Сироп от мента може ли да се ползва за успокояване на стомаха на дете?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Сироп от мента може ли да се ползва за успокояване на стомаха на дете?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 04 Юни 2020, 20:01

Здравейте! Малкият от известно време има проблем със стомахчето. Казва, че му къркори коремчето и го чувства подуто. Водихме го на лекар, направихме изследвания... уж всичко е наред, поне така казват лекарите. Имал раздразнен стомах - нищо притеснително. Изписаха му капки Иберогаст и казаха, че ще му мине. Не е ял нищо тежко и редовни си ходи до тоалетната. От тези капки като че ли се чувства по-добре. Обаче искам да му давам и нещо профилактично, за да няма подобни проблеми в бъдеще. Прочетох в интернет, че за стомах много полезен е сиропът от мента. Търсих в аптеките, но там няма. Казаха ми, че мога да си го приготвя вкъщи. Някой знае ли как се прави? И най-вече да е подходящ за дете на 6 години.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Сироп от мента може ли да се ползва за успокояване на стомаха на дете?

Мнениеот ganka67 » 08 Юни 2020, 10:07

Сиропът от мента е много полезен не само за стомаха и се приготвя лесно и без варене. С дива мента става по-ароматен, но и с градинска също се получава добра. Приготвя се от 100 гр. пресни листа от мента, един килограм захар, един литър вода и едно пакетче лимонтузу (10 гр.)
Измиваш листата от мента и ги заливаш с водата. Оставяш да престоят 24 часа. След това прецеждаш и добавяш лимонтозу и захар и разбъркваш докато се стопи. Наливаш в бутилки и стелиризираш за 15 минути. Това е. :smile:
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Сироп от мента може ли да се ползва за успокояване на стомаха на дете?

Мнениеот mimeto96 » 08 Юни 2020, 17:23

Сиропът от мента не го ли препоръчваха и за успокояване на нервите? Мисля, че го прочетох някъде наскоро.
mimeto96
 
Мнения: 260
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 09:55

Re: Сироп от мента може ли да се ползва за успокояване на стомаха на дете?

Мнениеот Паулу Коелюв » 11 Юни 2020, 10:10

mimeto96 написа:Сиропът от мента не го ли препоръчваха и за успокояване на нервите? Мисля, че го прочетох някъде наскоро.

Мисля, че ментата има и такъв ефект. Но за успокояване на стомаха е много добро средство. Изпробвал съм го. Зная, че се дава и на деца, но каква е дозировката и колко пъти на ден - не съм сигурен.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта