Контрацепция - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси към лекар по акушерство и гинекология, да се консултирате със специалист и да споделите мнения за Вашият проблем. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист по акушерство и гинекология

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Yoanaa » 13 Фев 2021, 15:26

Здравейте,
Благодаря за отговора.
Забравих да добавя че 3 месеца пих противозачатъчни таблетки Джаз, но поради проблем с доставките им се наложи началото на Януари да ги сменя с Ясмин. Ясмин съм пила 1 месец, след което на 7-мия ден почивка стана гафа с мъжа ми и започнах втори блистер същият ден. Това има ли значение и дали трябва в този случай да приема и хапче Ескапеле за по голяма защита ?
Yoanaa

Мнениеот FramarLekari » 15 Фев 2021, 16:57

Yoanaa написа:Здравейте,
Благодаря за отговора.
Забравих да добавя че 3 месеца пих противозачатъчни таблетки Джаз, но поради проблем с доставките им се наложи началото на Януари да ги сменя с Ясмин. Ясмин съм пила 1 месец, след което на 7-мия ден почивка стана гафа с мъжа ми и започнах втори блистер същият ден. Това има ли значение и дали трябва в този случай да приема и хапче Ескапеле за по голяма защита ?

Както Ви написахме и в предния коментар, при спазване на схемата на прием сте защитена от забременяване и по време на 7-дневната пауза. Не е необходимо да приемате Ескапел.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari

Мнениеот Василка.Василева » 21 Фев 2021, 19:00

Здравейте! Пия регулон последните 7 месеца.По време на кървенето през януари не сме се пазили с партньора ми.Започнах следващата опаковка както обикновено,но постоянно се притеснявам да не забременея, страхувам се... Важно е да уточня че имам десен яйчник и тръба, Хашимото,висока кръвна захар и други проблеми.На 39 години съм.При тези обстоятелства каква е вероятността да забременея?Нямам намерение да спирам хапчетата.Благодаря!
Василка.Василева

Мнениеот FramarLekari » 22 Фев 2021, 15:49

Василка.Василева написа:Здравейте! Пия регулон последните 7 месеца.По време на кървенето през януари не сме се пазили с партньора ми.Започнах следващата опаковка както обикновено,но постоянно се притеснявам да не забременея, страхувам се... Важно е да уточня че имам десен яйчник и тръба, Хашимото,висока кръвна захар и други проблеми.На 39 години съм.При тези обстоятелства каква е вероятността да забременея?Нямам намерение да спирам хапчетата.Благодаря!

Здравейте, Василка.Василева!

При правилен прием на Регулон (спазване на схемата) сте защитена от забременяване и през 7-дневната пауза.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari

Мнениеот Теа » 26 Фев 2021, 11:50

Здравейте, приемът на Полижинакс(6 овули) може ли да намали ефекта на Жанги и да се получи нежелана бременност? Тук прочетох, че 2 от съставките му умерено намаляват ефекта? Тоест, толкова ли е опасно или да не се стресираме излишно?Така или иначе не сме си правили експерименти, само не сме ползвали презервативи, понеже пия Жанги.
Теа

Предишна

Назад към Акушерство и гинекология