Капките на д-р Бах - вашето мнение

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Капките на д-р Бах - вашето мнение

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 18:27

Капките на д-р Бах /Rescue Remedy/. Чували ли сте за тях? Дават ги направо вълшебни :idea:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Капките на д-р Бах

Мнениеот Genoveva » 30 Окт 2011, 23:37

valiart написа:Капките на д-р Бах /Rescue Remedy/. Чували ли сте за тях? Дават ги направо вълшебни :idea:

Простете невежеството ми, но какви вълшебства правят тия капки?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Капките на д-р Бах

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 23:47

Цветята и растенията са използвани за лечение от хилядолетия. Този дар от Майката природа е открит още от Древните общества ,които са умеели да лекуват чрез целителната сила на растенията. В съвременния му вид този метод е преоткрит и оформен в системата от д-р Бах ,след дългогодишни научни изследвания и опити. Слънчевият метод чрез който се приготвят цветните есенции , извличайки „душата на растението” по най-нежният и щадящ начин, ги прави неповторими целебни капки.
Д-р Бах преоткрива и извлича силата на 38 вида диворастящи растения, като в подходящо съчетание помежду им ,се постига лечение на настроението и темперамента .На същият принцип създава универсалната комбинация Rescue Remedy ,която е спасителното лекарство при първа помощ. По света в момента се използват стотици други Цветни есенции от различни видове растения. Есенциите хармонизират емоционалния дисбаланс ,който е причина за болестта. Физическите симптоми изчезват ,когато човекът като цяло получава нови сили ,постига мир и равновесие и е в пълна хармония със себе си.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Капките на д-р Бах

Мнениеот Genoveva » 30 Окт 2011, 23:59

valiart написа:Цветята и растенията са използвани за лечение от хилядолетия. Този дар от Майката природа е открит още от Древните общества ,които са умеели да лекуват чрез целителната сила на растенията. В съвременния му вид този метод е преоткрит и оформен в системата от д-р Бах ,след дългогодишни научни изследвания и опити. Слънчевият метод чрез който се приготвят цветните есенции , извличайки „душата на растението” по най-нежният и щадящ начин, ги прави неповторими целебни капки.
Д-р Бах преоткрива и извлича силата на 38 вида диворастящи растения, като в подходящо съчетание помежду им ,се постига лечение на настроението и темперамента .На същият принцип създава универсалната комбинация Rescue Remedy ,която е спасителното лекарство при първа помощ. По света в момента се използват стотици други Цветни есенции от различни видове растения. Есенциите хармонизират емоционалния дисбаланс ,който е причина за болестта. Физическите симптоми изчезват ,когато човекът като цяло получава нови сили ,постига мир и равновесие и е в пълна хармония със себе си.

Тия капки как се прилагат с храната ли?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Капките на д-р Бах

Мнениеот eli » 31 Окт 2011, 17:11

За пръв път чувам за такива капки. Как се приемат?
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Капките на д-р Бах

Мнениеот valiart » 04 Ное 2011, 18:32

И аз не съм много запозната, за това пиша тук и търся отговори. Някой ако знае да сподели.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Капките на д-р Бах

Мнениеот renny_87 » 11 Ное 2011, 13:11

здравйте,аз съм с паническо разтройство и имам натрапчиви мисли,много четох за тези капки и според мене са добри (сега ги пия),копувам си ги от др.Пашкулев от София,тел:0888214483-това е неговия номер,1 шишенце с една бахова есенция от 20мл струва 2.80лв,а от 50мл струва 6.00лв.Може ли да попитам за какво искате да ги използвате???
renny_87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2011, 13:05

Re: Капките на д-р Бах

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 20:51

Много Ви благодаря за отговора! Дали е полезно да се приемат от здрави хора? Просто за повдигане на духа и защитните реакции по време на пролетната или есенна умора?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Капките на д-р Бах

Мнениеот baba4o4y » 30 Ное 2011, 23:51

Предлагам ви своето мнение за Спешните капки на Бах.Ползвам ги от много години.Те ми помагаха през периода на тежкия ми климакс,когато още не знаех,че кръвното ми скача.Получавах мигреноподобни пристъпи. Няколко капки направо под езика или 5 капки в чаша вода, изпита на бавни глътки, ми помагаха да вляза в равновесие.По-важното,което искам да ви кажа е,че аз ползвах оригиналните,които винаги ми ги носеха приятели от Германия.Сега вече ги има и в България.Горещо ви препоръчвам да се свържете с д-р Ирена Маждракова или да прочетете в сайта на Консултативен център "Хела".Имат и стационарен тел. 02 418-36-05.Освен във вид на капки, тази "вълшебна смес" съществува и във вид на шпрей, пастили за смучене, и крем за мазане.Кремът не е козметичен,а спешен,лечебен.Помага особено при травми,синини, за кръвоспиране,при навехнато или изкълчено, при изгаряне (при моментално намазване не се надига мехур и няма болка).Аз винаги го нося в чантата си.До скоро работех като учителка и когато на някое дете му текнеше кръв от нослето,този крем решаваше проблема веднага.Същото е и с синините при ударено.Просто не остава следа и не се надига цицина.Капките имат отношение към психичен шок, внезапен емоционален стрес, чувство на паника,или преумора от емоционално пренапрежение.
baba4o4y
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Ное 2011, 23:07

Re: Капките на д-р Бах

Мнениеот valiart » 01 Дек 2011, 00:52

Благодаря много за информацията!:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта