Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси към лекар невролог, да се косултирате със специалист и да споделите мнения за Вашият проблем.Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист невролог.
Д-р Илиян Савов

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Francheska.Arnaudqn » 30 Ное 2017, 13:55

Здравейте, от една седмица изпитвам ужасно силна болка в главата,но болката е точно по средата на главата, на моменти е ужасно силна и пулсираща болка, никога не съм изпитвала такава болка, имам и силен световъртеж и замаяност. И с болкоуспокояващи не ми минават. На какво може да се дължи личния лекар го няма в отпуска е и няма към кого да се обърна. Благодаря предварително П.С Забравих да кажа, че съм на 22 години
Francheska.Arnaudqn

Мнениеот Stef5 » 21 Дек 2017, 11:46

Здравейте.
Имам много дълъг сън - 12 часа. По препоръка на д-р Симеонова (невролог) от Токуда почнах да пия 160мг Тебокан за да намаля съня. Имах странични ефекти така че го намалих на 80мг и сега съня ми е 10ч 30мин, но имам известно главоболие при събуждане. То намалява като стана от леглото, и още повече намалява като пия кафе. Но пак го има. Мисля си че може да е от ниско кръвно.

Да отбележа че пия Солиан 500мг и Есобел 30мг дневно - и двете директно след ставане.

Също, като пия Акутил вместо Тебокан (Акутила съдържа 60мг Гинко Билоба), го няма проблема с главоболието, но го няма и съкращаването на съня.

Можете ли да дадете съвет?
Stef5

Мнениеот Dr Ilian Savov » 09 Яну 2018, 22:43

Francheska.Arnaudqn написа:Здравейте, от една седмица изпитвам ужасно силна болка в главата,но болката е точно по средата на главата, на моменти е ужасно силна и пулсираща болка, никога не съм изпитвала такава болка, имам и силен световъртеж и замаяност. И с болкоуспокояващи не ми минават. На какво може да се дължи личния лекар го няма в отпуска е и няма към кого да се обърна. Благодаря предварително П.С Забравих да кажа, че съм на 22 години

Здравейте,

Главоболието може да е отделно състояние или проява на друго заболяване ! Уместно е да бъдете прегледани от лекар за преценяване на съпътстващи отклонения и назначаване на изследвания !

успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov

Мнениеот Dr Ilian Savov » 09 Яну 2018, 22:48

Stef5 написа:Здравейте.
Имам много дълъг сън - 12 часа. По препоръка на д-р Симеонова (невролог) от Токуда почнах да пия 160мг Тебокан за да намаля съня. Имах странични ефекти така че го намалих на 80мг и сега съня ми е 10ч 30мин, но имам известно главоболие при събуждане. То намалява като стана от леглото, и още повече намалява като пия кафе. Но пак го има. Мисля си че може да е от ниско кръвно.

Да отбележа че пия Солиан 500мг и Есобел 30мг дневно - и двете директно след ставане.

Също, като пия Акутил вместо Тебокан (Акутила съдържа 60мг Гинко Билоба), го няма проблема с главоболието, но го няма и съкращаването на съня.

Можете ли да дадете съвет?

Здравейте,

Повишената сънливост и продължителен сън може да е проява на друго страдание или да е конституционно, т. е. да имате необходимост от повече сън !
Последното обаче може да се обсъжда след изключващо на прилежащо заболяване !
Съветвам Ви да се обърнете към колегата, който познава състоянието Ви !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov

Мнениеот Alexander » 14 Яну 2018, 19:05

Здравейте!Не знам дали съм избрал правилния раздел,но все пак ще пиша.От миналата година януари,започнаха проблеми със здравето.Проблеми който описвам така : виене на свят /замайване( не постоянно),кръвното ми играе ту на горе ту на долу(пак не постоянно),започна да ми става лошо от пътувания с кола(не да ми се гади,виене на свят и падане на кръвно),от време на време крайниците ми все едно тръгва да отказва за милисекунди,напрежение в главата (от скоро).Ходих на лекари и то не един път..кръв,урина,сърце,гърди,екограф на коремна област,невролог + скенер на главата и дори отидох на психолог.Всички ми казват ,че нищо ми няма.Органите са ми добре,кръвната картина също,дробовете и главата нямало нищо обезпокояващо.За психическото ми състояние до колкото се усещам,нямам тревоги....Работа имам,добре платена,имам си приятелка...чувствам се щастлив,а и съм млад още(31г).За подсъзнателно ниво не знам вече,там специалист би трябвало да каже!Питам за съвет,защото не знам какво да правя вече.Не е постоянно!Има дни в които се чувствам прекрасно,и спирам да мисля дори за това.Та ако мога да получа съвет,бих бил много благодарен !
Alexander

Предишна

Назад към Неврология