Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот MerryPop » 27 Ное 2014, 13:41

Имаше време, в което куклите от чорапи бяха доста популярни. :mrgreen: Моите деца до сега не са се сблъсквали с говорещия чорап или говорещата ръкавица, но смятам, че тези играчки ще са доста занимателни за тях :roll:

Искаше ми се да направя не просто говорещ чорап като този,
6a00.jpg
6a00.jpg (24.29 KiB) Прегледано 933 пъти
ами нещо малко по-така :) кукла, например, едва ли ще мога да изплета, но от стара ръкавица или чорап, май ще ми се получи :roll: и без това има постоянно разни чорапи и ръкавици - самотници, които се мотаят вкъщи, би трябвало да свършат работа, нали :?:

Какви идеи за играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, можете да ми дадете или предпочитате да изплетете нещо наистина оригинално за тях? :roll:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот mangusta » 27 Ное 2014, 13:49

Не е лесна работа, за някои е хоби, а други и пари изкарват от правене на кукли, според мен този вариант с говорещия чорап е достатъчно добър :idea: иначе предполагам има възможности да му се сложат и крака на едно такова куче, след като се напълни :roll: май си е до въображение, никога не съм правила и смятам в близките две години, че няма да ми се наложи, бебока си е още мъничък! :) :)
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Ное 2014, 16:53

Не съм, обаче мисля да пробвам тази седмица, имам няколко изостанали самотни чорапа, със сигурност ще се получи ефектно! :) :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот red_eyes » 28 Ное 2014, 12:08

Май бях чела за някаква такава терапия с говорещия чорап, смятам, че за детето може и да е освен забавно и полезно това, да си казва беличките или други истини, от които се срамува чрез чорапчо :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот Snejna » 28 Ное 2014, 12:33

red_eyes написа:Май бях чела за някаква такава терапия с говорещия чорап, смятам, че за детето може и да е освен забавно и полезно това, да си казва беличките или други истини, от които се срамува чрез чорапчо :idea:

Много странна история! Обаче като нищо да действа. Децата са склонни по такъв начин да си признаят някои неща наистина, като прехвърлят думите в чужда уста :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот Kaya » 21 Яну 2015, 11:47

Не съм правила нищо, никога не ми е идвало на ум, сега синът ми има едни чорапи, които в комбинация правят едно животно, като ги износи ще му направя змия, тигър, горила... :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот Burborino » 21 Яну 2015, 13:30

Правила съм преди много време само от плат, но много елементарни. Тези от чорапчета са много сладурски. Някой ден като имам деца ще им правя :)

Иначе много искам да направя парцалена кукла на дъщеричката на една от най-скъпите ми приятелки. Засега само разследвам "какво-що" и за лятото искам да я направя. Спряла съм се на известния модел "тилда". Ще видим какво ще направя в крайна сметка :) Притеснява ме много поставянето на косата... Дали ще се справя. Но ще поразгледам разни клипчета и снимки в нета.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот Rali_hr » 21 Яну 2015, 13:54

Много са забавни, но не ми е идвало на ум! Обаче ако довечера не ги хвана моите двамата хубавци да си направят сами пък на, сигурно ще се получат ефектно. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот Kremiliya » 21 Яну 2015, 14:56

Не съм правила, аз предпочитам да купя играчката, отколкото да я направя ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Правили ли сте играчки на децата от стари ръкавици или чорапи, а може би сте им изплели?

Мнениеот Rali_hr » 29 Мар 2017, 11:20

Kremiliya написа:Не съм правила, аз предпочитам да купя играчката, отколкото да я направя ;)

Могат да се направят и да са по-забавни за децата, защото ще са по-индивидуални.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта