Добави отговор

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

08 Яну 2015, 10:33

здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 2г. тежи 10.500кг и вече ходи на ясла от няколко дена. От септември - октомври започнах да давам витамини за имунната система. Започнах с киндер фит 1месец, след което преминахме на Имунобор кидс за 3месеца. Но нямам спомен кога започнах витамините дали септември или октомври. В смисъл да не прекаля с Имунобор, да стане 4месеца. Имам още за няколко дена Имунобор. Въпроса ми е с какво мога да го заменя и да давам витамини през целия зимен период ако може. И другия ми въпрос е: Давам от 2 седмици осцилококцинум профилактично 1 доза за цяла седмица, така пише в упътването. Колко дълго мога да го давам профилактично. Благодаря предварително!

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

08 Яну 2015, 17:42

Здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 15 месеца,роден е и живее във Франция, когато беше на 5 месеца се прибрахме за България за около 4 месеца през които той не спря да боледува (преди това никога не беше боледувал) ,дали от смяната на климата ,дали от растежа на първите зъбки не знам. Първо направи пневмония,после последваха няколо настинки със силна хрема и силно зачервено гърло,след това бактерии в урината, после пак настинки и така цели 4 месеца! Вече 6 месеца сме във Франция и малкия не е боледувал с изключение на няколко леки хреми и то преди пробиването на поредния зъб. Сега ни предстой отново да се приберем за Бг и съм много притеснена да не се получи както миналата година. Началото на декември започнах да давам коластра на таблетки за подсилване на имунната система, но не знам дали това е достатъчно! Моля ви дайте ми съвет как да опазя детенцето ми здраво през времето което ще сме си във БГ. Бихте ли ми препоръчали някакъв друг имуностимулант който да мога да давам със коластрата?
С уважение- Ана Плевнелиева

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

11 Яну 2015, 18:36

Nadinka написа:здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 2г. тежи 10.500кг и вече ходи на ясла от няколко дена. От септември - октомври започнах да давам витамини за имунната система. Започнах с киндер фит 1месец, след което преминахме на Имунобор кидс за 3месеца. Но нямам спомен кога започнах витамините дали септември или октомври. В смисъл да не прекаля с Имунобор, да стане 4месеца. Имам още за няколко дена Имунобор. Въпроса ми е с какво мога да го заменя и да давам витамини през целия зимен период ако може. И другия ми въпрос е: Давам от 2 седмици осцилококцинум профилактично 1 доза за цяла седмица, така пише в упътването. Колко дълго мога да го давам профилактично. Благодаря предварително!


Здравейте,
може да замените сега имунобор кидс със Имуномикс сироп като го давате веджън на ден по 5 мл за 20 дни. Той може да се съчетае и с осцилококцинум, веднъж седмично за 1 месец. След като спрете имуномикс сироп можете да минете отново на Имунобор кидс сироп за 3 месец.

Поздрави,
д-р Кисьова

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

11 Яну 2015, 19:42

AnaniaPL написа:Здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 15 месеца,роден е и живее във Франция, когато беше на 5 месеца се прибрахме за България за около 4 месеца през които той не спря да боледува (преди това никога не беше боледувал) ,дали от смяната на климата ,дали от растежа на първите зъбки не знам. Първо направи пневмония,после последваха няколо настинки със силна хрема и силно зачервено гърло,след това бактерии в урината, после пак настинки и така цели 4 месеца! Вече 6 месеца сме във Франция и малкия не е боледувал с изключение на няколко леки хреми и то преди пробиването на поредния зъб. Сега ни предстой отново да се приберем за Бг и съм много притеснена да не се получи както миналата година. Началото на декември започнах да давам коластра на таблетки за подсилване на имунната система, но не знам дали това е достатъчно! Моля ви дайте ми съвет как да опазя детенцето ми здраво през времето което ще сме си във БГ. Бихте ли ми препоръчали някакъв друг имуностимулант който да мога да давам със коластрата?
С уважение- Ана Плевнелиева


Здравейте,
коластрата е достатъчна за подсилване на имунитета, но ако искате все пак да го предпазите, поради смяната на климата, може да му давате и Имунобор кидс актив сироп 1 по 5 мл дневно за периода, в който сте в България.

Поздрави,
д-р Кисьова

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

12 Яну 2015, 11:42

Здравейте, искам да попитам мога ли да давам на почти 4 годишното си дете продукта Пчелен прашец+ пчелно млечице+мед на Мейсон( 1000 мг ) за подсилване на имунитета? Аз съм му давала прашец, но ми се иска да е подсилен и с млечице. Каква е дозата за него от таблетките (1/2 таблетка или цяла)?

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

13 Яну 2015, 10:42

Dr Galina Kisyovа написа:
Nadinka написа:здравейте, д-р Кисьова,детенцето ми е на 2г. тежи 10.500кг и вече ходи на ясла от няколко дена. От септември - октомври започнах да давам витамини за имунната система. Започнах с киндер фит 1месец, след което преминахме на Имунобор кидс за 3месеца. Но нямам спомен кога започнах витамините дали септември или октомври. В смисъл да не прекаля с Имунобор, да стане 4месеца. Имам още за няколко дена Имунобор. Въпроса ми е с какво мога да го заменя и да давам витамини през целия зимен период ако може. И другия ми въпрос е: Давам от 2 седмици осцилококцинум профилактично 1 доза за цяла седмица, така пише в упътването. Колко дълго мога да го давам профилактично. Благодаря предварително!


Здравейте,
може да замените сега имунобор кидс със Имуномикс сироп като го давате веджън на ден по 5 мл за 20 дни. Той може да се съчетае и с осцилококцинум, веднъж седмично за 1 месец. След като спрете имуномикс сироп можете да минете отново на Имунобор кидс сироп за 3 месец.

Поздрави,
д-р Кисьова





Здравейте отново, д-р Кисьова, моя мъж купил Имуномикс плюс сироп от 210мл. без да му предложат и по малката опаковка от 180мл. Има ли значение кой от двата сиропа е по подходящ за детенцето. Мога ли да давам този който е купил вече.

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

13 Яну 2015, 17:52

Здравейте отново, д-р Кисьова, моя мъж купил Имуномикс плюс сироп от 210мл. без да му предложат и по малката опаковка от 180мл. Има ли значение кой от двата сиропа е по подходящ за детенцето. Мога ли да давам този който е купил вече.[/quote]

Здравейте,
може да давате от сиропа, който е закупил съпруга ви. Давайте го веднъж дневно по 5 мл сутрин за 20 дни, направете пауза от 10 дни, след което го давайте още 20 дни.

Поздрави,
д-р Кисьова

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

13 Яну 2015, 18:01

rossy1983 написа:Здравейте, искам да попитам мога ли да давам на почти 4 годишното си дете продукта Пчелен прашец+ пчелно млечице+мед на Мейсон( 1000 мг ) за подсилване на имунитета? Аз съм му давала прашец, но ми се иска да е подсилен и с млечице. Каква е дозата за него от таблетките (1/2 таблетка или цяла)?


Здравейте,
тези таблетки са предназначени за възрастни и по-трудно се делят и дават на деца, но може да опитате да му давате от една трета от таблетките. Бих ви предложила и други таблетки, който са подходящи за вашето дете- пчелно млечице за деца.

Поздрави,
д-р Кисьова

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

20 Яну 2015, 14:57

Здравейте отново, д-р Кисьова. Мога ли да давам на детенцето си някакъв сироп за повишаване на апетита. Тя е на две години и тежи 10 500кг,здрава е и много пъргава. От две седмици е на ясла и много трудно свиква,поревава си и не яде въобще. И в къщи трудно се храним и винаги слагам на масата някаква книжка, игра, конструктор или гледа филмчета. Каквото и поднеса с лъжица извръща глава и все я лъжа нещо. Но вечер когато седнем на масата винаги посяга към краставичките, суджука, маслините, кашкавала или някакъв салам. И така се наяжда. В момента й давам сироп Имуномикс, малко по горе сме коментирали с вас. Но ако има някакъв "вълшебен" сироп, който ще я накара да има повече апетит и към други храни, моля да ми го препоръчате. Съжалявам, че въпроса не е по темата, но не знаех коя тема е подходяща. Благодаря Ви предварително!

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

27 Яну 2015, 17:17

Nadinka написа:Здравейте отново, д-р Кисьова. Мога ли да давам на детенцето си някакъв сироп за повишаване на апетита. Тя е на две години и тежи 10 500кг,здрава е и много пъргава. От две седмици е на ясла и много трудно свиква,поревава си и не яде въобще. И в къщи трудно се храним и винаги слагам на масата някаква книжка, игра, конструктор или гледа филмчета. Каквото и поднеса с лъжица извръща глава и все я лъжа нещо. Но вечер когато седнем на масата винаги посяга към краставичките, суджука, маслините, кашкавала или някакъв салам. И така се наяжда. В момента й давам сироп Имуномикс, малко по горе сме коментирали с вас. Но ако има някакъв "вълшебен" сироп, който ще я накара да има повече апетит и към други храни, моля да ми го препоръчате. Съжалявам, че въпроса не е по темата, но не знаех коя тема е подходяща. Благодаря Ви предварително!


Здравейте,
бих ви препоръчала да давате Апетон сироп 2 пъти дневно по 2.5 милилитра.

Поздрави,
д-р Кисьова
Добави отговор
Отиди на страница: 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22