Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот Ginger » 27 Окт 2014, 16:32

Не съм свикнала да закусвам, но последните дни много огладнявам още като стана :? надявам се това да не е признак за нещо :!:
Уж се знае, че най-важното хранене за деня е закуската, но забелязах, че когато хапвам сутрин, след това ми се яде и през целия ден често, :| а това не ме предпазва от качването на килограми.

От друга страна съм чувала, че закуската, ако има такава трябва да бъде след 10 часа, за да може тялото да се изчисти до колкото е ввъзможно :? това по моите критерии е добре, тъй като по-късно през деня също не огладнявам толкова, което пък в голяма степен ме предпазва от качването на килограми! :idea: :idea:

Ако се опитаме да разграничим кое е по-добре обилна закуска или въобще без нея, смятам, че ще ми е доста по-добре без нея, особено ако е в такива размери
breakfast.jpg
breakfast.jpg (29.17 KiB) Прегледано 1366 пъти
:D :D Какво забелязвате сами по себе си - с обилна закуска или без нея се чувствате по-добре през деня и кое от двете може да ви предпази от качване на килограми :?
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот веселказасмяна » 27 Окт 2014, 16:36

Ами хората са го казали - Апетитът идва с яденето :!: Не смятам, че може да има две мнения, не зная на кого му се е отразила обилната закуска добре, а след това минимум хранене :?
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот franky » 28 Окт 2014, 13:06

Колко обилна може да е закуската, като гледам снимката си мисля, че това е менюто за цял ден, не за едно хранене :!: :mrgreen: аз поне не мога да го погълна това наведнъж :!:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот Snejna » 28 Ное 2014, 12:37

Зависи много каква е закуската, ако е като тази от снимката ще огладнеете още след 3 часа, ако си направите овесени ядки или нещо подобно далеч по-засищащо, може да изкарате и целия ден само на закуска. Абе има фактори и най-вече кой както е свикнал и се е научил :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот Elica » 28 Ное 2014, 16:04

Аз не мога без да закусвам, ставам и докато оправя личния тоалет и сядам на масата, дали минават 30 мин. преди да ям. Но закусвам черна филия със сирене да речем, шунка, кашкавалче, плодове и някой друг плод :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот moni.sparrow » 28 Ное 2014, 16:27

Snejna написа:Зависи много каква е закуската, ако е като тази от снимката ще огладнеете още след 3 часа, ако си направите овесени ядки или нещо подобно далеч по-засищащо, може да изкарате и целия ден само на закуска. Абе има фактори и най-вече кой както е свикнал и се е научил :)

Не мисля, че след подобна закуска е възможно да огладнееш след 3 часа, просто няма да е човешки този твой стомах :D :D а по принцип не смятам, че тежката закуска е много полезна, все пак стомаха ти с часове е бил празен, особено ако имаш навика да вечеряш рано и то със съвсем лека храна, така че купичка овесени ядки с две лъжици кисело мляко и малка ябълка, на мен са ми перфектни, не преяждам и не съм гладна и най-важното огладнявам тогава, когато трябва, по обед! ;)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот Anka » 09 Дек 2014, 15:37

Обилна закуска, като по снимките не се случва в нашата родина, за нас бърза закуска е баничка с боза :mrgreen:
Това не е добра закуска да знаете, такива бързо усвоими въглехидрати ни карат много бързо да огладняваме ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот Malina » 09 Дек 2014, 16:19

Закуската е полезна, когато хапваме полезни неща по време на нея, а не като започнем с някаква ударна доза за добро утро ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот Kremiliya » 09 Дек 2014, 17:08

Закуската е важна, иначе рискуваме да сме постоянно гладни и когато стане време за ядене да изядем света, затова - на често и по малко :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Обилна закуска или без нея? Какво мислите, че би ни предпазило от качване на килограми?

Мнениеот Rali_hr » 13 Дек 2014, 14:17

Започнах от скоро да закусвам, много добре ми се отразява, наистина е страхотно и после съм много по-свежа :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта