Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот веселказасмяна » 27 Мар 2015, 14:26

Няколко рецепти за суфле срещам из интернет и още не съм пробвала нито една от тях. Покрай Великден ще имам повече свободно време, за да си поиграя и да приготвя или по-скоро да се опитам да приготвя.

Виждала съм рецепти и за сладки, и за солени суфлета, но не мога да преценя кое би ми се получило по-добре :roll:
souffle.jpg
souffle.jpg (32.4 KiB) Прегледано 1284 пъти
Сладките изглеждат прекалено приказни, за да мога да случа с подобен резултат, а рецептите, които виждам за солени суфлета, не мисля, че ще се получат, така както искам - отгоре с коричка, а вътре течно!

Сладко или солено, какво суфле сте приготвяли и как успявате да оставите кремчето течно, а отгоре да си има коричка :idea: :idea: :idea: Давайте идеи как се приготвя суфле и кое може като за начало да ми се получи толкова добре - сладкото и соленото :?: :!:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот mimeto90 » 27 Мар 2015, 14:31

Мисля, че не може да се получи толкова добре, за съжаление, само майсторите знаят тайната, ние сме опитвали с различни приятели няколко пъти ииии беше ужасно!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот exotic » 27 Мар 2015, 14:34

Това ми изглежда като шоколадова формичка пълна със сладолед, така че няма май да ти е много трудно да го приготвиш, иначе май се прави нещо като мъфините с шоколад, просто слагаш повече от сместа и готово :roll:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот Andrey » 27 Мар 2015, 15:06

Това изглежда много яко, ако намеря жена, която може да го направи ще се оженя за нея! :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот Локумът » 27 Мар 2015, 16:00

Не ми прилича много това на суфле, което аз си представям, а именно с някакъв много течен и черен шоколад! :roll: :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот dinkog » 27 Мар 2015, 17:14

Солено суфле не съм опитвал, по принцип избягвам да ям и млечни продукти и яйца, но понякога си позволявам, особено с такъв тип вкусотии, как ли се прави солено суфле? :roll:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот miron » 27 Мар 2015, 17:30

Добре де, гледам рецептите на това суфле, то се прави няква брашняно-яйчна-шоколадова смес... и се слага във формички, които се пекат 6-7 минути. Добре, но няма ли вътре да остане суровата брашняна смес, която изтича толкова апетитно?! :shock: :shock:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот kauda » 27 Мар 2015, 17:49

miron написа:Добре де, гледам рецептите на това суфле, то се прави няква брашняно-яйчна-шоколадова смес... и се слага във формички, които се пекат 6-7 минути. Добре, но няма ли вътре да остане суровата брашняна смес, която изтича толкова апетитно?! :shock: :shock:

И аз не съм яла и винаги ми е било чудно, по-скоро бих се съгласила да се сложи брашняна смес и да се допълни в средата с някоя течна, която е по-тежка и потъне..иначе ми е странно!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот Lisica » 27 Мар 2015, 18:02

Ходих в една приятелка и хапвах у тях майка и беше направила суфле, беше просто върховно! Нямаше изобщо брашнян вкус, беше много готино с толкова шоколад ммм, пак ми се прииска да си хапна :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Сладко или солено, суфле да е, но как се приготвя? :)

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Мар 2015, 18:21

Соленото суфле много готино ми се вижда, но и аз не съм яла ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта