Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот Andrey » 27 Юли 2015, 14:46

как ще е скъпа хомеопатията, нали се води по-изгодна и по-здравословна? :roll: Сега чувам, че някой казва, че хомеопатията може да е скъпа.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот Lollipop » 10 Авг 2015, 10:16

Andrey написа:как ще е скъпа хомеопатията, нали се води по-изгодна и по-здравословна? :roll: Сега чувам, че някой казва, че хомеопатията може да е скъпа.

В сравнение с едно терафлу идва по-скъпо :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот Loreyn » 17 Авг 2015, 16:55

Lollipop написа:
Andrey написа:как ще е скъпа хомеопатията, нали се води по-изгодна и по-здравословна? :roll: Сега чувам, че някой казва, че хомеопатията може да е скъпа.

В сравнение с едно терафлу идва по-скъпо :mrgreen:

Така е, по-скъпа е, тъй като се приемат по-дълго време въпросните таблетки или там каквото е предписано, най-малко заради това излиза по-солено, а и да, в сравнение един Осцилококцинум и едно Терафлу, при положение, че действат по различен начин... май никак не могат да се съпоставят...
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот Alex_mor » 09 Сеп 2015, 17:20

Не мисля, че е така ти ще си вземеш кутия терафлу, кутия осцилококцинум (втория кутията му за възрастен се пие в рамките на часове и бай да уей е хомеопатия )
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот Andrey » 10 Сеп 2015, 11:00

В крайна сметка всеки си решава какво да се лекува, аз не мисля, че една ехинацея дето е 8лв бурканчето и имаш за 5 месеца ае толкова по-скъпа от кутия терафлу.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот Harmony » 30 Дек 2016, 17:07

Зависи от грипа. Ако ме събори с висока температура, отивам на лекар и взимам каквото ми изпише заедно с билки. Ако е лека форма, си пия чайовете и билките. Но много са коварни тия грипове. Сегашния направо на пнемвония обръща, та е малко рисковано да се влачиш вкъщи с народни рецепти, ако си много зле.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот Gold » 03 Яну 2017, 13:06

Повечето пъти гледам с домашни средства. Но в момента наистина върлува коварен грип, много хора наоколо пропищяват. И ако ме хване и мен, ще е по-добре директно на доктор.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Яну 2017, 13:39

Нали за грип най-добре е да се започне с грипекс и подобни прахчета, които да регулират температурата и да подсилят имунитета? Лекарите няма ли веднага да предпишат антибиотик? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот annydance » 05 Яну 2017, 16:08

Лекарите предписват антибиотик, когато видят признаци, че грипът и възпалението в гърлото може да премине в бронхит или пневмония.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Необходимо ли е да взимаме лекарства, когато сме болни от грип или може да се самолекуваме?

Мнениеот Malina » 05 Яну 2017, 16:28

annydance написа:Лекарите предписват антибиотик, когато видят признаци, че грипът и възпалението в гърлото може да премине в бронхит или пневмония.

Виж как звучи - МОЖЕ да премине... те от къде знаятя, че МОЖЕ да премине? Те не го знаят, те решават - оппп, вече ти е червено гърлото, сега ще станеш много болен, вземи тоя антибиотик. И утре ще умираме от настинки, щото лекарите знаят какво МОЖе да стане. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта