Природен лек за чести конюнктивити при дете

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Природен лек за чести конюнктивити при дете

Мнениеот galkagalka » 18 Фев 2013, 18:02

Здравейте!!!
Синът ми е на 2 години и половина. От навършване на 2-те годинки е на ясла. Имаше конюнктивит преди Коледа, към средата на януари пак и сега отново. Всеки месец ми се струва много, но ЛЛ ме успокоява, че така ще е когато е на ясла. Не са в най-тежката си - слепнала форма, да не може да си отвори очите, но има сутрин слепени мигли и секрети в окото. Минава за седмица с Тобрекс и промивки с лайка, но само след 20 дни отново е така. Нищо друго му няма. Не се е разболявал, няма хрема, нито кашлица. Не е и алергия, защото има жълти секрети, а четох че при алергичния конюнктивит окото е зачервено, боде и сълзи, но без такива секрети. Има ли нещо друго, с което да помогна на детето си. Промивките с лайка действат добре, но ако има и друг такъв природен лек, ще съм благодарна да го споделите, защото не мога до безкрай да слагам тези антибиотични капки.
galkagalka
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Фев 2013, 17:38

Re: Природен лек за чести конюнктивити при дете

Мнениеот BRI » 19 Фев 2013, 13:22

Запарвате здравец и с помощта на тампон се нанася на очичките. Ако конюнктивита е упорит се изисква и упоритост в прилагането на процедурата.
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Природен лек за чести конюнктивити при дете

Мнениеот galkagalka » 19 Фев 2013, 18:49

Благодаря, BRI! Четох и за настойка от невен, но здравеца ми е под ръка.
galkagalka
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Фев 2013, 17:38


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта