Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Мнениеот YoLindi » 16 Сеп 2014, 12:45

Здравейте! Имам притеснения относно обонянието на приятеля ми. Не е пушач, но след настинка около началото на лятото загуби напълно обонянието си.

До преди това обонянието му беше наистина силно, често ме изненадваше, дори, а сега едва подушва, когато съм пушила.
Не мога да си представя какво му е, например, когато съм готвила преди, първо подушваше храната, без значение как изглежда и така разбираше дали ще му хареса :? И за мен обонянието едно от безценните ни сетива
image.jpg
image.jpg (22.74 KiB) Прегледано 1792 пъти
поради тази причина ми се иска да ви помоля да ми предложите някакви начини, с които приятелят ми може максимално добре да възвърне обонянието си :?
Ще съм ви длъжник, благодаря предварително!!!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Мнениеот niya_mazova » 16 Сеп 2014, 12:49

Като начало опитвали ли сте с инхалации с различни ароматни билки, като лавандулата, например?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Мнениеот Harmony » 18 Сеп 2014, 12:19

Смятам, че би се възстановил успешно с инхалации, а и щом не е пушач има доста по-добри шансове, все пак посещавал ли е УНГ?
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Мнениеот Mauritius » 30 Сеп 2016, 14:49

След изкаран грип може да се загуби трайно обонянието. Задължително при специалист трябва да се отиде. Като не усещаш миризми, така загубваш и усещането за вкус, свързани са.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Мнениеот Jully » 30 Сеп 2016, 15:29

При такива проблеми се търси лекар, не вярвам с домашни рецепти и без медицинско становище да може да се възвърне на някой обунянието. Но след като разликата е толкова голяма, т оможе и да не е шега работа проблема.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Апр 2017, 13:53

Такива възстановявания без да има прекарана някаква инфекция например ми се виждат невероятни. Някои хора порсто губят обонянието си, било заради работа, или някакви остатъчни ефекти от някоя болест.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Мнениеот Jully » 16 Юни 2017, 10:46

Нормално е човек да не усеща собствената си миризма, ако можеше да се подуши, нямаше да имем проблеми с вмирисаните хора по улиците. Ако усещаш, че много си загубила обонянието си, добре е да отидеш на УНГ, за да ти помогне да го подобриш.
Аз имам обратнаия проблем, обонянието ми е много остро, от някои миризми чак започва да ме боли главата и то мигновенно.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Мнениеот La_bomba » 16 Юни 2017, 11:33

Jully написа:Нормално е човек да не усеща собствената си миризма, ако можеше да се подуши, нямаше да имем проблеми с вмирисаните хора по улиците. Ако усещаш, че много си загубила обонянието си, добре е да отидеш на УНГ, за да ти помогне да го подобриш.
Аз имам обратнаия проблем, обонянието ми е много остро, от някои миризми чак започва да ме боли главата и то мигновенно.

Да не си бременна, нали през това време се обостря много обонянието.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Как максимално добре да възстановим обонянието си?

Мнениеот Pipilota » 12 Май 2018, 09:07

Не знам как може да се възстанови, може би лекар може да каже, не вярвам да става с повече мирисане. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron