Страхувате ли се от климатичните промени?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот Lollipop » 20 Ное 2014, 12:21

Последните години сериозно си личат разликите от времето преди и времето сега. Сякаш до скоро не сме имали толкова тежки зими,а напоследък дори има жертви и това не е рядкост. Освен красивата зимна картинка, виждаме и затрупани улици

winter.3.jpg
winter.3.jpg (22.49 KiB) Прегледано 931 пъти

аварирали коли, семейства нощуват по проходите.
Вие имате ли притеснения за живота си докато пътувате зимата, и страхувате ли се,че могат да настъпят крайни климатични промени?

Сега пак очакваме да падне снега и като се сетя, колко е красиво в планината през зимните месеци ми се иска да пътувам и да почивам сред природата. Но от друга страна като слушам как не се чисти и колко по-тежки стават зимите, вятърът е далеч по-силен и в действителност природата може да ни изненада много. И тук вече се появява страха, дали бихме се справили хората с климатичните промени?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот S_Milenska » 20 Ное 2014, 12:32

Притеснявам се и то много, особено когато пътувам зимата.
Също и на мен ми е направило впечатление,че доста се е променил климата последните години. Притеснявам се един ден да не се окаже, че ще живеем в голям студ постоянно, или обратното.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот Kaya » 24 Ное 2014, 11:14

Разбира се, че се притеснявам от промените във времето, това изобщо не е случайност, ние сами разрушаваме планетата си, няма как да не се притеснявам, виждаме,че и в нашата старана има вече климатични аномалии.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот Lollipop » 28 Ное 2014, 10:37

Притеснявам се, да, надявам се, че няма да има проблеми в бъдеще с планетата ни, макар че много се съмнявам. :roll: :cry:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот Pipilota » 04 Дек 2014, 17:36

Не чак да се страхувам, но не ми е приятна идеята за такива крайни промени!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Дек 2014, 18:00

Не много, и все пак не ми се иска да ме затрупа лавина в центъра на града. :mrgreen: Смятам, че ако се случи нещо, то ние сами го предизвикваме, изсичаме гори, замърсяваме реки и езера, как очакваме после всичко да е наред? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот Krum » 08 Яну 2015, 15:58

Е спек е много ясно, защото не се знае дали няма да дойде някой път края на света. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот silver933 » 12 Яну 2015, 12:01

Krum написа:Е спек е много ясно, защото не се знае дали няма да дойде някой път края на света. :lol: :lol: :lol:

То тръгнало ли е да идва свършека, няма как да се спасиш :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот Elica » 21 Яну 2015, 16:21

Като се замисля се притеснявам, разбира се ;) Не искам един ден да не се събудя или никога не настъпи лятото, гадно е, но ние си го просим хората ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Страхувате ли се от климатичните промени?

Мнениеот Malina » 24 Мар 2015, 12:38

Чак голям страх не изпитвам, но сериозни резерви и притеснения нямам, все пак така или иначе, а каквото има да се случва, то ще се случи, независимо от останалото. Разбира се, това не значи, че трябва да съсипваме целенасочено природата ни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron