Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот Съни » 19 Апр 2019, 11:43

Хора, в чудо се видях с половинката. От няколко месеца живеем заедно. Но никога не съм го виждала в такава светлина - капризен, педантичен, чудо е.
По принцип съм широкоскроена, а той се оказва точно обратното - претенциозен е, капризен е, не купува какво да е, не яде какво да е и т.н. :eek:
Случвало се е да каже че не яде това или онова, но като не живеехме заедно, явно не съм се впечатлявала и не съм го приемала за кой знае какво.
Но откакто сме под един покрив неговите забележки към мен започват със събуждането му.
Темите са смешни, например как режа ябълките, без да им махам семките :) и т.н. И макар да знам, че са смешни, почва да ми става тегаво и ми се трупа. Мисля си, че ако спра да съм грижовна и да правя неща за него, няма да има за какво да ми мрънка. От друга страна, обаче, аз искам да му е хубаво, това ме прави щастлива.
Дали съм твърде търпелива, или пък заслепена? Или има шанс той да се кротне малко? Може би това, че от скоро живеем заедно му тежи и има нужда от адаптация? :roll:
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот Валерия М » 19 Апр 2019, 11:47

Уфф, звучи наистина тегаво! Да ти кажа, не вярвам, че човек може да се промени твърде много. Тоест, и да се промени, ще намали мърморенето, ама едва ли ще е това, което искаш ти. Дай му още малко време, но ако нещата ескалират, по-добре продължете по отделно. Имам предвид пак живейте поне в отделни жилища. Не знам, цял живот търсене на кусури не си е работа. :sad:
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот IvanovA_Stef » 19 Апр 2019, 11:51

Не мисля, че можеш да го промениш така, както на теб ти харесва. В ситуациите, когато ти мрънка можеш или да му кажеш той да го направи, или да те остави ти да го правиш, както можеш.
Абсурдно е да очакваме всички да са според нашите разбирания, като по калъп. Затова хората сме толкова различни.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот viviann » 19 Апр 2019, 11:59

Не е мрънкане, според мен, а избиване на комплекси.
"Капризите" към яденето не бих могла да ги търпя определено. Имай предвид, че това означава критики постоянно оттук насетне. Че ако решите и дете да имате, какво се случва? Угаждаш на две деца ли?
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот Съни » 19 Апр 2019, 12:03

Странно е усещането, но понякога имам чувството, че ми се кара, както родител на дете, а сме на едни години. Аз наистина преди години изгубих баща си, чак пък такова изкривено тълкувание. По принцип съм оправна, а там кротувам, не знам как стана така :sad:
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот viviann » 19 Апр 2019, 12:10

Промива ти мозъка неусетно. Аз бих се замислила сериозно, докато не сте женени, нямате деца. Дай му малко време, но не протакай дълго. Че ще свикнеш съвсем с подобно отношение.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот *Пролет* » 19 Апр 2019, 12:19

Ако не сте говорили, няма да е зле да го направите. Иначе, смисъл няма да търпиш. И резултат няма да има.
А и кой определя кое е правилно и кое не? Аз, например, като беля картофи, ябълки и т.н. оставям половината :mrgreen: и това у дома често е повод за шеги, повтарям шеги! Е, вече няколко години си караме така. Аз беля грозно, той е възмутен. :lol: Не мога дори да си представя да се скараме за подобна глупост. Ако на някой не му допада, не му харесва и не му изнася, спокойно може да си го свърши сам. Да се вторачва в нещо толкова маловажно и нищожно е признак на дребнавост. Лично аз не бих издържала и ден да се чувствам, като дете на изпит, за който не е подготвено.
Дори и да не е въпроса в рязането на ябълката, ще последва друго. Не знам какъв съвет да дам, но пътя не е изпълняване на капризи. Поговорете сериозно.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот Ая123 » 19 Апр 2019, 12:25

Какво ли е, ако е обратното? Когато жената все мърмори и критикува. Вкъщи аз съм така - все давам акъл, съветвам. Просто наистина мисля, че правя нещата по-изпипано, правилно и прочие. Явно ме обичат достатъчно много, за да ме търпят :lol: Д
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот Innerlane » 19 Апр 2019, 15:47

Моят е същият. Мрънка като обран поп от сутринта. Чуди се какви "задачки" да ми измисли. Такъв мъж ако го оставиш да прави каквото си иска, ще ти се качи на главата, повярвай ми! Ето как решихме проблемът с готвенето: каквото ядем и двамата, го готвим заедно, а през другото време (95% от времето) всеки готви за себе си, всеки си глади своите неща, редуваме се кой да хвърля боклука и да мие пода, кой да излиза в болнични за детето и т.н. А като въпреки всичко пак почне с "Ама ти защо...", пък аз съм изнервена, то го отрязвам директно с "Млък. Не ми се слуша мрънкане тая вечер, уморена съм." И толкоз. Хубавото е, че не приемаме лично споровете за битовизмите и като цяло никой не е тънкообиден.

И между другото, да, нещата стават по-тегави след появата на детето, наистина. Защото тогава му се проявяват специфичните виждания за отглеждане и възпитание и почва да ги налага, пък те далеч не винаги са особено адекватни. Трябват много компромиси с такъв мъж. Зареди се с търпение.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Заживях с много капризен мъж - какво да правя? Може ли да се промени?

Мнениеот Миленита » 13 Май 2019, 12:14

Аз лично не мисля, че има за кога да се промени такъв човек.Не е на 5, за да можеш да моделираш донякъде характера му. Или разговаряте, примиряваш се и продължавате. Или разговаряте, той си взима поука и поне малко се ограничава в мрънкането. Третия вариант е ясен - раздяла.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21


Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта