Упражнения за подобряване на концентрация

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот M.Tasheva » 27 Фев 2014, 16:01

Привет! Започнали сме предучилищна и от септември, от както сме се записали не спират да ми се оплакват учителките от нея! :?
Казват, че е много разсеяна, не може за повече от 10 минути да се концентрира и да прави това, което трябва!

Учителката й ми разказва, че когато се старае може да пише красиво и четливо, но в момент, в който се разсее пише ченгелите за 10 мин. на страница, докато другите деца правят това половин час! :shock:

Затова се сетих, че вечер вкъщи може да правим под формата на игрички разни упражнения за концентрация. По принцип тя има силна памет, помни бързо стихотворения, танци, песни, но когато става въпрос да я караш нещо да прави, тя се разконцентрира лесно и ако не откаже напълно, то го прави по най-грозният начин!
Можете ли да ми предложите разни упражнения за концентрация, които да са под формата на игра?! :roll:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот lussy » 27 Фев 2014, 16:07

Според мен имате прекалено големи очаквания от това дете, нормално е да не може да се концентрира за повече от 10 мин, това си е ок, не го пренатоварвайте, за да не изгуби всичкото си желание за учене, след това биха ви дошли големи проблеми!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот Andrey » 04 Дек 2014, 15:22

Иха ;) ами не е лесно, вкъщи трябва да се учите още и още, това е начина.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот ramimni » 11 Дек 2014, 13:12

Не ми се вижда никак леко, когато цял ден си бил на училище и след това наново да седнеш да учиш, то и аз не бих могла да се справя! :)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот Lollipop » 11 Дек 2014, 14:15

Вие си представете как целия ден сте в офиса и после сядате пак да работите, няма да ви е лесно и концентрирано :) Децата трябва да имат време да си починат преди отново да започнат да учат, най-доброто лекарство за психическата умора е физическата такава.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот Kaya » 11 Дек 2014, 18:11

Почивката и спорта помагат много! Синът ми е 2 клас, много има за учене, учи в занималнята, вечер преди да минем отново към преговарянето и ако има нужда от помощ нали... го оставям поне 2 часа да играе, да се забавлява какво си иска, или е на плуване, ако дните му съвпадат седмично :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот Krum » 15 Дек 2014, 15:54

Не видях да споменавате на колко години ви е детето.. а това е от особено значение. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот mix_twix » 18 Дек 2014, 11:43

намалете ракията ;)))
Шегувам се! ОСтавете децата малко да си починат, не ги измъчвайте нон стоп с работа!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот Kremiliya » 18 Дек 2014, 15:14

mix_twix написа:намалете ракията ;)))
Шегувам се! ОСтавете децата малко да си починат, не ги измъчвайте нон стоп с работа!

И това е истина, ако родителите намалят малко пиенето и се ориентират към децата си няма да е лошо :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Упражнения за подобряване на концентрация

Мнениеот Anka » 18 Дек 2014, 16:56

Когато учих за изпити, лекарят ми ми каза, че най-добрият начин да запомням повече и да съм по-концентрирана е да се захвана с някакъв спорт, чрез който да си почивам. Тръгнах тогава на фитнес за по 30-40 мин на ден и наистина резултатите ми се подобриха :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron