Шип в крака - има ли ефективно лечение?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Шип в крака - има ли ефективно лечение?

Мнениеот Пламена И. » 21 Фев 2020, 12:54

Здравейте! Майка ми от един месец се оплаква от остри болки в петата. Особено сутрин почти й е невъзможно да стъпи на десния си крак. Личният й лекар я изпратил на преглед при ортопед. След като й направил рентгенова снимка, е установил, че има шип. Предписал й е противовъзпалителни и е препоръчал физиотерапия. В града, в който живее майка ми, няма специалисти и ще се наложи да прави процедурите в Стара Загора. Може ли да ми препоръчате добър физиотерапевт? Не съм наясно къде в Стара Загора има центрове за физиотерапия и дали се занимават конкретно с шипове. Четох, че най-добрият метод за лечение е Shockwave therapy (ударно вълнова терапия). Знаете ли къде се прилага този метод в Стара Загора? Някой със сходен проблем пробвал ли го е това? Моля споделете мнения и съвети за лечение.
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Шип в крака - има ли ефективно лечение?

Мнениеот Момчил Митев » 22 Фев 2020, 15:26

За Стара Загора съм чувал, че в НВО провеждат ударно вълнова терапия, но пак трябва да се провери дали е подходяща за вашия случай.
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Шип в крака - има ли ефективно лечение?

Мнениеот marchinko73 » 23 Фев 2020, 10:59

В болница "Тракия" също прилагат Shockwave therapy (ударно вълнова терапия) при ортопедични проблеми.
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Шип в крака - има ли ефективно лечение?

Мнениеот Пламена И. » 25 Фев 2020, 10:54

За НВО центъра знаех, че правят някаква терапия с кислород в барокамера, не бях чувала че имат и ударно вълнова терапия. Ще се обадя да ги попитам конкретно за моя проблем, но ще проверя как стоят нещата и в болница Тракия. Щом там е за оптопедични проблеми, може би е по-добрият вариант...
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Шип в крака - има ли ефективно лечение?

Мнениеот arez » 25 Фев 2020, 17:39

Лекува се с лапа от стрит тамян, който се купува от църквите. 2 пакетчета се стриват с шише, защото е смола и е много твърд. Смесва се с 3 с.л. винен оцет. Тази смес се поставя върху вълнено парче и се поставя върху болното място. Превръзва се и така стои цяла нощ. Аз го направих 3 нощи поред и забравих за шиповете на петата.
arez
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Фев 2020, 17:32

Re: Шип в крака - има ли ефективно лечение?

Мнениеот arez » 25 Фев 2020, 17:52

Много бих искала да прочетете моя отговор, защото аз преминах през този проблем. Имах 3 шипа на петата и ми казаха, че може да бъдат оперативно премахнати, но вероятно пак ще израснат.След 3 нощи вече 10 години нямам болки и забравих за проблема. Опитайте и тогава престъпвайте към сложно и скъпо лечение.
arez
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Фев 2020, 17:32

Re: Шип в крака - има ли ефективно лечение?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 26 Фев 2020, 13:03

arez написа:Лекува се с лапа от стрит тамян, който се купува от църквите. 2 пакетчета се стриват с шише, защото е смола и е много твърд. Смесва се с 3 с.л. винен оцет. Тази смес се поставя върху вълнено парче и се поставя върху болното място. Превръзва се и така стои цяла нощ. Аз го направих 3 нощи поред и забравих за шиповете на петата.


Това е много добър съвет и е лесно изпълнимо. :+1:
А дали може да се прилага и за шипове на други места?
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Шип в крака - има ли ефективно лечение?

Мнениеот Пламена И. » 26 Фев 2020, 15:21

arez написа:Лекува се с лапа от стрит тамян, който се купува от църквите. 2 пакетчета се стриват с шише, защото е смола и е много твърд. Смесва се с 3 с.л. винен оцет. Тази смес се поставя върху вълнено парче и се поставя върху болното място. Превръзва се и така стои цяла нощ. Аз го направих 3 нощи поред и забравих за шиповете на петата.

Много съм Ви благодарна за ценния съвет! Непременно ще го пробваме това. Веднага ще се обадя на майка ми да го направи. Дано и при нея да има ефект. Благодаря още веднъж!
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта