С какви обувки трябва да проходи детето?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот penny » 25 Мар 2014, 15:21

В това хубаво време последните дни, няма как да не излизаме все по-често навън, а и вече упорито се мъчим да ходим!

Докато бяхме вкъщи работата беше лесна, сега обаче не знам какви обувки да купя, докато прохожда детето. Двоумя се дали е по-добре да бъдат класическите буйки или има и по-удобен вариант за тях, някакъв друг тип обувки?

Понеже до сега не съм купувала никакви обувки на детето, а и е нямало нужда не зная как трябва да ги избера :oops: , така че да не му стискат и да бъдат удобни. :? А съм убедена, че тези за прохождането трябва да бъдат достатъчно свободни, но и не по-големи от неговия номер. :idea:
Моля ви да ми дадете съвети, тъй като ставаме все по-напористи в хода, а не зная с какви обувки е добре да проходи детето! :!:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот dejavu » 25 Мар 2014, 15:26

Ние с такова чудо проходихме, но прекалено много се цапат и до днес сме особено спънати и никога не си гледаме в краката, едва ли е от обувките, нооо.... е факт :D :D
classic.jpg
classic.jpg (4.21 KiB) Прегледано 2005 пъти


Не мога да ти кажа кое е по-добре, тъй като не сме пробвали с други, но ако се съмняваш да не увреди някоя обувка крачето, може да се консултираш с педи ;)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот Ivaylo » 25 Мар 2014, 15:52

dejavu написа:Ние с такова чудо проходихме, но прекалено много се цапат и до днес сме особено спънати и никога не си гледаме в краката, едва ли е от обувките, нооо.... е факт :D :D
classic.jpg


Не мога да ти кажа кое е по-добре, тъй като не сме пробвали с други, но ако се съмняваш да не увреди някоя обувка крачето, може да се консултираш с педи ;)

Да, това са прословутите буйки. Много лоши - спарват крачетата, но като за прохождане май няма по-добър вариант.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот ivoblinc » 26 Мар 2014, 15:19

Ivaylo написа:
dejavu написа:Ние с такова чудо проходихме, но прекалено много се цапат и до днес сме особено спънати и никога не си гледаме в краката, едва ли е от обувките, нооо.... е факт :D :D
classic.jpg


Не мога да ти кажа кое е по-добре, тъй като не сме пробвали с други, но ако се съмняваш да не увреди някоя обувка крачето, може да се консултираш с педи ;)

Да, това са прословутите буйки. Много лоши - спарват крачетата, но като за прохождане май няма по-добър вариант.

Да, в действителност много спарват крачетата, но и ние проходихме с подобни, до колкото знам има ортопедични обувчици, но мога да си представя и цената им, ако тези са 25, онези ще са около 50, амма това си е мое предположение :roll:
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот pepa1974 » 27 Мар 2014, 17:08

penny написа:В това хубаво време последните дни, няма как да не излизаме все по-често навън, а и вече упорито се мъчим да ходим!

Докато бяхме вкъщи работата беше лесна, сега обаче не знам какви обувки да купя, докато прохожда детето. Двоумя се дали е по-добре да бъдат класическите буйки или има и по-удобен вариант за тях, някакъв друг тип обувки?

Понеже до сега не съм купувала никакви обувки на детето, а и е нямало нужда не зная как трябва да ги избера :oops: , така че да не му стискат и да бъдат удобни. :? А съм убедена, че тези за прохождането трябва да бъдат достатъчно свободни, но и не по-големи от неговия номер. :idea:
Моля ви да ми дадете съвети, тъй като ставаме все по-напористи в хода, а не зная с какви обувки е добре да проходи детето! :!:

обувките трябва да имат твърд форд, за да не се криви крачето, да са от естествени материали-ходило, лице и хастар, за да не се поти крака, най-добре да са съобразени според сезона и истината е, че е важно качеството им като цяло, няма как да са 25 лв такива обувчици!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот penny » 04 Апр 2014, 13:02

pepa1974 написа:
penny написа:В това хубаво време последните дни, няма как да не излизаме все по-често навън, а и вече упорито се мъчим да ходим!

Докато бяхме вкъщи работата беше лесна, сега обаче не знам какви обувки да купя, докато прохожда детето. Двоумя се дали е по-добре да бъдат класическите буйки или има и по-удобен вариант за тях, някакъв друг тип обувки?

Понеже до сега не съм купувала никакви обувки на детето, а и е нямало нужда не зная как трябва да ги избера :oops: , така че да не му стискат и да бъдат удобни. :? А съм убедена, че тези за прохождането трябва да бъдат достатъчно свободни, но и не по-големи от неговия номер. :idea:
Моля ви да ми дадете съвети, тъй като ставаме все по-напористи в хода, а не зная с какви обувки е добре да проходи детето! :!:

обувките трябва да имат твърд форд, за да не се криви крачето, да са от естествени материали-ходило, лице и хастар, за да не се поти крака, най-добре да са съобразени според сезона и истината е, че е важно качеството им като цяло, няма как да са 25 лв такива обувчици!

Разбира се, че са толкова, няма как да са по-малко, особено ако са от естествени материали, провери в интернет, ако не вярваш! :!:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2014, 17:20

Моето дете си проходи с така популярните буйки, за щастие не сме имали проблеми. :roll: Но наистина е задължително да е твърда обувката и висока да държи добре.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Дек 2014, 15:14

То е най-добре детето босо да проходи, но ние обичаме да си ги обуваме, дори и вкъщи ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Дек 2014, 16:40

rabotnata pchela написа:То е най-добре детето босо да проходи, но ние обичаме да си ги обуваме, дори и вкъщи ;)

Е как пък босо?! Това е безумие направо! :!:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: С какви обувки трябва да проходи детето?

Мнениеот franky » 12 Сеп 2016, 14:47

Като проходи моето момиче, и вкъщи, и навън беше с тези буйки. Имало е случаи, когато чорапчетата й са били мокри от изпотяване, макар че купувахме такива, които са от естествени материи. Сега не забелязвам да е спъната или нещо подобно, но ако имам второ не знам дали бих постъпила по същия начин. Вкъщи сигурно не бих държала с обувки.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта