Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот nushi.kisyova » 05 Дек 2013, 15:48

До сега не съм готвила лазаня, а цялото семейство я обичаме страшно много! Когато ходим на ресторант не пропуска, поне един от нас да поръча лазаня!

Едва ли има човек, който да не огладнява, когато чуе за лазаня, тук може да се включи и Гарфилд! Проблемът е там, че има прекалено много рецепти за лазаня и предполагам, че всички ще всички ще са вкусни. Въпросът е с приготвянето, за едни ще има повече, за други по-малко тънкости!

Със сос Бешамел, не сме на "ти", ако има някакви тънкости, ще очаквам! Всъщност има ли рецепти за лазаня без Бешамел?

В такъв случай предложете най-лесната и вкусна рецепта, с която мога да започна?!!!
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот julianne » 05 Дек 2013, 16:03

Точният човек уцели! Аз правя лазаня, за която не са ми необходими кой знае какви продукти, дори, ако нямам кори за лазаня, слагам такива за баница и пак става много вкусно!
Прави се и сос, но не е точно като Бешамел. Ето ти рецепта за Мързелива лазаня:
кайма се запържва и към нея се добавя, лук, домат и копър. След като се задушат се прави сос от 1 с.л. брашно и половин чаша прясно мляко - слагат се на котлона докато заврят, след свалянето на сместа, тя се сгъстява. През това време се реди ред тесто, ред кайма със зеленчуци. Най-отгоре се залива с гъстият сос и се пече, накрая се поръсва с кашкавал.

Със сигурност ще хареса на всички, успех! ;)
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот lussy » 06 Дек 2013, 13:19

Моята рецепта е доста по-лесна, правя я само с кори за лазаня (или баница) и зеленчуци - каквито се сетиш, най-често купувам от готовите миксове. Запържвам ги, редя пластовете и слагам също сиренце, кашкавал, маслини, каквото се сетиш, само с доматен сос, за да не стане суха! ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот mari1955 » 09 Дек 2013, 22:08

Уважаеми домакини!С огромно съжаление трябва да Ви кажа,че нито една от рецептите,които сте споделили не е рецепта за лазаня!Явно това е някаква побългарена лазаня.И за да бъда по-ясна,искам да Ви кажа,че лазаня се приготвя с моцарела-два вида,суджук,доматено пюре и специалните си кори за лазаня,които се варят около 10 мин. и след това се лагат върху хартия,за да се изцеди водата им.Приготвянето на истинската лазаня изисква около час и половина работа и 45 мин.печене на фурна 180гр.Никакъв сос "Бешамел",никакви зеленчуци!
mari1955
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Дек 2013, 22:01

Re: Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот nushi.kisyova » 10 Дек 2013, 17:06

mari1955 написа:Уважаеми домакини!С огромно съжаление трябва да Ви кажа,че нито една от рецептите,които сте споделили не е рецепта за лазаня!Явно това е някаква побългарена лазаня.И за да бъда по-ясна,искам да Ви кажа,че лазаня се приготвя с моцарела-два вида,суджук,доматено пюре и специалните си кори за лазаня,които се варят около 10 мин. и след това се лагат върху хартия,за да се изцеди водата им.Приготвянето на истинската лазаня изисква около час и половина работа и 45 мин.печене на фурна 180гр.Никакъв сос "Бешамел",никакви зеленчуци!

Госпожо домакиня, аз пък искам да кажа, че не е задължителна моцарелата, а пармезана, предполагам, сте живели си в Италия и сте така наясно с тяхната кухня. Ние страшно много благодарим, но нямаме нужда от това, което сте ни написали, а от рецепта.
Може би не сте успели да се досетите, че не всички ядат суджук, камо ли неговите видове. Не зная, също дали сте излизали по магазините скоро и дали сте виждали, че се предлагат кори за лазаня, за които не е необходима предварителна термична обработка! А колко ли суха би станала вашата рецепта само с доматено пюре, предполагам ще може да вади зъбките на децата ви, така ли е?
Благодаря :idea:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот Anka » 11 Фев 2015, 14:46

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :) Добро обръщение към госпожата домакиня, на човек да му омръзне от такива... компетентни мнения!
Аз лазаня нито съм яла, нито съм приготвяла, така че съм отворена за предложения! И само да добавя, че и суджук ям, но не ми се иска да ям лазаня тип спагети Болонезе, нещо друго ми се иска ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Фев 2015, 15:48

Аз също не съм опитвала лазаня, но се чудя, дали има опция за пълнозърнести кори? :roll: или такоав не са измислили :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Апр 2015, 14:18

Признавам си, че никога не съм опитвала лазаня, много скъпо удоволствие е това за мен. :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот mix_twix » 20 Апр 2015, 14:50

Много обичам лазаня, но си я правя най-често без месо, само със сирена и сметана, става супер!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Толкова много рецепти за лазаня – какво предлагате?

Мнениеот Kremiliya » 20 Апр 2015, 15:33

Много я обичам, правя я точно със сос болонезе, става много вкусна и традиционна за нашия вкус;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта