Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот Loreyn » 20 Ное 2013, 13:07

Наскоро имах възможността да се видя със стара приятелка, разказа ми потресаваща история, която няма как да не споделя! Съответно искам и да предупредя, защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение!

По време на тежък грип, които е прекарала в началото на есента, редом с антибиотиците е ядяла и много грейпфрут. След като преминава инфекцията, започва непрестанно виене на свят, което в последствие се установява, че е в следствие на приемането на грейпфрута, заедно с лекарствата.

Прочетох по темата, защото адски ме учуди и заинтригува и ето защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение! Оказва се, че може да бъде истински опасен приеман заедно с лекарства, защото засилва тяхното влияние и повишава концентрацията им в кръвта.

Бъдете много внимателни следващият път, в който приемате лекарство, помислете си, кога за последен път ядохте грейпфрут! :!: За да избегнем негативното му влияние е най-добре между приема на плода и лекарството да са изминали 24 часа. :!:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот dejavu » 20 Ное 2013, 13:10

Никога нямаше да предположа, че плод може да действа по подобен начин и да бъде толкова опасен. Вкъщи рядко купуваме грейпфрут, защото децата се мръщят, но вече зная, кога наистина не трябва да им ги предлагам!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот M.Tasheva » 22 Ное 2013, 12:25

Грейпфрута, трябва да се продава само с рецепта! Не знаех какви рискове може да крие един цитрус!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2014, 14:43

Бях чувала,че не трябва да се яде грейпфрут,докато се пият лекарства, но не знаех,че последствията могат да бъдат толкова сериозни. Явно шега с този плод не бива, трябва да бъдем по-внимателни.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот Snejna » 26 Ное 2014, 12:17

А това само за грейпфути ли се отнася или и за останалите цитрусови плодове? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Дек 2014, 12:36

И аз съм чувала, че не трябва, добре, че не го обичам особено този плод :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот Pipilota » 08 Дек 2014, 10:07

И аз така знам, че не трябва да се яде грейпфрут когато се приемат хапчета, имам позната, която така не успя да се излекува и даже се влоши, затова внимавайте с плодовете ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот fawla » 26 Май 2015, 15:59

За първи път чувам, че грейпфрута може да повлияе на лечението с антибиотик, ще го имам предвид занапред. Но останалите цитруси не пречат, нали?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот Mamacita » 01 Юни 2015, 13:38

Pipilota написа:И аз така знам, че не трябва да се яде грейпфрут когато се приемат хапчета, имам позната, която така не успя да се излекува и даже се влоши, затова внимавайте с плодовете ;)

Единствено проблемен може да се окаже грейпфрута, за остналите плодове и билки не съм чувала да дават някакви странични ефекти, единствено грейпфрута и жълтия кантарион :!:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Защо не трябва да ядем грейпфрут по време на лечение?

Мнениеот Pipilota » 03 Юни 2015, 18:41

Ясно, е значи ще се лишим от грейпфрута, какво да се прави :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта