Красотата и емоциите са взаимно свързани

Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот Dior » 20 Мар 2013, 12:24

happy.jpg
happy.jpg (4.39 KiB) Прегледано 2793 пъти
Знаете ли доколко красотата и емоциите са взаимно свързани? Оказа се, че връзката е съществена…Всички знаем, че негативните емоции имат деструктивни ефекти върху хората, но учени от нюйоркския институт по дерматология доказаха, че емоциите се отразяват най-вече на външния ни вид. В изследването им участвали 22 студенти. Оказало се, че пъпките и проблемите по кожата им се активизират, когато настъпи изпитната сесия. Причината се корени в стреса, които понижава производството на колаген, в резултат на което по кожата се появяват акне и дори бръчки.
Щастието обаче има точно обратното действие. Може би всички сме забелязали и с просто око, че когато изпитваме положителни емоции, кожата ни става по - сияйна и гладка. Изводът – бъдете щастливи!
Причината за връзката между красотата и емоциите се крие в кортизолът (хормон на стреса), които предизвиква хормонални промени, водещи до нестабилност. Високите нива на кортизол в организма увеличават желанието да консумираме захар и водят до натрупване на мазнини. В резултат на това, проблемната кожа се активизира. Учените смятат, че това се получава, заради увеличеното производство на себум, мазна субстанция, която трябва да защитава кожата. Тя обаче се смесва с мъртвите клетки, запушва космените фоликули и допринася за появата на акне. Клетки, които произвеждат себум, са свързани с хормоните на стреса и затова увеличават производството си точно по време на стресови моменти.
Предполагахте ли доколко красотата и емоциите са взаимно свързани? А как надвивате стреса? Умеете ли да си създавате положителни емоции?
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот rossitta » 20 Мар 2013, 16:05

Напълно вярно!Това е така...понеже представите за красота не се побират в рамка и биват различни за различните хора.
Единствените сигурни показатели за красота са блясъкът в очите, усмивката, сияйната кожа на човек, изпълнен с положителни емоции. Другите критерии могат да бъдат толкова различни...
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот spring » 11 Апр 2013, 11:56

Добро утро! Положителните емоции и смехът ни правят по - лъчезарни, а отрицателните остават своите белези...Всеки го знае!
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот Evgenia » 25 Апр 2013, 12:03

Затова усмихвайте се, обичайте се, бъдете позитивни, шегувайте се... Това са малките тайни на вечната младост и красота! :P
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот denkaruseva » 10 Май 2013, 15:10

И затова си има научна обяснение. Стресът намалява производството на колаген в кожата и в резултат на това идват бръчките…или пък акнето.
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот lussy » 13 Яну 2017, 15:21

Аз го изпитах на гърба си. Имах тежък период и тогава лицето ми изглеждаше много зле - все пъпки ми се появяваха, тъмна и на петна кожа, сенки под очите. Сега съм спокойна, чувствам се добре и лицето ми е "избистрено", кожата ми е гладка и нямам пъпки.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот rose_92 » 24 Яну 2017, 22:41

Ако съдя по себе си - това е вярно. Аз от доста време насам не се чувствам особено щастлива и добре и като се погледна в огледалото се намирам за малко остаряла ако мога така да се изразя за моите 24 години. :lol: В смисъл - виждам някаква разлика в лицето си и тя не е положителна..Иначе пъпки и проблемна кожа винаги съм имала, така че..Но при стрес и негативни емоции ми се обостря себорейния дерматит по лицето - цялата ставам червена за часове. Когато бях в университета, това се случваше преди всеки изпит последните години.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот borkova » 25 Яну 2017, 10:27

Без проблеми не може, но само една усмивка може да поправи много неща и да ни успокои. И тя красотата ще си дойде, разбира се заедно с грижата, без нея накъде :wink: :lol: .
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот miron » 25 Яну 2017, 13:20

Макар че не съм от жените, ще се включа в приказките по женски и ще кажа, че когато една жена е усмихната и щастлива, чувства се добре, то даже не е и до пола де.., но все пак винаги си личи, когато е начумерена, в лошо настроение, колкото и да е външно красива веднага се уссеща, че нещо липсва, за да бъде магнетична, наистина. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Красотата и емоциите са взаимно свързани

Мнениеот krasi_more » 05 Окт 2018, 12:00

Наиситна са свързани, вътрешното настроение се показва и отвън, когато сме щастливи, сме по-усмихнати, по-приветливи и т.н.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта