Междуполови дебати в ресторанта

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот ninars » 08 Авг 2013, 09:59

m vs w.jpg
m vs w.jpg (7.32 KiB) Прегледано 1190 пъти
Замисляли ли сте се за съществуването на полово предопределено меню? И ако да, как би изглеждало то? Синя корица и пържолка за мъжете и ароматизирани розови страници със салатки за дамите? Представете си мъж и жена в ресторант. Ставали ли сте случайни свидетели на междуполовите им дебати на тема менюто…Представете си, че мъжът си поръчва салата от сушени домати, рукола и козе сирене, а жената привиква татарско кюфте с гарнитура люти чушки и една студена бира. Леко невъзможен сценарии, а? Защо сега не сменим ролите…? Така става, нали?
За щастие живеем в един изключително подреден свят, където почти всички неща си имат свое място и подобни абсурди са сравнително рядко срещани. Въпросът в случая е какво, именно, е довело до тази подредба. Защо оглозгването на кокала се счита за мъжествено занимание, а дамите, от своя страна, предпочитат женствено да хрупат предимно растения. Дали междуполовите дебати в ресторанта са свързани с неандерталците, които са участвали наравно в лова. Все пак нашите предшественици са се подчинявали на стриктно полово разделение на труда. Тази теория беше обяснена в една статия, която ми грабна интереса преди време. Според информацията в нея половото разделение се дължало на уменията по събирачество, благодарение на които се предполага, че хомо сапиенс са имали по - разнообразна диета и повече гъвкавост в избора си на препитание. Естествено, тези, чиито усилия били насочени в събирането на годни за ядене растения, били дамите. Тази чест им се полагала не заради липсата на физическа сила, издръжливост или агресия. Ох, как можем да твърдим, че агресия липсва…но това е друга тема. Най - вероятната причина за това били потенциалните репродуктивни щети от лова, особено за бременните и току - що родили жени. Ето защо ловуването се установило като мъжествено занимание, а събирачеството и готвенето били поверени на бъдещите и настоящи майки.
Ако питате мен, бих била леко скептична, че това разграничение в предпочитанията се дължи на подобни фактори в миналото. Тогава жените може и да не са участвали в ловенето на месо, но не пречи да са се включвали в изяждането му със същия успех, с който мъжете са опитвали от гарнитурата (набраните растения). Нетърпелива съм да чуя вашите мнения по въпроса. Заслушвали ли сте се в междуполовите дебати в ресторанта и къде датира причината за тях?
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот BRI » 08 Авг 2013, 14:18

:D Виждала съм мацки, които плющят мазни мръвки с бира, а гаджето е на сок с тортичка...Ако щете ми вярвайте доста неестествено изглежда!
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот pesho » 09 Авг 2013, 11:10

Ние мъжете сме си ловци по природа...естествено е да обичаме да глозгаме кокала. Това е простото обяснения на нещата, а жените да си ядат кълновете като искат ;) Повече месо ще има за нас...
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот spring » 09 Авг 2013, 11:25

Аз пък не съм съгласна...С удоволствие си хапвам и пържолки...
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот vessy » 04 Сеп 2013, 11:14

Аз пък не съм съгласна...С удоволствие си хапвам и пържолки...
И аз не съм съгласна. Този тип полово предопределено меню са го създали жените, които са на вечни диети и хрупат само кълнове и моркови...Това са изкуствено създадени стандарти...
vessy
 
Мнения: 76
Регистриран на: 25 Юли 2013, 10:36

Re: Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот silver933 » 03 Дек 2014, 12:30

Жените не ядат кюфтета в ресторантите, защото искат да се покажат като нежни създания, които постоянно се грижат за фигурата си и се наяждат спокойно с една салата и т.н. т.н.... :)) Пълни глупости :) :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот Pipilota » 10 Дек 2014, 11:34

silver933 написа:Жените не ядат кюфтета в ресторантите, защото искат да се покажат като нежни създания, които постоянно се грижат за фигурата си и се наяждат спокойно с една салата и т.н. т.н.... :)) Пълни глупости :) :mrgreen:

Това е истина, рядко се вижда някоя жена да си поръча 3 кебапчета и да седне и да си ги изяде като пич, вечно се мъчим с някакви салати, дори и да умираме от глад, ама да не ни помислят, че сме някакви грубиянки :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот Burborino » 10 Дек 2014, 11:36

Лелеееее ям си и кебапчета и кюфтета и винаги ям голяма пица :lol: и ям салата/основно/десерт :lol: :lol: :lol:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот Lollipop » 10 Дек 2014, 11:48

Burborino написа:Лелеееее ям си и кебапчета и кюфтета и винаги ям голяма пица :lol: и ям салата/основно/десерт :lol: :lol: :lol:

Ти си някакъв единичен случай, обаче ха да имаш 2кг отгоре и се почва едно превземане...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Междуполови дебати в ресторанта

Мнениеот Burborino » 10 Дек 2014, 12:39

Ами аз имах 10 отгоре, но за какво да се правя на интересна :lol: И когато бях 50 кила с напикани гащи, и когато станах 69 и когато си върнах формата все така си правя. Не мога да се нахраня с една салата само и ми е странно да сме навън някъде... аз да съм гладна и да си поръчам една салата и после да си дояждам вкъщи...
Случвало ми се е да стоя на една салата само ако излизането е непредвидено след като съм вечеряла.
Но явно много жени го правят. На мен определено ми е много странно.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта