Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Jully » 02 Ное 2015, 14:28

Локумът написа:Оставяйте децата да ядат правилно, и няма да имат нужда от подобни прочиствания ;)

Въпросът е, че нито те ядат правилно, нито ние ги учим на това. :(
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2015, 16:40

Jully написа:
Локумът написа:Оставяйте децата да ядат правилно, и няма да имат нужда от подобни прочиствания ;)

Въпросът е, че нито те ядат правилно, нито ние ги учим на това. :(

Затова нещо само ние сме си виновни и никой друг не го прави това вместо нас.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2015, 12:01

Наистина ние сме виновни и от нас зависи, ако ги научим от малки да преяждат с думите "трябва да си изядеш всичко" то няма какво да очакваме после..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот mimeto90 » 09 Дек 2015, 14:38

rabotnata pchela написа:Наистина ние сме виновни и от нас зависи, ако ги научим от малки да преяждат с думите "трябва да си изядеш всичко" то няма какво да очакваме после..

просто не трябва да се стига до там, че да се налага след това да гладуват децата, но кой не е преживят това със заплахите за изсипване в гърба :idea:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот silver933 » 14 Дек 2015, 15:43

rabotnata pchela написа:Наистина ние сме виновни и от нас зависи, ако ги научим от малки да преяждат с думите "трябва да си изядеш всичко" то няма какво да очакваме после..

А колко ги има комшии, дето обясняват, че трявба детето да яде повече, слабо било да речем, или пък че трябва да си изяде всичко, да яде повече, да не отказва ядене и какви ли не безумия.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот PasDeDeux » 14 Дек 2015, 17:14

silver933 написа:
rabotnata pchela написа:Наистина ние сме виновни и от нас зависи, ако ги научим от малки да преяждат с думите "трябва да си изядеш всичко" то няма какво да очакваме после..

А колко ги има комшии, дето обясняват, че трявба детето да яде повече, слабо било да речем, или пък че трябва да си изяде всичко, да яде повече, да не отказва ядене и какви ли не безумия.

То това не е нещо ново като отношение, работата е в това, че все повече млади хора настояват на това, а подобни мерки са безпредметни, освен до затлъстяване, до нищо друго не може да доведат.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот pravilno » 08 Фев 2016, 12:22

Чувала съм, че бременни и деца дори не бива да постят, а за гладуване какво остава? За един млад организъм да го оставиш да не яде дори и ден, ми се струва крайно неприемливо!
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Krum » 08 Фев 2016, 13:07

pravilno написа:Чувала съм, че бременни и деца дори не бива да постят, а за гладуване какво остава? За един млад организъм да го оставиш да не яде дори и ден, ми се струва крайно неприемливо!

Що, какво ще му стане, ако цял ден яде само плодове?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот klara » 09 Фев 2016, 17:29

Krum написа:
pravilno написа:Чувала съм, че бременни и деца дори не бива да постят, а за гладуване какво остава? За един млад организъм да го оставиш да не яде дори и ден, ми се струва крайно неприемливо!

Що, какво ще му стане, ако цял ден яде само плодове?


Това не е гладуване - все пак яде нещо! Гладуване е да не ядеш нищо - под гладуване разбираме режим, в който тялото получава енергия предимно от вода, чайчета, прясно изцедени сокове и слънчева енергия. Последното е цитат!
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот svetlozara » 09 Фев 2016, 17:35

klara написа:
Krum написа:
pravilno написа:Чувала съм, че бременни и деца дори не бива да постят, а за гладуване какво остава? За един млад организъм да го оставиш да не яде дори и ден, ми се струва крайно неприемливо!

Що, какво ще му стане, ако цял ден яде само плодове?


Това не е гладуване - все пак яде нещо! Гладуване е да не ядеш нищо - под гладуване разбираме режим, в който тялото получава енергия предимно от вода, чайчета, прясно изцедени сокове и слънчева енергия. Последното е цитат!

Ами така де, кое не е ясно, гладуването може и да е на сок, може и да включва яденето на плодове. Лечебното гладуване, продължаващо дни наред е с плодове. Тоав си е вид гладуване, тва че ти го разбираш като ядене на слънмчева енергия е твой проблем.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта