Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот penny » 04 Апр 2014, 13:04

Много грозно изглежда да вържеш детето си на колан за прохождане, изглежда като каишка за куче :o :evil: , но може пък и да е полезно!
На този етап сме, че хем се подпираме, хем искаме да се държим и по улиците и вкъщи сме така. Вкъщи е много по-лесно, много мебели, все някъде ще се хване, но по улицата, не знам дали му давам достатъчно упора и дали е необходима! :? :?

Чудя се дали да взема от коланите за прохождане или те са по-полезни за майката, от колкото за детето? :? Чувала съм някои майки да казват, че са вредни, защото децата свикват да вървят напред с някаква постоянна упора :shock: , а след това много по-трудно им става да се пуснат самостоятелно! :?
Последно какъв съвет ще ми дадете полезен или вреден е колана за прохождане и защо е така според вас? :roll: Евентуално някакъв модел да ми препоръчате? :roll:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот PasDeDeux » 04 Апр 2014, 13:12

Мисля, че ползата остава само и единствено за майката! И на мен ми е ужасно грозно да видя вързано бебе! И на нас скоро ни предстои да започнем да се поизправяме, но когато дойде момента, в който трябва да тръгнем да ходим, няма да използваме колан за прохождане :!:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот Pipilota » 24 Ное 2014, 16:20

На всички е грозно, разбира се, но и най-вече е факт, че бебето така прохожда по-бавно, защото свиква да бъде държано през цялото време и реално няма кога да се научи да бъде самостоятелно! 8-)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот Anka » 05 Дек 2014, 16:55

Познато бебе прохождаше около 6м. с колани и не знам към днешна дата дали е проходило... ако беше без колани, отдавна щеше да тича. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот Slavena » 23 Яну 2015, 12:44

Моето дете проходи с колани, но дълго време му отне, докато се научи, май бяха грешка. :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот Malina » 23 Яну 2015, 13:38

Вредни разбира се, децата трябва да се учат да ходят сами, а не да бъдат подпирани.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот Lollipop » 30 Яну 2015, 11:21

Не, предпочитам кучето си да разхождам на каишка, а не детето.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот Malina » 13 Май 2016, 12:28

Lollipop написа:Не, предпочитам кучето си да разхождам на каишка, а не детето.

И на мен ми навява подобни асоциации. Да се разхожда в проходилка по съм съгласна, но тези колани много удължават прохождането. Но са добри ако майката има сериозни проблеми с навеждането.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот penelopa » 13 Май 2016, 13:13

Защо да са вредни? Мисля, че е много по-удобно да се ползват, отколкото да те боли кръста и после да не можеш да се изправиш от болки. Когато не ползваш такъв колан, нали пак придържаш детето с ръце и то ги ползва като опора? Не виждам разлика в начина на прохождане, и в двата случая детето все си стъпва на крачетата и се учи да ходи.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Полезни или вредни са коланите за прохождане?

Мнениеот Elica » 16 Май 2016, 16:39

penelopa написа:Защо да са вредни? Мисля, че е много по-удобно да се ползват, отколкото да те боли кръста и после да не можеш да се изправиш от болки. Когато не ползваш такъв колан, нали пак придържаш детето с ръце и то ги ползва като опора? Не виждам разлика в начина на прохождане, и в двата случая детето все си стъпва на крачетата и се учи да ходи.

В единия случай знае какво го държи и пази, и когато го няма разчита на себе си, в другия просто се пази без да разбере от къде му идва.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта