Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот Glow » 13 Май 2019, 10:17

От месец може би се опитвам да се се справя със ситуацията, но явно не успявам, затова пиша и тук. Преди време, неотдавна, се запознах с един човек, пред университета. Няколко години по-голям от мен е, нищо фрапиращо. Държеше се съвсем нормално, мил, забавен. Решихме да си разменим телефоните и да се намерим във вайбър. Няколко дни след това той ми писа във вайбър. Правеше заявка за сериозни симпатии, усещаше се. И буквално с всеки изминал ден беше все по-настоятелен. Почна да ми пише даже и посред нощ. Обясних му, че ми идва в повече. Той уж каза "Добре, ще си останем приятели".
Обаче оттам нататък започна всеки ден да ми обяснява как не спира да мисли за мен. Все намира повод да ми пише, да ми звъни. Вече не намирам никъде покой.
Докато миналата седмица не започна и да ме причаква и да ми обяснява, че ако не искам да сме близки заради друг мъж, щял да го намери и да се саморазправя.
Та ние едва се познаваме! Не съм подозирала до къде може да стигне човек в лудостта си. Ясно е, че трябва да приключа изцяло с него, но не знам как да стане. Това си е чист психически тормоз...
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот Ива Тодорова » 13 Май 2019, 11:25

Ти защо се мъчиш да си деликатна?!
На твое място бих подходила по-остро - режа го и оттам нататък парирам всякакви опити за личен разговор.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот Karina_85 » 13 Май 2019, 11:27

Ами като начало го игнорирай, не си общувай с него по вайбър. Не му вдигай телефона, а ако започне да те причаква и заплашва - има и ограничителни заповеди, т.е. обръщаш се към полицията /ако нещата са сериозно груби/.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот blaze » 13 Май 2019, 11:31

Как така си даваш телефона на непознат?! В смисъл, голям човек си, как имаш куража? Срещаш го пред университета и айде...Малко е несериозно. Бъди по-предпазлива, всякакви психопати бродят вече по улиците.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот _Лилия_ » 13 Май 2019, 11:34

Има индивиди, които просто не разбират културен отказ. Затова го отрежи по-грубо и категорично и не му се обяснявай. Кажи му в прав текст, че не ти харесва и толкова.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот Bloody Mary » 13 Май 2019, 11:37

Остави добротата и такта за приятелите и близките си, с подобни хора деликатността не върви! Спираш всякакви контакти с него, всякакви обяснения и гледаш да не те среща сама около университета. Пък ако загрубеят нещата - полиция. Това е.
Но наистина не е разумно да си раздаваш така телефонния номер на случайни хора. Имай едно наум. Привидно милите не винаги са такива.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот Bloody Mary » 13 Май 2019, 11:39

Близка моя приятелка, която имаше такъв "ухажор", който заплашваше и нея, че и родителите й нон стоп. Не знам как беше разбрал къде живеят те, но е факт. Накрая полицията оправи работата от веднъж.
Както са те посъветвали и по-горе, не се дръж като жертва и не му се обяснявай, защото това му дава допълнително самочувствие. Покажи му по всякакъв начин, че не може да прави каквото си поиска, защото не е всемогъщ и недосегаем.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот Клер » 13 Май 2019, 11:45

Другите са го казали вече - ако не искаш да намесваш близките си, намеси поне полицията. Щом имаш някакви доказателства за тормоза, ще улесниш нещата за тях доста.
Разбирам, че се притесняваш за приятеля си, но това е тормоз, а никой няма право да те тормози. Колкото повече му се връзваш на този тип, толкова по-нагъл ще става. В момента той те контролира - къде ходиш, с кого излизаш, с кого говориш. Върни си контрола - както някой по-нагоре каза, като ти се обади да ти каже как ще те намери, ти му кажи, че го чакаш в полицията :wink:
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот Валя.Танева » 29 Май 2019, 15:29

Само с помощта на близките ще се измъкнеш. Но занапред умната с такива запознанства, хора всякакви...
Валя.Танева
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Май 2019, 09:56

Re: Едва го познавам, а той се държи като обсебен от мен!

Мнениеот sky_100 » 31 Май 2019, 12:47

Основната грешка е била да му дадеш телефона си. Та ти едва го познаваш?! Просто си вземи поука от случилото се. Иначе, другите са ти казали - ако стана неконтролируемо - полиция.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron