Пиърсинг на пъпа

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Пиърсинг на пъпа

Мнениеот Тита » 10 Май 2019, 11:46

Преди няколко дена си продупчих пъпа. Някой може ли да ми даде някакви съвети как точно да го поддържам правилно, защото последното, което искам е да се възпали или да се появят някакви усложнения :roll: Човекът, който ми го сложи ми каза с какъв крем да го мажа и че не е нужно с други неща, ама съм чувала, че трябва да се промива и разни такива неща. Чувала съм такива истории за възпаления, че постоянно се вкарвам във филми, а от друга страна винаги съм искала да имам пиърсинг и много му се кефя :cool:
Тита
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Яну 2019, 10:26

Re: Пиърсинг на пъпа

Мнениеот Lucy » 10 Май 2019, 12:00

И аз имам. Не е от скоро, де, но все пак.
Малко спирт за почистване. И после антибиотичен крем ползвах. Вечер го мажех, за да не ми се цапат дрехите. Със спирт обработвах сутрин. Най-лесно ставаше с тампонче за уши.
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Re: Пиърсинг на пъпа

Мнениеот Вив » 10 Май 2019, 12:15

Преди време имах проблеми с моя пиърсинг на веждата. Беше се подуло много и течеше кръв и гной. Изглежда го бях замърсила. Едни приятели ме посъветваха да се намажа с Baneocin. Наистина имаше голям ефект. За 2 дни всичко беше ок.Така че ако имаш някакви проблеми си купи това мехлемче. Не е и скъпо. :thumbup:
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Пиърсинг на пъпа

Мнениеот Lana » 10 Май 2019, 12:31

Розова вода и спирт в равни количества се смесват и с това се дезинфекцира обичката. И това е изпитано и действа.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Пиърсинг на пъпа

Мнениеот Bloody Mary » 10 Май 2019, 12:37

Първо се промива с кислородна вода, после се мажеш с Baneocin крем.Това се прави сутрин и вечер.Тази процедура я правиш, докато не ти зарасне раната. После няма да имаш никакви ядове. Аз имам на корема пиърсинг и се мазах доста време. Но откакто зарасна вече няколко години нямам ядове. Само като си сменяш обецата я промивай с кислородна вода или йод.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Пиърсинг на пъпа

Мнениеот Блясък » 10 Май 2019, 12:44

Когато си сложих моя пиърсинг преди няколко години в студиото ми казаха да го пръскам с Оксикорт. Обаче пак се появиха проблеми. След време си направих пиърсинг и на веждата, тогава в студиото ми препоръчаха да промивам 3 пъти дневно с кислородна вода 3% - нямах абсолютно никакви проблеми.
Разбира се, пъпа и веждата са съвсем различни места на тялото, но в едно се убедих - ако пиърсингът е поставен добре и само кислородната вода върши работа. Всичко, от което имаш нужда е в момента това място да е чисто и дезинфекцирано, а кислородната вода върши точно тази работа.В същото време раничката, която се е образувала ще си зарасне сама и няма да имаш проблем.
Блясък
 
Мнения: 37
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:52

Re: Пиърсинг на пъпа

Мнениеот Stefany_Nik » 10 Май 2019, 12:53

Аз съм ползвала обикновена ракия. Върши същата работа.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35


Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron