Какви лекарства взимате с вас на море?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Mon_ton » 01 Авг 2016, 16:27

След 2 седмици заминаваме на първото море на дъщеря ни, която ще е почти на 1 година. Не знам какви лекарства е добре да вземем с нас, все пак ще пътуваме с малко детенце. Какви препоръки може да ми дадете, какво трябва да имаме в чантата за спешен случай? Изобщо какви лекарства взимате с вас на море?
Много се притеснявам да не се окажем неподготвени и там да няма от къде да взема нещата, които биха ни били от полза. А и не само за малката, но и за нас е добре да сме подготвени с лекарства за всеки случай. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Авг 2016, 16:34

На морето най-напред здравната книжка на цялото семейство. :)
От там нататък за децата - пробиотик, както и за възрастните, + ре комфорт, ентерол ако детето почне да повръща, както и свещички за повръщане + панадол или нурофен. :) Ей така тръгвам заредена аз и ако има нещо - таткото стои почти постоянно трезвен да може да кара. :mrgreen: успех и не тръгвай с лоши мисли към морето, за да си прекарате страхотна почивка! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Elica » 02 Авг 2016, 11:07

Вземи си лепенки, неща за повръщане, както вече ти е казала пчелата, и някакви капки за нос, които ви действат и сиропче за кашлица. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Anka » 02 Авг 2016, 12:45

Ако имате някакви болести, задължително си вземате нещата, не като онази потребителка с диабета се чудеше как да си вземе лекарствата. :lol:
от там нататък си вземаш обичайните неща пробиотици и подобни и лепенки и някакво прахче за рани, че на мидичките лесно се порязват децата. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Malina » 02 Авг 2016, 15:41

Не бих носила излишни неща, дори и след като се роди детето. Само нещо за температура и за повръщане и разстройство. Ако носиш една чанта лекарства все ще намериш защо да ги даваш, дори и да няма нужда.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Kaya » 02 Авг 2016, 16:19

Мони, не се тревожи чак толкова много, а спокойно замини на почивка. Не вземай нищо излишно, нещата за повръщане са достатъчни, всички градчета имат аптеки, а цените им са фиксирани, така че няма как да имат огромна надценка и разлика.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот exotic » 03 Авг 2016, 09:25

Аз взимам термометър за температура, панадол, хапчета за гърло и капки за нос, за да не търся и обикалям по аптеките, а да мога да реагирам веднага.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Локумът » 03 Авг 2016, 09:42

exotic написа:Аз взимам термометър за температура, панадол, хапчета за гърло и капки за нос, за да не търся и обикалям по аптеките, а да мога да реагирам веднага.
А нещо за повръщане и разстройство, което обикновено се появява по морето - не? :) Термометър да - хитро, но капките за нос ме пратиха в недоумение. :mrgreen:

Жената взема хомеопатии, за нас взема деган, ентерол и линекс. ;) Като бяха малки децата ходихме с лепенки, с едни гелове замразени, които слагахме във фризера, ако се посинят нещо и натъртят. :) Използвали сме ги неведнъж. А да и пантенол за след изгаряне. :razz:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот Bambaa » 04 Авг 2016, 15:14

Аз нищо не взимам като лекарства. Не ми се е случвало да опирам до тях по време на почивката.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какви лекарства взимате с вас на море?

Мнениеот ivoblinc » 25 Авг 2016, 12:17

така най-добре, но ако си с деца, винаги има изненади. Един Нурофен не е излишен.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта