Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот fairy » 29 Фев 2016, 15:27

Веднага започвам с уточнението, че не съм диагностицирана с диабет. Но много често ми се случва да почувствам отмаляване, световъртеж, прилошаване. Като хапна нещо сладко, веднага ми просветва и от това си правя извода, че има моменти, когато рязко ми пада кръвната захар. Признавам си, че често се подлагам на диети. Може ли това да е причината да изпадам в хипогликимия? Как да разредя тези състояния? Да се консултирам ли с лекар? Много е неприятно усещането, даже на един-два пъти щях да припадна. Как мога да се подсиля?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот Pipilota » 29 Фев 2016, 16:06

Разнообразна и правилна храна, това е решението. това ще ти помогне да контролираш нивата на кръвната захар, без да изпадаш в подобни ситуации.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот iwoni » 29 Фев 2016, 17:06

Проследявай се редовно, защото може да си в преддиабетно състояние. А и тези диети ти играят лоша шега май.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот Mon_ton » 02 Мар 2016, 12:20

Как решаваш, че е ниска кръвна захар, може да ти пада кръвното просто, може да не пиеш достатъчно вода, да не се храниш правилно, да имаш проблеми с храната,а не с друго.. Изследвай си щитовидната жлеза и после мисли!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот balsam » 02 Мар 2016, 15:51

Аз също имах подобен проблем. Стреснах се и си направих изследвания на кръвната захар. Беше ми под 4, всеки месец нарочно си ги правих и беше все толкова. А ям много сладко! Лекарката ми обясни, че понеже прекалявам със сладкото, задстомашната жлеза ми се натоварва много и се отделя повече инсулин. Така наличната енергия от поетата храна се усвоява бързо и организмът изпада в състояние на дефицит и ти пада захарта.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот Elica » 02 Мар 2016, 15:54

Нормално е да понижава нивата на кръвната захар, затова се старай да си хапваш редовно и в количества, в които се чувстваш добре, а не да преяждаш и кръвната ти захар да скача до небето, а след това рязко спада и съответно ти става лошо.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот klara » 07 Мар 2016, 12:50

Прави си междинни яденета с плод и нещо въглехидратно. Но имай предвид, че плодовете бързо се разграждат като енергия от тялото и затова хапвай и нещо леко и тестено за да ти задържи и да не ти пада захарта рязко.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот Snejna » 10 Мар 2016, 13:33

klara написа:Прави си междинни яденета с плод и нещо въглехидратно. Но имай предвид, че плодовете бързо се разграждат като енергия от тялото и затова хапвай и нещо леко и тестено за да ти задържи и да не ти пада захарта рязко.

С тестеното няма ли и килограмите да тръгнат нагоре? не е ли по-добре да се хапват повече фибри - зеленчуци, които поддържат ситостта и пречат на бързото огладняване, а и са в пъти по-полезни от тестените храни. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот penelopa » 11 Мар 2016, 14:04

Snejna написа:
klara написа:Прави си междинни яденета с плод и нещо въглехидратно. Но имай предвид, че плодовете бързо се разграждат като енергия от тялото и затова хапвай и нещо леко и тестено за да ти задържи и да не ти пада захарта рязко.

С тестеното няма ли и килограмите да тръгнат нагоре? не е ли по-добре да се хапват повече фибри - зеленчуци, които поддържат ситостта и пречат на бързото огладняване, а и са в пъти по-полезни от тестените храни. :roll:


Не знам как една салата може да ви задържи сити, при мен не се получава никога :grin: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Нередовното хранене води ли до ниска кръвна захар?

Мнениеот black » 04 Апр 2016, 14:20

Нередовното хранене води и до гастрити, язви, отслабване откъм мускулна маса, но не и на мазнини.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта