Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Мнениеот bditranslations » 30 Май 2012, 21:23

От години ползвам Цитросепт и съм възхитена от неговите качества - противогъбични, подсилва имунитета, прави чудеса. За пореден път си потърсих Цитросепт в аптеката до нас и....от аптекарката научих, че вече няма да има Цитросепт, а ще има само Цитрогард.
Добре, но в същото време на много места виждам Цитросепт и никъде нищо не пише за негова подмяна с Цитрогард. И двете по описание са едно и също, кутийките си приличат, някой може ли да ми каже, какво въобще става???

Прекрасен продукт е, не искам да го губя, може ли да ми кажете какво става?
bditranslations
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2011, 15:57
Местоположение: Стара Загора

Re: Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Мнениеот Bolka » 30 Май 2012, 23:00

bditranslations написа:От години ползвам Цитросепт и съм възхитена от неговите качества - противогъбични, подсилва имунитета, прави чудеса. За пореден път си потърсих Цитросепт в аптеката до нас и....от аптекарката научих, че вече няма да има Цитросепт, а ще има само Цитрогард.
Добре, но в същото време на много места виждам Цитросепт и никъде нищо не пише за негова подмяна с Цитрогард. И двете по описание са едно и също, кутийките си приличат, някой може ли да ми каже, какво въобще става???

Прекрасен продукт е, не искам да го губя, може ли да ми кажете какво става?

Е не мога да разбера като е едно и също какво се чудиш,пък и като си го видяла в други аптеки що не си купиш а задаваш риторични въпроси.Ако отидеш в аптеката и си поискаш аналгин и ти предложат проалгин защото в момента няма аналгин какво ще правиш? Постоянно се появяват в аптечната мрежа идентични лекарства на различни фирми,пример ти давам Амброксол сироп вече се казва Амбиксол,и много други такива примери.Не мисля че е станало кой знае какво просто още една добавка на пазара.
Bolka
 
Мнения: 18
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:33

Re: Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Мнениеот bditranslations » 30 Май 2012, 23:19

Bolka написа:Не мисля че е станало кой знае какво просто още една добавка на пазара.

Права си, Болка. Но ако има някой да ми разясни и разликите или...наистина няма никакви разлики?
bditranslations
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2011, 15:57
Местоположение: Стара Загора

Re: Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Мнениеот Adriana » 12 Юни 2012, 17:40

bditranslations написа:
Bolka написа:Не мисля че е станало кой знае какво просто още една добавка на пазара.

Права си, Болка. Но ако има някой да ми разясни и разликите или...наистина няма никакви разлики?





Здравейте. Имам възможност да внеса малко яснота по отношение на тези два продукта.
Цитросепт, който познавамe е подобрен (само от био грейпфрути) и е в нова опаковка - казва се Цитросепт Органик. Цитрогард е друг продукт от друг производител.

Надявам се това да Ви помогне.
Adriana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2012, 14:37

Re: Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Мнениеот Ками_70 » 14 Юни 2012, 14:53

Аз съм голям фен на Цитросепт, ползвам го от години, майка ми - също, а и много мои познати. Доста бях притеснена, когато преди около седмица в аптеката ми казаха, че вече няма да има от стария Цитросепт, а вече има и други стоки от семена на грейпфрут - и Цитровит и Цитро и Цитрогард, щяло да има и Цитросепт - органик... Вчера се обадих на телефона на Цитросепт-органик и ми казаха, че не се препоръчва за външна употреба - нито за гъбички по ноктите (майка ми го обожава за това му действие), нито за пародонтоза, а само подсилва имунитета.Тъй като ми се възобнови пародонтозата, а Цитросепт много ми помага, започнах да търся информация и в сайта на Цитрогард виждам, че всичката информация е същата, като на стария Цитросепт. Тогава взех телефона на д-р Христов от Цитрогард и той ми обясни как да го използвам, т.е. по същия начин както аз си знаех от преди. Снощи го купих и разбирам, че това е стария Цитросепт. Да, цитрогард има същото действие, вкус и вид на стария Цитросепт! Днес кървенето от венците ми почти спря, а бе няма грешка, стария Цитросепт явно вече има ново име - Цитрогард. 3-4 пъти на ден си правя жабурене с разтвор от 7-8 капки в кафена чашка с вода, а сутрин и вечер си мия зъбите, като на четката, преди пастата слагам по 3-4 капки - ефекта е изумителен за пародонтоза! преди години зъбите ми се бяха разклатили, просто щях да ги изплюя, беше ужасно! Тогава Цитросепта ми помогна за 2-3 седмици и всичко се стабилизира, а на децата го давах когато ехинацията не действаше, тогава включвах "тежката артилерия" - ударни дози Цитросепт и край! Нещо се е променило, но само името, действието си е същото.
Ками_70
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2012, 14:27

Re: Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Мнениеот aninka » 14 Юни 2012, 15:29

Препоръчаха ми детското сиропче на Цитросепт и вчера го купих :) Ще го давам за подсилване на имунната система и за по-бързо възстановяване след боледуване, защото наскоро изкарахме гнойна ангина. Плюс това опаковките на двете сиропчета, Цитросепт и Цитрогард, не се различават по нищо и дори картинката им е една и съща - с плюшено мече :roll:
Ками, благодаря ти за рецептата за кървящи венци :) Непременно ще я кажа на баща си, защото той има такъв проблем и много ще се радвам, ако Цитросепта успее да му помогне.
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Мнениеот Georgica » 11 Юли 2012, 16:51

Оказа, че нито едно от двете! След разследване на предаването "Открито" по БНТ се оказва, че хранителната добавка Цитросепт произвеждана в България съдържа дезинфектанта бензе-тониум хлорид, който е опасен за здравето.
Компанията Цинтамани Полша, собствени на търговската марка Цитросепт подкрепят действията на властите по повод открития в хранителните добавки Цитрогард ЕООД и Цитросепт ЕООД, токсин.
А какво се случва с тези, които са приемали тази хранителна добавка? Има ли случаи на натравяния? Боже изпаднах в паника!Ако някой следи темата да сподели какво се случва!
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Мнениеот magi81 » 03 Яну 2013, 16:34

в крайна сметка цитросепта отровен ли е както бяха казали по тв
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Цитросепт или Цитрогард - това е въпроса...

Мнениеот mimi177 » 05 Мар 2013, 09:42

Това ми звучи малко като в рекламата на Twix , левия ли, десния ли, пък те на края еднакви излизат.Аз мился, че съществена разлика няма.
mimi177
 
Мнения: 23
Регистриран на: 05 Мар 2013, 09:20


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron