Как да стимулираме имунитета на бебето и детето - съвети, опит, въпроси

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот pepa1974 » 17 Фев 2014, 17:47

А това означава ли, че е по-добре да заменим класическите ваксини с хомеопатия? И какво правим, ако сме изпуснали по една или друга причина някаква имунизация?
pepa1974
 
Мнения: 331
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: За или против имуностимулаторите в ранна детска възраст?

Мнениеот FramarLekari » 18 Фев 2014, 17:46

pepa1974 написа:А това означава ли, че е по-добре да заменим класическите ваксини с хомеопатия? И какво правим, ако сме изпуснали по една или друга причина някаква имунизация?

Ваксините не могат и не е редно да се заменят с хомеопатия. Благодарение на ваксините днес не умират деца от тежки инфекции. Ако това се случи е много по-рядко. При пропусната ваксина попитайте личния лекар какво да правите. Всичко зависи от ваксината!

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1916
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Осем начина да засилите имунитета на вашето дете!

Мнениеот julianne » 19 Фев 2014, 15:15

pepa1974 написа:Много полезни съвети, но как например да накарата малко дете да спи, когато не му се спи?Ако според прекрасната горна статия трябва да спи 10 часа, а то спи-8, това отразява ли се зле на имунитета?

Във никакъв случай, понеже чета книги за децата и отглеждането им и точно вчера бях стигнала до това, че няма никакъв проблем, ако детето спи 8 или 9.5 часа ;)
julianne
 
Мнения: 383
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Осем начина да засилите имунитета на вашето дете!

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 17:27

julianne, бихте ли ми изпратили някаква препратка към тази информация, защото въпросът ме интересува наистина.Благодаря!
pepa1974
 
Мнения: 331
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот IvOnDa » 24 Мар 2014, 13:14

Здравейте.Искам да ви попитам колко дълго време без прекъсване може да се дават капките биогайа.Бебето ми е на 2 месеца и 10 дена и досега съм му дала две шишинца всеки ден по 5 капки.Да продължавам ли да давам или трябва да има някакво прекъсване.Благодаря предварително.
IvOnDa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Мар 2014, 13:08

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 25 Мар 2014, 12:53

IvOnDa написа:Здравейте.Искам да ви попитам колко дълго време без прекъсване може да се дават капките биогайа.Бебето ми е на 2 месеца и 10 дена и досега съм му дала две шишинца всеки ден по 5 капки.Да продължавам ли да давам или трябва да има някакво прекъсване.Благодаря предварително.


Здравейте,
бих ви препоръчала да продължите да ги давате поне до 4 месец, след което може да направите пауза.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот megi_bobi » 08 Май 2014, 13:53

Здравейте,от днес давам на малкия витамини :УЕЛКИД".Искам да попитам прави ли се някаква пауза или се дават докато не ги изпие?На 1.2 месеца е.По 5ml на ден пие.Поздрави
megi_bobi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Май 2014, 13:49

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Май 2014, 19:04

megi_bobi написа:Здравейте,от днес давам на малкия витамини :УЕЛКИД".Искам да попитам прави ли се някаква пауза или се дават докато не ги изпие?На 1.2 месеца е.По 5ml на ден пие.Поздрави


Здравейте,
може да му дадете цялата опаковка без прекъсване.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот nevi_86 » 11 Май 2014, 18:45

Здравейте
д-р Кисьова моето детенце е на 3г и полавина ходи на градина и много често боледува вече незнам какво да му давам за да му подсиля имуната система от мултивитамините получава обрив ,всяка настинка при него протича с задна хрема и давеща кашлица ,много чести ангини прави ,а за тази пристъпна кашлица казаха да го изследваме за алергия ,вие какво бихте ме посъветвали как да му закрепвам имуната система ?
Поздрави
nevi_86
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2014, 22:12

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Май 2014, 15:26

nevi_86 написа:Здравейте
д-р Кисьова моето детенце е на 3г и полавина ходи на градина и много често боледува вече незнам какво да му давам за да му подсиля имуната система от мултивитамините получава обрив ,всяка настинка при него протича с задна хрема и давеща кашлица ,много чести ангини прави ,а за тази пристъпна кашлица казаха да го изследваме за алергия ,вие какво бихте ме посъветвали как да му закрепвам имуната система ?
Поздрави


Здравейте,
правено ли ви е микробиологично изследване на гърлен и носен секрет? Консултирано ли е детето със специалист Уши-нос-гърло, за да се уточни причината за честите ангини? Какво сте пили освен мултивитамини?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта