Пелени за многократна употреба - предимство или недостатък?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Пелени за многократна употреба - предимство или недостатък?

Мнениеот Mon_ton » 28 Сеп 2017, 15:37

Мислите ли, че многократните пелени имат някакво предимство? Не мога да отрека, че са много по-полезни за околната среда, но в същото време са много неудобни за родителите, защото това е още едно нещо, което трябва да се пере, ама то да е само малката работа, как да е, ами другото.. как се почиства? Трябва ли да отричаме това, което представляват сега памперсите? Вие бихте ли използвали многократни пелени, вместо памперси?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Пелени за многократна употреба - предимство или недостатък?

Мнениеот Alex_mor » 28 Сеп 2017, 16:06

Е, то като изхабиш 10-15 мокри кърпи да поизбършеш бебето то после ходи мисли за екото..
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Пелени за многократна употреба - предимство или недостатък?

Мнениеот fawla » 10 Яну 2018, 12:56

вижда ми се трудно за поддържане а и какво правиш с пелените, които са наакани??? толкова е трудно да се почисти това, кърпите никога няма да станат като нови.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Пелени за многократна употреба - предимство или недостатък?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 10 Яну 2018, 13:26

Предимство са за планетата, недостатък за са майките, които трябва да чистят след бебето. :lol: А то, да си признаем, ака мноого!
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Пелени за многократна употреба - предимство или недостатък?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Апр 2018, 15:04

chiZzY_biZzY написа:Предимство са за планетата, недостатък за са майките, които трябва да чистят след бебето. :lol: А то, да си признаем, ака мноого!
Точно, планетата ще е добре, но колко изнервени жени ще ходят по нея, не е истина, сега само трябва да хвърлят памперса и повечето са бесни, а представете си, ако трябва да чистиш и переш ако... :mrgreen: Майките ни са били героини!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пелени за многократна употреба - предимство или недостатък?

Мнениеот maia the bee » 06 Ное 2018, 10:09

Аз ползвах такива с второто дете. Да кажа че е по-лесно, не е. Обаче пък наистина по-бързо свикна да пишка в гърне и премина без драми към гащички. Явно самото намокряне го караше да се чувства кофти. Но пък го има и моментът с прането и сушенето. Ааа, също така цената! Качествените и маркови пелени не са особено евтини. Поне като първоначална инвестиция.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Пелени за многократна употреба - предимство или недостатък?

Мнениеот Петя Георгиева » 06 Ное 2018, 10:59

Аз доста време проучвах и разпитвах за тези пелени, но накрая се отказах. Хубавите са доста скъпи, а и момента с прането ме разколеба още повече. Иначе имат страхотни десени - едни такива веселяшки. Имам приятелка, която се зариби и постоянно купува нови на бебето си :grin: Казваше че то има повече пелени, отколкото тя - бикини :lol:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта