Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към магистър фармацевт.Ще получите съвет и професионален отговор от специалист.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 13 Дек 2018, 11:31

Здравейте,доколкото е описано в литературата ефект на серотониново освобождаване от прием на Хром пиколинат,се наблюдава при дневна доза 600 мг.Вие приемате три пъти по-малко.Смятам,че това не трябва да е проблем.Но все пак ви наблюдава лекар и ако той забележи някаква реакция би трябвало да си каже мнението.
Farmacevt

Мнениеот emi_blagoeva_90@abv.bg » 18 Дек 2018, 11:27

Здравейте! Приемам Ясмин повече от година. Но вчера буквално изглупих и понеже очаквам да ми дойде цикъла тези дни и понеже вчера денят ми беше изключително натоварен, усетих че уж ми идва и веднага взех таблетката "понеделник". Като се прибрах се оказа фалшив сигнал за идване на цикъла, а аз вече бях изпила таблетката "понеделник". И сега въпросът ми е какво правя с таблетката "вторник" при условие, че няма все още цикъл, а очаквам да дойде тези дни?
emi_blagoeva_90@abv.bg

Мнениеот FashionLover(FL) » 18 Дек 2018, 16:45

Здравейте!Търся останала някъде бройка ТРИПЛИКСАМ 10/2.5/5,цената няма значение!Благодаря предварително!
FashionLover(FL)

Мнениеот Farmacevt » 19 Дек 2018, 12:14

Мога да ви отговоря само за системата на Фрамар-при нас не е останал.
Farmacevt

Мнениеот Иван.Петров » 30 Дек 2018, 00:10

Здравейте!
Боледувам много често от синузит и възпалено гърло.Никога не минават без антибиотик.Може ли да ми препоръчате нещо за стимулиране на имунитета в гърлото и носа?
Благодаря предварително!
Иван.Петров

Мнениеот Farmacevt » 30 Дек 2018, 10:38

Здравейте,за повишаване имунитета на гърлото и устната кухина мога да ви предложа добавката Фариностим-под формата на таблетки за смучене.За укрепване на имунитета и защита от респираторни заболявания добър ефект има и Имунобор бронхо и Дефендил .
Farmacevt

Мнениеот Иван.Петров » 01 Яну 2019, 16:38

Здравейте!
Какво бихте препоръчали при умора
Благодаря предварително
Иван.Петров

Мнениеот Farmacevt » 04 Яну 2019, 10:41

Здравейте,Сарженор ампули или Стимол сашета биха ви помогнали за тонус.Също Левзея екстракт на Цветита.И естествено витамини-Разтворимите таблетки Супрадин съдържат Коензим Q10 и ободряват при физическа и умствена умора.Успех!
Farmacevt

Мнениеот Elityvarna » 16 Яну 2019, 11:44

Здравейте. След раждането получих ужасни болки в гърба и врата. Лекарката ми е хомеопат и ми иьписа силицеа 9СН,но няма много ефект. В момента е болничен вече втори месец и немога да се свържа с нея. Можете ли да ми препоръпате някакво друго лекарство?
Elityvarna

Мнениеот Farmacevt » 21 Яну 2019, 10:13

Здравейте,болките в гърба и врата по всяка вероятност са резултат от възпаление или притискане на нерв-така наречена неврологична болка.Тя се лекува бавно,с постоянство и пазене от простуда и претоварване.Обезболяващи могат да се пият,но ако вие сте родили скоро и кърмите –стори ми се от въпроса ви е ,че случая е такъв-най-безопасно е да приемате аналгин и то не повече от 1-2 таблетки дневно.Препоръчително е да вземате витамини от групата Б-Милгама или Невробекс.И най-полезно би било да масажирате болното място с някакъв обезболяващ крем или гел.Такъв е хомеопатичния гел Арника,Тендивал гел,който обогатява тъканта с озон и подтиска болката и възпалението,Сераза гел-с арника и билкови екстракти и пр.
Farmacevt

Предишна

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт