Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Snejna » 19 Сеп 2015, 14:58

Напоследък много мои приятелки са полудели по въпроса с лечебното гладуване и карат с дни на плодове и чайове. :) Аз също се замислих да се включа в режима, всичко звучи чудесно, но се зачудих, след като е толкова полезно това: :idea:

fruit-01.jpg
fruit-01.jpg (36.58 KiB) Прегледано 1567 пъти

за възрастните, защо да не се подлагат и децата примерно веднъж в месеца за ден на подобно гладуване, с цел организма им да работи още по-добре. Знаем и виждаме много примери, че още от ранна възраст започваме да им даваме купища нездравословни неща. :!: Какво е вашето мнение? Бихте ли подложили детето си на лечебен глад, или по-скоро не. Удачно ли е според вас и здравословно ли е гладуването за децата? :?: :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Rali_hr » 19 Сеп 2015, 15:37

Не знам дали е удачно за децата! Мислила съм го с малката, успяхме да свалим около 6-7кг. от както се мъчим по въпроса, но с малки ограничения. Като гледам синът ми обаче, той има дни, в които наистина яде само плодове и не му се е отразило зле. Тъй че мисля, че не е никакъв проблем 1 ден в месеца да се прави детоксикация на децата. ;) не знам от медицинска гледна точка какво - що. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Сеп 2015, 17:34

Преди години бях чела в един форум, че е удачно и за деца, с правилните плодове, с правилните грижи с достатъчно вода и всичко, с малко физическо натоварване, не мисля, че може д анавреди, но е трудно да се свикне. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Kaya » 20 Сеп 2015, 08:39

Не,в никакъв случай, опасно и глупаво е според мен да се подлагат децата на глад, било и за ден, няма как да е полезно за енергични и здрави деца, само дето ще се чувстват доста отпаднали в този ден, по-добре да не се рискува! Категорично съм против :!: :!: :!:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Pipilota » 21 Сеп 2015, 13:35

Аз също съм против, а представям си да е повече дни.. направо бррр! :shock: Но и аз не отричам, че и моите деца понякога си хапват само плодове по цял ден и не им се е отразило зле. :roll: Така че по-скоро съм раздвоена, не бих ограничила малките да ядат само плодове днес ако така им е кеф, но и не знам дали бих тръгнала на сила да ги карам да не ядат. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Bambaa » 22 Сеп 2015, 13:52

Именно, кой коза, че ако се ядат само плодове или само сурови зеленчуци ден, два, то детето ще остане гладно, напротив, това може да е полезно не само са децата, които имат проблеми с теглото, но и за тези, които са с нормално тегло, все пак това си е вид пречистване, а като се има предвид какви боклуци се слагат в храните и в детските закуски (визирам тези, които се дават в училище), то и децата имат нужда от детоксикация :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот julianne » 22 Сеп 2015, 14:17

Да де, ама като зная на мен колко ми е трудно да хапвам цял ден само плодове, особено в работните дни, когато все трябва да имам нещо за гризване през деня, тъй като нямам време да си мия, режа и чистя каквито и да е плодове, как да стане, от друга страна преди в почивните дни, когато оставам у дома и имам разни много любими неща в хладилника, как да се огранича само на плодове?!?! Що се отнася до детето, то като ми каже искам сирене, ти как да му кажеш ами днес не може, ето ти ябълка :oops: :( :(
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот YoLindi » 23 Сеп 2015, 10:45

Безумно е децата да се подлагат на пълен глад, да, и според мен е необходимо да се правят пречистващи дни, но не и без никаква храна, също могат да се дават чайове за пречистване и едновременно за подсилване на организма и имунитета, като този от коприва! ;)
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Kaya » 23 Сеп 2015, 12:26

YoLindi написа:Безумно е децата да се подлагат на пълен глад, да, и според мен е необходимо да се правят пречистващи дни, но не и без никаква храна, също могат да се дават чайове за пречистване и едновременно за подсилване на организма и имунитета, като този от коприва! ;)

За мен както казах също е лудост да се държи детето целия ден само на плодове, за разлика от нас те тичат и играят, не могат да го правят без енергия.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот MollyDolly » 23 Сеп 2015, 12:31

Ако гладът ще е лечебен, то трябва да му има нещо на детето, а и това означава да кара само на чайове, например, което не го смятам за нормално. Що се отнася до пречистващите дни, смятам че адски много зависи от детето, възрастта му, колко е стабилна имунната му система, в кой сезон се намира и т.н.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта