Захранване на бебе - как и кога да го направим

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 06 Юни 2014, 18:30

а,какви храни други мога да и включа в менюто?
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 10 Юни 2014, 10:03

Здравейте!
Защо не се дава глутен преди 6 месечна възраст.Какво съдържа глутена и за що не е толкова полезен при децата?Благодаря.Слънчев ден1
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот kristina_8709 » 11 Юни 2014, 08:31

Здравейте!Първата каша безмлечна ли трябва да е?Вярно ли е че от кашите бебетата качват бързо кг?
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот kristina_8709 » 11 Юни 2014, 20:17

Здравейте днес дадох пюре от банан появиха се много ситни пъпчици по коремчето,гърба и крачетата.Случвало се е и друг път да излизат но по гърба и крачетата не е имала.Възможно ли е да е от банана?
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Юни 2014, 11:14

kristina_8709 написа:Здравейте!Първата каша безмлечна ли трябва да е?Вярно ли е че от кашите бебетата качват бързо кг?


Здравейте,
може да започнете с безмлечна оризова каша. Ако се спазва правилен хранителен режим, приема на каша няма да се отрази на теглото на бебето.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Юни 2014, 11:15

kristina_8709 написа:Здравейте днес дадох пюре от банан появиха се много ситни пъпчици по коремчето,гърба и крачетата.Случвало се е и друг път да излизат но по гърба и крачетата не е имала.Възможно ли е да е от банана?


Здравейте,
да, възможно е обрива да се дължи на приема на банан. Добре е да бъде видяна от лекар, за да се прецени дали се касае за алергичен обрив.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Юни 2014, 11:17

s_ivelina написа:а,какви храни други мога да и включа в менюто?


Здравейте,
от 6-я месец може да започнете да давате и жълтък.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Юни 2014, 11:24

s_ivelina написа:Здравейте!
Защо не се дава глутен преди 6 месечна възраст.Какво съдържа глутена и за що не е толкова полезен при децата?Благодаря.Слънчев ден1


Здравейте,
непоносимостта към глутен при болните от цьолиакия се проявява с възпаление на тънко-чревната лигавица. Цьолиакията се проявява обичайно при захранването, когато детето за първи път поема храни съдържащи глутен, затова не се препоръчва ранното въвеждане на храни съдържащи глутен.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 13 Юни 2014, 21:05

Какви са симптомите на тази болест? :roll:
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Захранване на кърмачето - онлайн консултация с педиатър

Мнениеот s_ivelina » 15 Юни 2014, 21:15

Здравейте!
Искам да попитам мога ли да излагам детето си на слънце и по колко минути трябва да я държа под чадър и намазана със слънцезащитно мляко.
И мога ли в домашни условия да си правя каши от оризово брашно със зеленчуци или плодове или с оризов грис.каква е пропорцията с ориза и зеленчуците.
Кое е по добре да и давам оризов грис или оризово брашно или брашно от елда.
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта