Как да стимулираме имунитета на бебето и детето - съвети, опит, въпроси

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 24 Фев 2015, 19:31

Nadinka написа:Здравейте, д-р Кисьова, детенцето ми е на 2г. и 3м. По Ваша препоръка давах 3 месеца Имунобор кидс сироп, след това сменихме за 20 дена с Имуномикс сироп, след което в момента сме пак на Имунобор кидс някъде от края на януари. Искам да кажа, че съм много доволна от Имуномикс сироп, защото по това време започна да ходи на ясла, имаше болни дечица и не се разболя. Сега е болничка. Може ли пак да започнем Имуномикс сироп. Или Марсианци Умонофорте - става ли за по продължителен прием. Препоръчайте ми нещо. Благодаря!


Здравейте,
може да и давате от имуномикс плюс сироп три месеца- 20 дена го пие, 10 дни почива.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 24 Фев 2015, 19:34

sashy69 написа:
Dr Galina Kisyovа написа:В тази тема може да задавате вашите въпроси относно използването на продукти за стимулиране на имунната система при деца.

На въпросите ви ще отговаря лекар - специалист по Педиатрия - д-р Галина Кисьова.

Повече информация за д-р Галина Кисьова може да прочетете в справочника на Фрамар.

Здравейте Д-р Кисьова, детето ми е на 5г. и в момента сме под карантина със скарлатина последвана след 2 дена и от варицела. С какво да подсиля имунитета имайки предвид, че вземаме АБ и допълнителния фактор варицела, който посвоему го намалява допълнително?


здравейте,
във вашия случай се препоръчва да направите един по-продължителен курс на приема на Изопринозин. Приемът на изопринозин повишава имунитета при варицела и спомага за по-лекото и протичане. Той обаче се изписва с рецепта по лекарско предписание. Освен изопринозин е добре да приема и витамини.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 17 Мар 2015, 11:08

Здравейте.Бихте ли препоръчали на моето дете нещо за апетит,почти не ми яде.притеснявам се..1г3м е,10.200кг.
може и да е от зъбите.давам й Денткинд.но я виждам,и все едно,се мъчи с храната.Благодаря.
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 30 Мар 2015, 18:26

s_ivelina написа:Здравейте.Бихте ли препоръчали на моето дете нещо за апетит,почти не ми яде.притеснявам се..1г3м е,10.200кг.
може и да е от зъбите.давам й Денткинд.но я виждам,и все едно,се мъчи с храната.Благодаря.


Здравейте,
може да и давате Уелкид сироп за бебета или Киндер фит сироп веднъж дневно по една чаена лъжичка. Може да давате и коластра.
Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот bibincety88 » 07 Апр 2015, 14:00

Здравейте! Много съм притеснена и ще се радвам ако ми дадете съвет за моето бебе. Синът ми навърши 7 месеца преди няколко дни,а тежи 6,600 кг. Няма зъбки,но венците му са леко подути. Проблема е , че не иска да яде. Хапва само 2-3 лъжички пюре и кърма. За АМ не иска и да вкуси. Правихме изследвания на кръв и урина всичко е в нормални граници. Бяхме и при гастроентеролог и там няма проблем,но е на най-долната граница за кг .Бих искала съвет за някоя хранителна добавка или сиропче за възбуждане на апетита на това малко бебче. Много ще съм благодарна за отговорите :)
bibincety88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2015, 13:39

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Апр 2015, 15:02

bibincety88 написа:Здравейте! Много съм притеснена и ще се радвам ако ми дадете съвет за моето бебе. Синът ми навърши 7 месеца преди няколко дни,а тежи 6,600 кг. Няма зъбки,но венците му са леко подути. Проблема е , че не иска да яде. Хапва само 2-3 лъжички пюре и кърма. За АМ не иска и да вкуси. Правихме изследвания на кръв и урина всичко е в нормални граници. Бяхме и при гастроентеролог и там няма проблем,но е на най-долната граница за кг .Бих искала съвет за някоя хранителна добавка или сиропче за възбуждане на апетита на това малко бебче. Много ще съм благодарна за отговорите :)


Здравейте,
може да му давате Уелкид капки или сироп и коластра.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Nadinka » 14 Апр 2015, 10:41

здравейте, д-р Кисьова, детенцето ми е на 2г. и 4м. от септември съм започнала да й давам витамини, тъй като декември започна да ходи на ясла. От тогава все с вас кореспондирам за витамините. Първо започнах с Киндер фит 1 м., след това Имунобор - 3м., след това Имуномикс - 2м., февруари и март ми боледуваше и включих Апетон, защото нямаше много апетит. Вчера свършихме Апетона и сега се чудя да продължавам ли с някакви витамини и какви да са те. От майки с които излизам чух добри отзиви за Герисан сироп. Моля, ако е възможно да се включите, за да ме посъветвате.
Nadinka
 
Мнения: 40
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 14 Апр 2015, 17:33

Nadinka написа:здравейте, д-р Кисьова, детенцето ми е на 2г. и 4м. от септември съм започнала да й давам витамини, тъй като декември започна да ходи на ясла. От тогава все с вас кореспондирам за витамините. Първо започнах с Киндер фит 1 м., след това Имунобор - 3м., след това Имуномикс - 2м., февруари и март ми боледуваше и включих Апетон, защото нямаше много апетит. Вчера свършихме Апетона и сега се чудя да продължавам ли с някакви витамини и какви да са те. От майки с които излизам чух добри отзиви за Герисан сироп. Моля, ако е възможно да се включите, за да ме посъветвате.


Здравейте,
да, може да давате Герисан сироп по 1 чаена лъжичка дневно за 1 месец.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Nikol 2013 » 29 Апр 2015, 20:38

Здравейте, д-р Кисьова,
мога ли да използвам ProCombo пробиотик+пребиотик на капсули за дете на 1.7 месеца?
Благодаря, предварително!
Nikol 2013
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Апр 2015, 20:34

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 15 Май 2015, 09:50

Nikol 2013 написа:Здравейте, д-р Кисьова,
мога ли да използвам ProCombo пробиотик+пребиотик на капсули за дете на 1.7 месеца?
Благодаря, предварително!


Здравейте,
капсулите не са подходящи за вашето дете.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта