Камъни в жлъчката – операция или алтернативно лечение?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Камъни в жлъчката – операция или алтернативно лечение?

Мнениеот iriny » 18 Сеп 2019, 10:30

Здравейте! Майка ми има камъни в жлъчката и доста често я боли. Водих я на лекар няколко пъти, но освен диета, другото, което ѝ препоръчват, е операция. Нея я е страх, честно казано – мен също. На 72 години е и не зная как ще я понесе. За сега пие само обезболяващи, когато има криза и спазва диета.
Изчетох много неща за изчистване на камъните от жлъчката, дори пробвахме със зехтин и лимонов сок, но нямаше ефект. От това май я заболя повече. Не зная дали да се доверя на другите алтернативни методи, за които прочетох, затова пиша тук и моля ако някой е пробвал нещо ефикасно, да сподели.
И ако все пак се наложи операция, каква да предпочетем – лапароскопска или обикновена?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Камъни в жлъчката – операция или алтернативно лечение?

Мнениеот Паулу Коелюв » 19 Сеп 2019, 09:04

Наистина има много мнения в интернет по темата. Някои споделят, че алтернативните методи за лечение са им помогнали. На мен лично ми се струва, че операцията, особено в напреднала възраст, е крайно решение.
Попаднах на тази статия. Може да опитате някои от предложените методи тук:
Профилактика и лечение на камъни в жлъчката с алтернативни методи
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Камъни в жлъчката – операция или алтернативно лечение?

Мнениеот tano » 19 Сеп 2019, 10:12

Аз съм за лапароскопската операция. Тия алтернативни методи много ми приличат на самолечение и нямат доказан ефект. Ако не са препоръчани от лекар, може да стане и по-лошо. Послушайте съветите на лекарите.
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Камъни в жлъчката – операция или алтернативно лечение?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 23 Яну 2020, 12:20

А може би терапията със зехтин и лимонов сок не е проведена правилно. Преди да се започне има подготвителен период, през който следва да се спазва диета. По време на самото лечение също е необходимо да се приемат само определени храни и напитки.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron