еозинофилия - какво представлява проблемът?

еозинофилия - какво представлява проблемът?

Мнениеот анка.велкова » 16 Юни 2018, 18:42

Преди два дни си правих лабораторни изследвания и се оказа, че Е0 еозинофилите ми са 0-4%, което е под нормата. Моля да ми разясните проблема и ако е нужно какви допълнителни изследвания да си направя- Всички други основни изследвания са в норма.
анка.велкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юни 2018, 18:36

Re: еозинофилия - какво представлява проблемът?

Мнениеот FramarLekari » 20 Юни 2018, 19:08

анка.велкова написа:Преди два дни си правих лабораторни изследвания и се оказа, че Е0 еозинофилите ми са 0-4%, което е под нормата. Моля да ми разясните проблема и ако е нужно какви допълнителни изследвания да си направя- Всички други основни изследвания са в норма.



Здравейте, анка.велкова!

Вие нямате еозинофилия - с този термин се означава по-високи от нормалните нива на еозинофилите.

В зависимост от различните лаборатории нормалните стойности на еозинофилите варират в границите 0-6 %.

Тъй като нормалните нива на еозинофилите могат да бъдат нула, ниското ниво на еозинофили обикновено не се счита за медицински проблем след едно единствено изследване.

Ниският еозинофилен брой може да се дължи на периода от денонощието, през който е взет проба за изследване. При нормални условия броят на еозинофилите е най-нисък сутрин и най-висок през нощта.

Нисък брой еозинофили може да бъде предизвикан и от емоционален стрес.

Има обаче състояния, които могат да причинят ниско ниво на еозинофили, което известно като еозинопения. Ниският брой на еозинофилите може да бъде резултат от употреба на кортикостероиди, консумация на прекомерно количество алкохол или свръхпроизводство на кортизол, както при болестта на Кушинг.
Ако няма употреба на стероиди / алкохол или не се подозира болест на Кушинг, ниските нива на еозинофили обикновено не предизвикват безпокойство, освен ако не е открит и абнормно нисък брой на белите кръвни клетки, за каквото Вие не съобщавате.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с изследвания и лабораторни резултати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта