Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Паулу Коелюв » 22 Яну 2020, 12:24

Сякаш не ни стига грипната епидемия и тази от хепатит, а сега се задава и нова опасност от Китай... Според главния държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев за сега България не е под непосредствена заплаха от новия коронавирус, защото е далече от мястото на възникване и от основните туристически дестинации. Дали е така наистина?
Вече потвърдиха, че вирусът се предава от човек на човек и има регистрирани случаи в Австралия и САЩ. Според мен е въпрос на време заразата да бъде регистрирана и в Европа, а с това свободно преминаване на границите, разпространението ще е безпроблемно...
Разбира се, това е моето непрофесионално мнение по въпроса. Информацията за сега е само от новинарските източници.
Как смятате? Има ли шанс новият коронавирус да подмине България? Притеснява ли ви възможността от епидемия и какво бихте предприели, ако има регистриран случай у нас?
Ако някой разполага с актуална информация по темата, моля да я сподели.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Nikoletta » 22 Яну 2020, 13:00

С това активно пътуване между континентите, лесно може да се получи пренасяне на вируса от Китай към Европа. След това - пътят е ясен. Смятам, че с поддържане на добра хигиена трябва да се осигури и превенция.
Nikoletta
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Юни 2019, 20:10

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот mimeto96 » 22 Яну 2020, 15:36

Ужас! Как да няма опасност? Вече всеки пътува свободно навсякъде... А и в България има много китайци... :sad:
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 23 Яну 2020, 11:54

Това, че България е далече от основните туристически маршрути са пълни глупости. Хората не пътуват само със самолети. И докато в нормалните страни здравният контрол на граничните пунктове и летищата е ефективен, дори в момента - завишен, в България такъв липсва. Въпросът в случая е не дали, а кога ще дойде новият коронавирус при нас. :sad:
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот ganka67 » 24 Яну 2020, 14:26

По новините съобщиха, че вече има няколко случая в Англия. Както правилно отбелязахте, въпросът е кога ще регистрират такъв и в България. За съжаление не мисля, че ще ни се размине. Вирусът е вече в Европа.
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот petyo62 » 25 Яну 2020, 20:42

Според мен няма никакъв шанс новият китайски вирус да ни подмине. И както обикновено, ще се окажем неподготвени. Не виждам как бихме могли да се предпазим... Дори и да се вземат някакви превантивни мерки, те ще са най-вече показни и неефективни, колкото да се каже, че се прави нещо по въпроса...
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Паулу Коелюв » 27 Яну 2020, 13:00

Редовно следя новините за китайския коронавирус и с облекчение мога да кажа, че в Китай наистина вземат много сериозни мерки срещу разпространението му. Не така стои въпросът у нас, обаче. Въпреки че има вече регистрирани случаи в Европа, не съм чул и една думичка какво смята правителството и здравното ни министерство да предприемат по въпроса...
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Елена Стоянова » 27 Яну 2020, 16:40

Опасност има. Сигурно нашите здравни власти ще засилят контрола по граничните пропусквателни пунктове. Въпросът ми е дали може коронавирусът да се пренесе и чрез пратките от Китай?
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот Мики Маус » 28 Яну 2020, 11:49

Елена Стоянова написа:Опасност има. Сигурно нашите здравни власти ще засилят контрола по граничните пропусквателни пунктове. Въпросът ми е дали може коронавирусът да се пренесе и чрез пратките от Китай?


Не, няма опасност от зараза чрез пратките от Китай. И за успокоение на всички, които още не са научили - вчера по заповед на министъра на здравеопазването е създадена оперативна група, която да следи за разпространението на коронавируса и да вземе мерки за ограничаването му.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Има ли опасност за България от новия китайски коронавирус?

Мнениеот petyo62 » 29 Яну 2020, 13:10

Ама голяма работа, като са създали оперативна група! С нея или без нея вирусът ще ни налази. Въпросът е дали нашите здравни власти са готови да реагират адекватно? Горчивият ми опит показва, че никога не са... :sad:
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта