Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Мнениеот franky » 14 Фев 2014, 13:09

Здравейте, мами, с дребосъчка имаме ужасен проблем, надявам се някой с опит да ми помогне!

Вчера като й сменях памперса забелязах, че липсва вагинален отвор! :shock: Бях изумена, сигурна съм, че не е било така от раждането й, беше си съвсем нормална, от всякъде!
Не зная от къде се е появило вагиналното срастване и какво го е причинило, надявам се някоя мама, ако е преживявала нещо такова да пише – спешно!

Щях да полудея от притеснение! Забелязах вагиналното срастване още при първата смяна на памперса за деня, успяхме да реагираме почти моментално.

Тръгнахме от педиатърката ни и стигнахме до детски гинеколог, който й направи някаква манипулация.
Когато се прибрахме видях, че й е направил съвсем малък процеп, но като цяло вагиналното срастване си стои!

Утре ще звъннем пак, но дори и да се оправи, предполагам, че ще има и нова поява, как да я предотвратя? :roll:

Мами, убедена съм, че манипулацията няма да е от най-безболезнените, :( така че дайте ми съвет, как да не се появи пак и дали я има тази възможност?
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Мнениеот penny » 14 Фев 2014, 13:14

За пръв път чувам, че това е възможно да се получи след като детето вече е родено, но явно е възможно! Разкажи ни малко повече, след като има някаква промяна или някоя мама ако знае нещо :(
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Мнениеот oksen » 14 Фев 2014, 14:01

Здравейте и ние с дъщеричката ми имахме същия проблем преди 7 години.Тогава живеехме в Турция и нашата педиатърка ни изписа крем съдържащ естроген (Овестин крем ).С клечки за уши мазахме с крема срасването 1 седмица и забравихме за проблема .Но тука незнам какво биха Ви препоръчали.
oksen
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:51

Re: Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Мнениеот franky » 14 Фев 2014, 14:30

oksen написа:Здравейте и ние с дъщеричката ми имахме същия проблем преди 7 години.Тогава живеехме в Турция и нашата педиатърка ни изписа крем съдържащ естроген (Овестин крем ).С клечки за уши мазахме с крема срасването 1 седмица и забравихме за проблема .Но тука незнам какво биха Ви препоръчали.

Това е много интересно, искате да кажете, че без разрез, без нищо срастването е изчезнало, само като сте мазали с този крем или след като са разделили механично устните, тогава сте я мазали?
Още утре ще попитам лекаря за него, преди каквато и да е било друга намеса!
Много ви благодаря!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Мнениеот oksen » 14 Фев 2014, 15:11

да ,без разрез само с кремчето .Дори нашата педиатърка не ни каза за вариант чрез разрез .Беше сигурна, че ще се оправи с крема .Дано и на вас да Ви предложат този вариант .
oksen
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:51

Re: Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Мнениеот franky » 14 Фев 2014, 16:11

oksen написа:да ,без разрез само с кремчето .Дори нашата педиатърка не ни каза за вариант чрез разрез .Беше сигурна, че ще се оправи с крема .Дано и на вас да Ви предложат този вариант .

Много примамлива идея е това, но не зная дали не сме много малки за него! На каква възраст беше вашата дъщеря, когато й се случи това?
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Мнениеот oksen » 04 Апр 2014, 13:38

извинявам се за късния отговор -най-много да е била на 6 месеца :)не помня вече
oksen
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:51

Re: Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Мнениеот moni.sparrow » 07 Апр 2014, 13:39

Това срастване звучи изключително страшно, особено при толкова малка душичка с тези разрези и чудеса :o :( но щом има такъв изход, мисля че е добре по-добре да посъветваш лекарите, вместо да тормозят малката :(
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Вагинално срастване – как да предотвратя нова поява?

Мнениеот Mon_ton » 28 Ное 2014, 15:30

Не знаех, че това може да се случи, честно ви казвам. Надявам се, че вече детенцето е ОК и сте се справили с този проблем! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron