Как да направим вкусна содена питка?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот lussy » 30 Окт 2013, 15:21

Почти дойде време да помислим за коледните празници! И тази година ми дойде на ум, за содената питка, която се прави за Бъдни вечер.

Никога не се получава, така както искам. Правя питката само със сода гасена с оцет, за да няма млечни продукти. Става суха и безвкусна, никога не бухва достатъчно и винаги ми се струва, че има вкус на сода!

Тази година ще се съберем със семейството на съпруга ми и искам да се представя, като добра домакиня! Обикновено излизат вкусни тестени неща изпод ръцете ми, но уви, не и това!

Видях в интернет няколко рецепти, но не искам да правя нищо, което не е изпитано!
Дайте ми възможни варианти за содена питка, така че да ги изпробвам, докато все още имам време!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот Harmony » 30 Окт 2013, 15:45

Наистина има доста рецепти за содени питки. Ако към тази рецепта, която правиш, добавиш и бакпулвер, питката ти ще набухне.
Не зная дали слагаш допълнително в нея, например ядки, аз добавям семена, каквито имам, също и ядки - орехи, лешници, така се попретъпява аромата на содата. Ако намалиш и количеството й, за сметка на бакпулвера, мисля ще се получи много вкусна питка, с която предполагам, ще изненадаш съпруга си! :)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот PasDeDeux » 01 Ное 2013, 13:48

Това ми напомни, че и моята питка става отвратителна, но това с бакпулвера е добра идея :)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот Harmony » 08 Ное 2013, 15:25

Абе, содената питка никога не е била една от вкусните, за мен, ама за една вечер се изтрайва! :)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот Zlatoto_87 » 09 Ное 2013, 23:23

Майка ми прави чудесно содена питка! Да си оближеш пръстите! Особено с медец!
Утре ще я питам за рецептата и ще ви я пратя!
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот Anka » 30 Дек 2014, 13:42

За бъдни вечер ако знаете какъв боклук сътворих! Тестото стана направо черно когато се изпече, беше тиклява, гадна ужасна! Повече не бих я направила така, ще ползвам суха мая и толкова. По-добре да не е точно по рецепта, отколкото да се хвърля питката за Бъдни вечер!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот Rali_hr » 16 Яну 2015, 12:30

НИКОГА не ми се получва,а атакива хубави содени питчици правя, може би защото на Бъдни вечер не я правя с кисело мляко и няма как да се получи просто.. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот Krum » 19 Яну 2015, 17:46

Zlatoto_87 написа:Майка ми прави чудесно содена питка! Да си оближеш пръстите! Особено с медец!
Утре ще я питам за рецептата и ще ви я пратя!

Ами хайде де :))) Аз много обичам, но не знам как се прави ;(
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот Rali_hr » 12 Сеп 2015, 09:04

Някои хора твърдят, че за бъдни вечер правят обикновена питка с мая, защото маята била оК да се яде, дори според вещенниците. :) Чудя се, ако пробвам питка с квас дали ще е подходящо за празника?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да направим вкусна содена питка?

Мнениеот zheleva212 » 15 Сеп 2015, 16:54

Rali_hr написа:Някои хора твърдят, че за бъдни вечер правят обикновена питка с мая, защото маята била оК да се яде, дори според вещенниците. :) Чудя се, ако пробвам питка с квас дали ще е подходящо за празника?

Ами то май е същата работа като с маята, но не смятам, че има някакво значение с какво я направиш, въпреки това съм на мнение, че като е гарга трябва да е рошава и предпочитам да я правя със сода, въпреки че не е най-вкусното нещо на света.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта