Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания
Правила на форума
Добави отговор

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

03 Сеп 2015, 14:03

Gorica23 написа:Казаха ми, че ако си бил с наднормено тегло в пубертета, после много по-трудно отслабваш, а ако отслабнеш в повечето случаи се получавал йо-йо ефект , имало общо с броя на мастните клетки... ;)

Може и да така. Аз винаги съм била дребничка и не съм имала проблеми с килограмите, но имам доста познати, които просто си остават от онези по-пълничките, но не мога да кажа, че теглото им не варира и че не се променя. И те отслабват, може би просто не и до 50 килограма, но изглеждат добре. Но всяко напълняване води след себе си трудно сваляне на килограми, а рискът от йо-йо е най-вече в начина на живот, който ще водим след края на диетата.

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

04 Сеп 2015, 15:07

marsu написа:
Gorica23 написа:Казаха ми, че ако си бил с наднормено тегло в пубертета, после много по-трудно отслабваш, а ако отслабнеш в повечето случаи се получавал йо-йо ефект , имало общо с броя на мастните клетки... ;)

Може и да така. Аз винаги съм била дребничка и не съм имала проблеми с килограмите, но имам доста познати, които просто си остават от онези по-пълничките, но не мога да кажа, че теглото им не варира и че не се променя. И те отслабват, може би просто не и до 50 килограма, но изглеждат добре. Но всяко напълняване води след себе си трудно сваляне на килограми, а рискът от йо-йо е най-вече в начина на живот, който ще водим след края на диетата.

Наяма диета без йо-йо колкото и да е рекламирана. Както се качват килограми, така това опзначава, че пак може да стана, след като веднъж сме станали прасета може пак. :mrgreen:

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

04 Сеп 2015, 15:31

АКо се отслабваше с баници мисля, че никой нямаше да е дебел! :)

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

07 Сеп 2015, 12:17

Lollipop написа:АКо се отслабваше с баници мисля, че никой нямаше да е дебел! :)

Има и такива, виж го Азис, който според мен си похапва порядъчно, но след липосукциите, какво тяло направи...

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

07 Сеп 2015, 12:34

Gorica23 написа:
Lollipop написа:АКо се отслабваше с баници мисля, че никой нямаше да е дебел! :)

Има и такива, виж го Азис, който според мен си похапва порядъчно, но след липосукциите, какво тяло направи...

Не знам дали е от липосукции той май и с фитнес се захвана, поне тъй си мисля от единствения път в който съм виждала и чувала нещо за него, не знаех че е отслабнал, видях го в Две Капки вода ;))

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

07 Сеп 2015, 14:16

НЕ сте ли чували, че мускулите имат памет, ако преди си бил 50кг пак ще си ги върнеш, но ако станала 100 и после след 10 години се сетиш да слабееш естествено да бъде много по-трудно.

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

28 Сеп 2015, 16:15

silver933 написа:НЕ сте ли чували, че мускулите имат памет, ако преди си бил 50кг пак ще си ги върнеш, но ако станала 100 и после след 10 години се сетиш да слабееш естествено да бъде много по-трудно.

Това не го знаех, но е факт, че дълго трупаните килограми трудно се свалят, тялото е свикнало с тях.

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

28 Сеп 2015, 16:45

Anka написа:
silver933 написа:НЕ сте ли чували, че мускулите имат памет, ако преди си бил 50кг пак ще си ги върнеш, но ако станала 100 и после след 10 години се сетиш да слабееш естествено да бъде много по-трудно.

Това не го знаех, но е факт, че дълго трупаните килограми трудно се свалят, тялото е свикнало с тях.

Естествено, ако тръгнеш рязко да ги сваляш то със сигурност ще се чувстваш слаб, изморен, изнемощял през цялото време и е напълно нормално, точно заради тази памет на тялото ни.

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

02 Окт 2015, 11:20

Азис специално отслабна с хранителен режим. В храната е всичко, и в движението. И в редуцирането на стреса :) За съжаление, има и болестни състояния. :|

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

02 Окт 2015, 11:57

Neven498 написа:Азис специално отслабна с хранителен режим. В храната е всичко, и в движението. И в редуцирането на стреса :) За съжаление, има и болестни състояния. :|

Сигурно има и хранителен режим за да се поддържа, казват, че си е сложил и пръстен на стомаха, но никога не е крил, че има не една а няколко липосукции. Пухкавия Азис само с фитнес и диети не е изваял това тяло... :)
Добави отговор
Отиди на страница: 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12