Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот Malina » 08 Яну 2015, 22:57

В началото на годината всички си поставяме различни цели и обещания :D

promise1.png
promise1.png (182.8 KiB) Прегледано 2381 пъти

а най-честите са обещанията да спрем да пушим и да отслабнем. Е тук няма да си говорим за пушенето, а за отслабването. :D
Преди няколко години аз също си обещах на Нова година да сваля малко излишни килограми, за щастие - справих се. Затова реших да ви дам моите съвети за това как да се сдобиете с добрата фигура, като спазвате някои прости правила, които съм спазвала аз. 8-)
На първо място са нарежда правилото не бъди на диета
Второто ми правило беше: яж пълнозърнести храни
Трето и най-важно: Ако си хапнал баница - не се отказвай, а продължи
Четвърто опитай да правиш малко упражнения
Това са само част от нещата, които спазвах, докато изпълнявах новогодишното си обещание за добра фигура. Пожелавам ви успех с новата фигура и се надявам скоро да се похвалите с добри резултати, а тук ще си помагаме и подкрепяме! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот Slavena » 08 Яну 2015, 23:20

О, супер аз също съм си обещала да сваля 5-6 килограма и се надявам, че тук с ваша помощ ще успея да спазя обещанието си. Засега не ми се получава много добре, тези дни не мога още да вляза в ритъм на диетата ми, макар че имаш право, не трябва да се наричаме, че сме на диета, защото провалът ни е гарантиран.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот Burborino » 09 Яну 2015, 10:20

Абсолютно подкрепям правилата ти. Аз също с помощта на такива се справих преди време с моите. Нещо, което мисля да направя и сега.
Винаги съм смятала, че ако възприемеш диетата си като диета, успеха е обречен. Променяш начина си на хранене, режима си... възприемайки го по този начин ще ти е много по-леко да отслабнеш.
Относно съгрешаването съм на същото време. Никога човек не трябва да се обвинява, че в някакъв момент е посегнал към нещо, което не трябва. Ако примерно ми се прияде нещо, което не трябва предпочитам на момента да си хапна вместо да освирепея и после да се наям с един куп глупости.
Спортът трябва да е неотлъчно до нас. Дори да е само ходене, движението е важно за да можем да свалим.
Моето лично правило е "Не се вманиачавай!" за да си спокоен и щастлив :D


На мен вече ми е трети ден от режима. Неусетно ми минават и не съм яла нищо забранено, а съм и болна.

Успех на всички с отслабването :) С упоритост и желание всичко се постига.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот Lili_pili » 09 Яну 2015, 10:40

Влизам и аз във вашите редици! Предлагам ви всеки да сподели какъв режим е измислил за себе си, спазва ли определена диета, а може би ще успеем да комбинираме някоя страхотна, която да се опитам да спазвам аз, защото още не мога да избера какъв точно трябва да бъде моя режим. :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот Burborino » 09 Яну 2015, 11:20

Аз споменах и в друга темичка, че избрах за себе си 90-дневната диета защото вече съм се подлагала на режима и съм много доволна. Освен това не ме затормозява психически, лека ми е и не е твърде ограничаваща. Не мога например да спазвам режими в които трябва да изям 150 грама от това, 30 грама от онова. Побърква ме. Не ми пречи, че трябва да готвя по-често защото така или иначе го правя. Обикновено за да не готвя отделно съобразявам режима и с храната за всички вкъщи. Примерно ако ми е ден за варива приготвям за цялото семейство нещо (картофи, леща, боб, сармички и т.н.), когато съм във въглехидратен обикновено си правя нещо отделно... примерно салата от макарони и зеленчуци, брускети от пълнозърнест хляб, пица само със зеленчуци и т.н.
През плодовия ден за да не ми е толкова труден едно от храненията ми е задушени зеленчуци или салата.

В началото ми беше трудно. Но след седмица-две вече свикнах и след това дори спрях да комбинирам някои неща дори извън режима.

Не спазвам режима 100% стриктно, а следвам желанията на организма ми. Отразява се добре освен на килограмите ми и на организма ми като цяло.

Обикновено комбинирам и със спорт. В момента не мога защото съм болна, но ще наваксам.

Миналата година свалих 8 кг с тази диета + тичане през пролетно/летния период.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот mix_twix » 09 Яну 2015, 11:51

Въпреки, че не е присъщо на мъжете да си признават, че имат излишни килограми, по-скоро се определяме като гравитационно подсилени, все пак аз също съм решил да смъкна някое друго килце за новата година.
Сега съм минал на собствен режим - спрях белия хляб и си купувам черен, но се чудя, като ям черен хляб какво ограничение да спазвам? Честно да си призная, с една филия не мога да се наям. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Яну 2015, 12:14

Добре сте решили да направите обща тема, в която да се подкрепяме при сваляна на излишните килограми. Аз не съм качила нищо по празниците, но не пречи малко да взаимствам здравословни навици. Пожелавам ви успех на всички, които ще се борите с килограмите :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот Malina » 09 Яну 2015, 13:53

Всяко начало е трудно. Аз все още продължавам да се храня здравословно, с някои изключения, навик, който ми остана от миналогодишното отслабване.
Аз не харесвам диети, нито 90 дневната, при нея забелязах огромен йо-йо ефект, но може да съм в грешка и при всеки да действа различно. Най-често сама решавам всеки ден какво да ям, старая се да имам не повече от 1 ден на месо, 1 ден на яйца, все пак белтъците и протеините са доста важни. Имам 1 ден на бобена култура - боб, леща нахут. 1 ден карам на повече салати, веднъж в седмицата си правя пълнозърнети спагети, защото са ми много любими. А останалите 2 дена ям това, което ми харесва, като манджички, картофки. :) Хлябът ми вече е само пълнозърнест, дори се научих да си правя хляб с квас :) А всеки ден следобед си носих на работа кисело мляко с овесени ядки, които хапвах следобед.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот Elica » 09 Яну 2015, 14:59

Да си споделим диетите предлагате. Аз още не съм си избрала диета, клоня към 90 дневната, но не съм решила. Единственото, което ме спира е, че нямам физическата възможност да си готвя всеки ден, дори като цяло през седмицата ми е почти невъзможно. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да си помогнем да спазим обещанието си за добра фигура

Мнениеот Mon_ton » 09 Яну 2015, 15:49

Аз си обещах друго, но ще идвам да ви подкрепям, че ако сваля още някой килограм мога и да се счупя. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron