Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове
Правила на форума
Добави отговор

Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

23 Апр 2019, 11:32

В залата, в която тренирам, видях че има такива ластици. Различни цветове са, но ми беше неудобно да питам какво означава това.
Видях, че не са скъпи и бих си взела и за вкъщи. Но не зная доколко вършат работа, има ли достатъчно разнообразие от упражнения с тях? Помагат ли за горене на мазнини? И различават ли се тези за мъже от тези за жени? Всякаква информация ще ми е от полза. :thankyouyellow:

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

23 Апр 2019, 11:36

Аз съм редовна в темите за спортуването май, но много обичам да тренирам и затова :grin:
Имам такъв ластик вкъщи, основно тренирам в домашни условия, поради липса на време. Моят е на марката Кетлер, от Спорт Депо е купуван. Знам, че има ластици с различно съпротивление, тоест някои се разтягат лесно, други - не. Пробвай ги в някой магазин, ако решиш да си взимаш.
А за упражнения - има доста в ю тюб.

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

23 Апр 2019, 11:41

Никак не е лесно да се тренира с тези ластици. Изглежда фасулска работа, но след една такава тренировка, после имах адска мускулна треска. Надцених се. Според мен стават и за отслабване, но за стягане определено са супер подходящи.

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

23 Апр 2019, 12:04

Аз имам такива ластици. 2 от ластиците са идеални за моето ниво на натоварване, другите 3 са по-сериозни и половинката ми така се запали, че не мога да тренирам от него :lol: Има ластици без дръжки и такива с дръжки - вторите са по-удобни.
Най-се кефя, че не миришат на гума и че могат да се монтират за касата на вратата и да си тренираш. Идеално за студените зимни дни.

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

23 Апр 2019, 12:09

Разтърсих се и аз наскоро след като видях в едно предаване по телевизията как се тренира и с ластици, пък и да смъкна някой килограм за лятото. Взех си от Лидъл - пълен ужас. Единият ластик ми се скъса буквално на третата тренировка. Имам една позната треньорка по кросфит, допитах се до нея и тя ми каза, че тренировките с ластици са супер, но в никакъв случай да не си вземам от евтините, защото резултатът вероятно пак ще е същия. Взех си от сайта trenirai.me, каза ми, че били много качествени. Взех си комплекта за жени. Вече почти 2 седмици тренирам с тях и изглеждат наистина много по-здрави и професионални.

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

23 Апр 2019, 12:13

Ластиците са много добър вариант и когато човек е на почивка.
Сетих се, че много упражнения има и Руми Илиева, предполагам си чувала за нея. В търсачката като я напишеш, ще ти излезе.

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

15 Май 2019, 11:11

Помагат и за двете. Питала съм инструкторката във фитнеса, в който ходя. Много са ефикасни, а в ютюб има безброй видеа с ластици.

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

10 Сеп 2020, 12:26

И според мен помагат както за стягане, така и за сваляне. При мен в по-голяма степен за стягане, зависи от упражненията, които правиш. Аз имам такъв комплект от shop.4fitness.bg, 5 ластика са с различно съпротивление. Ползвам ги за различни тренировки и особено доскоро като нямаше фитнес ми вършеха супер работа. 

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

04 Мар 2021, 22:04

Аз си купих ластици, но нещо не е моят тип тренировка, така си седят в шкафа.
Иначе като цяло съм чел добри отзиви

Re: Някой ползвал ли е тренировъчни ластици? Помагат ли за отслабване или само стягат?

08 Сеп 2021, 21:55

Е, добрите сайтове също няма да навредят, с правилните продукти. Бих искал да препоръчам отличен сайт където има много опции. По този начин реших проблемите със затлъстяването по мое време. Така че аз направо препоръчвам
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2