Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот miki » 27 Мар 2012, 09:24

Искам да питам мамите във форума - Как се справихте с млечните люспи по главичката на вашето дете? Дъщеричката ми е почти на 3 годинки и все още не мога да овладея положението :roll: С какво ли не я мазах - с преварен зехтин, с бебешко олио, че дори и с мас. Нямат и нямат изчистване пустите му люспи. Първо си помислих, че е от шампоанчето и го смених, но ефекта беше нулев. Никога не съм купувала евтина козметика и въпреки всичко люспичките си стоят, а от известно време я забелязвам, че започва да се чеше и се притеснявам да не си разрани кожата на главичката.
Моля ви, помагайте!
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот teddy » 27 Мар 2012, 10:53

И нашите бяха доста упорити, и трудно се изчистиха. Купих от аптеката едно гелче на Авен, което се нанася на главичката преди баня. То ни помогна много, иначе сигурно още щяхме да си ходим с тях. Гела овлажнява и успокоява кожата на главичката. Нанасях го с масажни движения и после разресвах косичката. Така люспичките се отделят и остават по гребенчето, а главичката се изчиства. Естествено не става от един път, но при редовна употреба със сигурност ще даде положителен резултат.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот elena » 27 Мар 2012, 13:41

И ние имахме същия проблем, но се справихме с бебешкото кремче на Клоран, което е с невен. То е за много суха кожа по телцето, а също и подпомага отделянето на така наречените крусти от главичката. Мажех главичката вечер и измивах чак на следващия ден. Е, не цялата, де - само там, където има нужда :)
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот southern_sun » 27 Мар 2012, 14:21

Голям проблем ни беше и на нас, косата на дъщеря ми беше дълга и трудно се белеха от само себе си тези люспи.Аз им помагах като я намазвах с лосионче и бебешко олио и с едно гребенче ги отлепвах, но имаше много време такива люспи.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот Камелия » 27 Мар 2012, 16:02

Пробвайте с маслата на Веледа. Едно, че са био и второ са с невен и подхранват кожата на бебето.Ползвала съм ги много са ефикасни. Миришат хубаво и имат страхотен ефект.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот eleonora » 28 Мар 2012, 11:42

Аз мазах главичката с Мустела и крустите изчезнаха след 4-тото намазване. По-добре е да се използва четка с естествен косъм, отколкото гребен - така няма опасност да се нарани главичката на бебчето. Чувала съм, че не е хубаво найстойчиво да се чистят, за да не се разрани кожата...
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот yoanna » 29 Мар 2012, 12:53

miki написа:Искам да питам мамите във форума - Как се справихте с млечните люспи по главичката на вашето дете? Дъщеричката ми е почти на 3 годинки и все още не мога да овладея положението :roll: С какво ли не я мазах - с преварен зехтин, с бебешко олио, че дори и с мас. Нямат и нямат изчистване пустите му люспи. Първо си помислих, че е от шампоанчето и го смених, но ефекта беше нулев. Никога не съм купувала евтина козметика и въпреки всичко люспичките си стоят, а от известно време я забелязвам, че започва да се чеше и се притеснявам да не си разрани кожата на главичката.
Моля ви, помагайте!

Не искам да те притеснявам излишно, но водила ли си я на дерматолог? Защото има и себореен дерматит, поне да изключиш тази възмоност.
Някъде четох, че крустите са свързани с невъзможността на децата да преработват мазнините, но не знам до каква възраст е нормално да се изчистят.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот dochkata » 18 Апр 2012, 16:03

Има едно много ефикасно кремче на Ксериал бебе, което е точно срещу крусти. Но не бива да се използва повече от 2 седмици. Нанася се върху крустите на главичката с леки масажни движения и се изчаква 10-тина минутки, след което се изплаква. Мазала съм с преварен зехтин и какво ли още не, но накрая кремчето ни спаси :)
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Re: Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот ДоРеМи » 22 Юни 2012, 11:26

При повечето бебчета се срещат така наречените крусти - някои от тях изчезват от само себе си, но други се задържат чак до 2-годишна възраст. Няколко съвета как да се справите с тях:
1. Използвайте по-мек бебешки шампоан и разресвайте косичката с мека четка.
2. Маска с бебешко олио или зехтин - нанасяте по цялата главичка на бебето и нежно масажирате. Оставяте да престои колкото се може повече и отново разресвате, но този път с бебешки гребен, но без да натискате. Крустите сами ще се отделят от скалпа и ще остават по гребена.
3. Правете масаж на скалпа на бебчето, дори и да не е във вода, и нежно разресвайте след това.
От особено голямо значение е да не се опитвате да премахвате крустите механично, защото бебешката кожа е много нежна и може да се възпали :idea: Също така, ако забележите промяна в техния цвят или пък се подуят, незабавно потърсете своя педиатър или дерматолог.
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Млечни люспи на главичката при бебета и деца

Мнениеот Ваня_13 » 22 Юни 2012, 12:06

yoanna написа:
miki написа:Искам да питам мамите във форума - Как се справихте с млечните люспи по главичката на вашето дете? Дъщеричката ми е почти на 3 годинки и все още не мога да овладея положението :roll: С какво ли не я мазах - с преварен зехтин, с бебешко олио, че дори и с мас. Нямат и нямат изчистване пустите му люспи. Първо си помислих, че е от шампоанчето и го смених, но ефекта беше нулев. Никога не съм купувала евтина козметика и въпреки всичко люспичките си стоят, а от известно време я забелязвам, че започва да се чеше и се притеснявам да не си разрани кожата на главичката.
Моля ви, помагайте!

Не искам да те притеснявам излишно, но водила ли си я на дерматолог? Защото има и себореен дерматит, поне да изключиш тази възмоност.
Някъде четох, че крустите са свързани с невъзможността на децата да преработват мазнините, но не знам до каква възраст е нормално да се изчистят.

Аз мисля, че тези люспички се свързват с растежа на костите на черепа. Според мен това се получава тъй като на това място кожата на главата трябва да е по еластична за да може да поеме уголемяването на черепа. Но това си е мое лично мнение, тъй като моята племенница имаше до втората си годинка такива крусти и съответно до втората й година не беше затворена фонтанелата.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта