Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот radeto_1985 » 05 Дек 2014, 16:49

Първо благодаря за отговора, до сега не е имала проблем с храни или нещо друго, в къщи няма влага и редовно проветрявам.Правили сме и консултация с пулмолог и от негова страна всичко е наред. Надявам се по-бързо да отшумят нещата.
radeto_1985
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Ное 2014, 16:29

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот DUDA212121 » 09 Дек 2014, 18:00

Dr Galina Kisyovа написа:
Bolka написа:Здравейте Д-р Кисьова,
колко продължително и често може де се дава ксизал капки на дете на 3,5 години? Трябва ли да сменяме препаратите ?Става въпрос за слънчева алергия.Благодаря.


Здравейте,
ако се налага Ксизал капки може да се дава и продължително време, в продължение на месеци, но само под контрол на лекуващия лекар, като не е необходимо да сменяте антихистаминовите капки. Препоръчително е при слънчева алергия да се използва и висок фактор на слънчезащитен крем, като започнете да го нанасяте още от сега, през пролетта.

Поздрави,
д-р Кисьова

Здравейте нова съм във форума и не знам къде да си задам въпроса. Имам следния проблем - Детето ми е на 6 месеца и е изцяло на кърма докато един ден реших да дам АМ веднага щом изпи млякото детето получи червени петна на лицето и шията и започна да повръща. След седмица реших да дам бананова млечна каша и още след втората лъжичка стана същия проблем. Попитах предиатърката, но тя каза, че е малка за тестове, взела съм хипоалергенно мляко на Аптамил. Мога ли да го давам?
DUDA212121
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Дек 2014, 17:40

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Дек 2014, 10:51

radeto_1985 написа:Първо благодаря за отговора, до сега не е имала проблем с храни или нещо друго, в къщи няма влага и редовно проветрявам.Правили сме и консултация с пулмолог и от негова страна всичко е наред. Надявам се по-бързо да отшумят нещата.


Здравейте,
след като детето е консултирано с детски пулмолог може да започнете назначената ви терапия.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Дек 2014, 11:17

DUDA212121 написа:
Dr Galina Kisyovа написа:
Bolka написа:Здравейте Д-р Кисьова,
колко продължително и често може де се дава ксизал капки на дете на 3,5 години? Трябва ли да сменяме препаратите ?Става въпрос за слънчева алергия.Благодаря.


Здравейте,
ако се налага Ксизал капки може да се дава и продължително време, в продължение на месеци, но само под контрол на лекуващия лекар, като не е необходимо да сменяте антихистаминовите капки. Препоръчително е при слънчева алергия да се използва и висок фактор на слънчезащитен крем, като започнете да го нанасяте още от сега, през пролетта.

Поздрави,
д-р Кисьова

Здравейте нова съм във форума и не знам къде да си задам въпроса. Имам следния проблем - Детето ми е на 6 месеца и е изцяло на кърма докато един ден реших да дам АМ веднага щом изпи млякото детето получи червени петна на лицето и шията и започна да повръща. След седмица реших да дам бананова млечна каша и още след втората лъжичка стана същия проблем. Попитах предиатърката, но тя каза, че е малка за тестове, взела съм хипоалергенно мляко на Аптамил. Мога ли да го давам?


Здравейте,
необходимо е да спрете адаптиваното мляко и всички храни, който съдържат мляко. Хипоалергенното мляко не е подходящо за вашето бебе, то е само за профилактика, а вашето бебе вече е проявило симптоми на алергия към белтъка на кравето мляко. Трябва да отидете на детски гастроентеролог, който ще ви назначи специално мляко за бебета с алергия към протеина на кравето мляко, което се полага безплатно по здравната каса, след написване на детския гастроентеролог на специален протокол. Може да кърмите бебето. Купувайте само безмлечни каши, към който добавяйте кърма или от специалното мляко- Аптамил АДЦ или Фризопеп. В кои град живеете?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот DUDA212121 » 12 Дек 2014, 12:49

Аз съм от град Смолян. Може ли да ми дадете съвет какви храни мога да давам , защото вероятно масло също не мога да давам а в готовите пюрета има масло. Много ми е трудно при избиране на продукти , защото във всички почти има масло или обезмаслено сухо мляко и усещам,че детето ми не получава това, което трябва за възраюъста си
DUDA212121
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Дек 2014, 17:40

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот DUDA212121 » 12 Дек 2014, 13:24

Искам само да добавя, че е нямала обриви никога може би и защото е била постоянно на кърма, аз ям изключително много мляко не спазвам диета и кърмя- детето няма проблем от това, но явно има алергия както вие казвате
DUDA212121
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Дек 2014, 17:40

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот radeto_1985 » 12 Дек 2014, 17:56

Д-р Кисьова, имам последно питане към вас
С назначената терапия ще излекуваме алергията или просто ще я подтиснем,докато я израстем. И колко време горе-долу се лекува такава алергия. Благодаря ВИ !!!
radeto_1985
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Ное 2014, 16:29

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Дек 2014, 18:32

DUDA212121 написа:Аз съм от град Смолян. Може ли да ми дадете съвет какви храни мога да давам , защото вероятно масло също не мога да давам а в готовите пюрета има масло. Много ми е трудно при избиране на продукти , защото във всички почти има масло или обезмаслено сухо мляко и усещам,че детето ми не получава това, което трябва за възраюъста си


Здравейте,
да на този етап на детето не трябва да се дава краве мляко, както и масло или сирене. Ще купувате пюрета, в които няма никакво мляко и безмлечни каши и ще добавяте от специалното мляко за кърмачета с алергия към белтъка на кравето мляко. Има достатъчно пюрета, които може да му давате, но трябва да четете на всяка опаковка.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Дек 2014, 18:46

radeto_1985 написа:Д-р Кисьова, имам последно питане към вас
С назначената терапия ще излекуваме алергията или просто ще я подтиснем,докато я израстем. И колко време горе-долу се лекува такава алергия. Благодаря ВИ !!!


Здравейте,
възможно е да настъпи подобрение и да израсте тези клинични симптоми, като най-вероятно ще спре да прави тези чести ларингити, но никои не може да ви даде гаранция дали детето няма да прояви на по-късен етап алергия към други неща, тъй като алергията може да остане за цял живот и да се развие на по-късен етап и към друг тип алерген, както и да има друга клинична изява- обриви, алергичен ринит, алергинен конюнктивит, бронхиална астма и други. Бих могла да ви успокоя, че в повечето случаи, като вашия след проведеното лечение настъпва трайно подобрение.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот radeto_1985 » 17 Дек 2014, 15:53

Благодаря Ви,весели празници !!!
radeto_1985
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Ное 2014, 16:29

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 0 госта