Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот ramimni » 06 Мар 2015, 12:54

По принцип всичко пълнозърнесто и кафяво се води по-здравословно, визирам кафявата захар, ориз, пълнозърнестото брашно и подобни, но не зная с какво точно може да бъде по-полезен кафявия ориз от всички останали видове, т.е. за какво би ни помогнал?! :roll:

До колкото съм чувала в кафявия ориз се задържат от въздуха по-големи количество олово и нечистотии, не мога да кажа до колко е вярно, зная го като факт :idea: :roll:
Brown_Rice.jpg
Brown_Rice.jpg (86.76 KiB) Прегледано 1490 пъти
Какво е вашето мнение за кафявия ориз, с какви качества превъзхожда белия и всъщност всички други сортове, какви са ползите за здравето ни от него? :?:

Разбира се, че другото много важно нещо е и начинът на приготвяне на кафявия ориз! :idea: Имам спомен, че някой ми е казвал, че се вари доста повече време от останалите видове, но дали е само това? :?
Вие често ли приготвяте кафяв ориз, а в какви комбинации, изцяло ли може да замести обикновения и има ли разлика във вкуса? :?: :!:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот Bambaa » 06 Мар 2015, 12:56

Ами не зная с какво точно е по-полезен, но ако ще го готвя за вечеря го накисвам преди да изляза за работа и като се прибера се сварява сравнително бързо, като нормалния бял ориз! ;)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот magda » 06 Мар 2015, 13:01

Този ориз от картинката е доста странен, прилича на пълнозърнест басмати, но от друга страна е доста тъмен, не зная какъв сорт е, всъщност пълнозърнести оризища има доста видове като се замисля, но басмати смятам, че е най-вкусен, а и е най-полезен! :) :) :)
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот franky » 06 Мар 2015, 13:09

До сега не съм готвила кафяв ориз и ми е странно, тъй като знам, че има различен вкус, но не зная какъв е точно и с какво да се комбинира :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот S_Milenska » 06 Мар 2015, 13:10

Хапвам си понякога кафяв ориз и го приготвям също като белия, а понякога ги и миксирам двата вида. Кафявия ориз се вари по-бавно и вкусът му е по-различен, на мен ми прилича на жито. Не знам точно пък какви са ползите му, всички го знаем, кафевия ориз е по-полезен, на принципа на рафинирането си го представям. По-натурален и по-близък до природата продукт. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот S_Milenska » 06 Мар 2015, 13:24

magda написа:Този ориз от картинката е доста странен, прилича на пълнозърнест басмати, но от друга страна е доста тъмен, не зная какъв сорт е, всъщност пълнозърнести оризища има доста видове като се замисля, но басмати смятам, че е най-вкусен, а и е най-полезен! :) :) :)

Ти доста му разбираш на ориза. Намират ли се тези видове и по нашите пазари? Тук съм виждала един кафяв ориз, на известна българска марка и това е май? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот Slavena » 09 Мар 2015, 20:38

Единствените ползи са на белия ориз, как ли пък няма да ям кафяв ориз, абсурд. Ям само бял ориз, бяло брашно, много ясно че са по-добрия вариант. Няма да готвя сто часа кафяв ориз и пак да ми хрупа. :?
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот Yunona » 10 Мар 2015, 00:20

S_Milenska написа:Хапвам си понякога кафяв ориз и го приготвям също като белия, а понякога ги и миксирам двата вида. Кафявия ориз се вари по-бавно и вкусът му е по-различен, на мен ми прилича на жито. Не знам точно пък какви са ползите му, всички го знаем, кафевия ориз е по-полезен, на принципа на рафинирането си го представям. По-натурален и по-близък до природата продукт. :)


Много точно казано - кафявият ориз е просто нерафиниран (в конкретния случай - неполиран) ориз. Вкусът наистина е по-близък до този на житото. Опитвах се да свикна с вкуса на кафявия ориз и не успях :) Реших да проверя с какво точно превъзхожда белия и открих, че основно със съдържанието на фибри - кафявият съдържа с 2 г повече фибри (на 100 г ориз) от белия. Е, казах си, за 2 г няма да го правим на въпрос :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2015, 10:25

Само в тези въпросни 2 грама ли е разликата? Мислех, че наистина имат съществена разлика между кафевия и белия ориз. Иначе на мен ми харесва кафевия, аз си го овкусявам на салата, която си измислям, с чушки, маслини и става добре, но не си го представям печен :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви смятате, че са ползите от кафявия ориз и как го приготвяте?

Мнениеот Krum » 16 Апр 2015, 09:30

Нали уж казват, че кафявия ориз и всичко, което е такова и нерафинирано е далеч по-полезно, тъй че ... не знам какви са му ползите, аз лично предпочитам белия. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта