Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 23 Яну 2020, 12:26

Здравейте! Има ли тук някой с такъв проблем? От 1-2 седмици започнаха да ми сълзят очите, когато излизам сутрин за работа. Все едно плача... много неприятно. Постепенно ми минава през деня, докато съм в офиса и после, като изляза навън отново започват да сълзят. Предположих, че е заради продължителната работата с компютъра и си купих капки за очи – в аптеката ми препоръчаха Супер Оптик Хидробаланс. За съжаление сълзенето не намалява, а като че ли се увеличава. Възможно ли е това да е реакция от студеното време, някакъв вид алергия? Към какъв специалист да се насоча – офталмолог или алерголог?
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот iriny » 23 Яну 2020, 16:34

Сълзенето би могло да е и от студеното време, но може да се дължи и на друго. Чувала съм, че се стесняват слъзните канали и това предизвиква често сълзене. Но те съветвам да не отлагаш и да се консултираш със стоматолог.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот zlati1459 » 23 Яну 2020, 16:39

iriny написа:Сълзенето би могло да е и от студеното време, но може да се дължи и на друго. Чувала съм, че се стесняват слъзните канали и това предизвиква често сълзене. Но те съветвам да не отлагаш и да се консултираш със стоматолог.

И защо да се консултира със стоматолог? Вас като ви боли зъб, офталмолог ли ви го вади ? :shock: :grin:
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот iriny » 23 Яну 2020, 18:10

zlati1459 написа:
iriny написа:Сълзенето би могло да е и от студеното време, но може да се дължи и на друго. Чувала съм, че се стесняват слъзните канали и това предизвиква често сълзене. Но те съветвам да не отлагаш и да се консултираш със стоматолог.

И защо да се консултира със стоматолог? Вас като ви боли зъб, офталмолог ли ви го вади ? :shock: :grin:


Ох, извинявам се! Сигурно е от автокорекцията на телефона... Естествено, че имах предвид офталмолог. :smile:
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 24 Яну 2020, 11:18

Запазих си час за понеделник. Да видим какво ще каже докторът. За сега положението е същото - от капките не минава и продължавам рева... Супер гадно е! :sad:
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот marchinko73 » 25 Яну 2020, 19:58

Миналата зима имах същия проблем. С течение на времето сълзенето се усилваше до степен да не мога да шофирам. Отидох на преглед при офталмолог и той ми каза, че имам запушване на слъзните канали, които пък се стесняват допълнително от студа и от там обилното сълзене на очите. Много неприятна история... Каза ми, че проблемът временно се решава оперативно, но не е окончателно лечение. Предписа ми и капки за очи, докато реша дали да си направя тази манипулация по отпушване на слъзните канали. Но понеже аз съм тъп, но за сметка на това упорит (и мразим да ми правят манипулации, освен ако не е крайно наложително), си слагах капките редовно, докато свърши флакончето и нещата се нормализираха. Най-интересното е, че докторът ми каза, че тези капки няма да ме излекуват, а са само за дезинфекция... :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 27 Яну 2020, 13:32

marchinko73 написа:Миналата зима имах същия проблем. С течение на времето сълзенето се усилваше до степен да не мога да шофирам. Отидох на преглед при офталмолог и той ми каза, че имам запушване на слъзните канали, които пък се стесняват допълнително от студа и от там обилното сълзене на очите. Много неприятна история... Каза ми, че проблемът временно се решава оперативно, но не е окончателно лечение. Предписа ми и капки за очи, докато реша дали да си направя тази манипулация по отпушване на слъзните канали. Но понеже аз съм тъп, но за сметка на това упорит (и мразим да ми правят манипулации, освен ако не е крайно наложително), си слагах капките редовно, докато свърши флакончето и нещата се нормализираха. Най-интересното е, че докторът ми каза, че тези капки няма да ме излекуват, а са само за дезинфекция... :lol:


Същото ми каза и офталмологът, при когото бях на преглед днес. Реакция от студа и запушване на слъзните канали. Силно ми препоръча манипулация за отпушването им. Болезнено ли е това? На мен ми каза, че ще си реша проблема окончателно по този начин.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот marchinko73 » 28 Яну 2020, 13:14

lyuta_chushka95 написа:
marchinko73 написа:Миналата зима имах същия проблем. С течение на времето сълзенето се усилваше до степен да не мога да шофирам. Отидох на преглед при офталмолог и той ми каза, че имам запушване на слъзните канали, които пък се стесняват допълнително от студа и от там обилното сълзене на очите. Много неприятна история... Каза ми, че проблемът временно се решава оперативно, но не е окончателно лечение. Предписа ми и капки за очи, докато реша дали да си направя тази манипулация по отпушване на слъзните канали. Но понеже аз съм тъп, но за сметка на това упорит (и мразим да ми правят манипулации, освен ако не е крайно наложително), си слагах капките редовно, докато свърши флакончето и нещата се нормализираха. Най-интересното е, че докторът ми каза, че тези капки няма да ме излекуват, а са само за дезинфекция... :lol:


Същото ми каза и офталмологът, при когото бях на преглед днес. Реакция от студа и запушване на слъзните канали. Силно ми препоръча манипулация за отпушването им. Болезнено ли е това? На мен ми каза, че ще си реша проблема окончателно по този начин.


По думите на моя офталмолог манипулацията по отпушването на слъзните канали е болезнена и не ти решава проблема окончателно. Налагало се да се прави периодично. Накарай го да ти изпише капки за очи и си ги слагай редовно, докато не свърши флакончето, дори и да нямаш вече сълзене. Аз тъй направих и сега съм ОК.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 29 Яну 2020, 12:23

А на теб какви капки за очи ти предписа лекарят?
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Сълзене на очите - от студа ли е или нещо друго?

Мнениеот marchinko73 » 30 Яну 2020, 10:51

lyuta_chushka95 написа:А на теб какви капки за очи ти предписа лекарят?


Колкото и странно да ти звучи, офталмологът ми изписа Офталмосептонекс. Каза, че са само за дезинфекция и няма да ми реши проблема... И в аптеката ми казаха: Ами това е борова вода, едва ли ще ти помогне... Да, ама аз си ги слагах по 2-3 пъти на ден докато не свърши флакончето и сълзенето спря. От тогава не съм имал проблеми. Нищо не ти пречи да пробваш. :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron