Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот zagrijena » 09 Авг 2016, 15:31

Предстои ми да изляза отпуск и сериозно се замислих колко дни да си взема. Работата ми е натоварена, отговорна и няма кой да ме замества. Така се получава, че често изпитвам по-голямо напрежение, когато изляза почивка, колкото и откачено да ви звучи. Гледам да не е за голям период, на малки части, но усещам, че това не ми е достатъчно, въпреки неохотата ми да отсъствам за по-дълго, за да не изоставам с работата. Не мога да си почина хубаво и да се отпусна от напрежението. Колко дни са достатъчни според вас, за да може човек да се отърси от стреса в работата и ежедневието? Как е по-добре - на части ли да се взима или цялата наведнъж? Как най-добре ще си почине - лежейки и неправейки почти нищо или да прекара времето в срещи с приятели, пътувания и други интензивни дейности?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот silver933 » 09 Авг 2016, 15:55

Аз обичам когато излизам в отпуска да е за повече време, поне седмица, иначе е безсмислено да се "горят" дни. :) така се почива качествено, не да си отпуска 1 месец, после да ти е тежко, но поне да си починеш. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Snejna » 09 Авг 2016, 16:06

Най-добре сякаш седмица наистина, за да имаш време и за почивка и да пътувате някъде. По-малко време е направо губене на времето, а повече омръзва. :_ Аз също имам натоварена работа, но излизам отпуска за 1 седмица и с почивните дни се събират 9 дена, кеото е страхотно за почивка :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот YoLindi » 09 Авг 2016, 16:07

Аз предпочитам най-много по пет дена да си взимам. Достатъчни са ми, а и така знам, че имам още дни, които да ползвам когато искам или когато ми се наложи. Не обичам наведнъж да профуквам отпуската си. Когато си я взимам, я ползвам за ходене на някъде, а не да си стоя вкъщи, за чистене или ремонти, затова успявам да се възстановя.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот pravilno » 10 Авг 2016, 09:49

Най-добре според мен цялата да се вземе. Оставям един-два дена за резерва и другото наведнъж. Така мога пълноценно да разполагам с времето си и да си заредя батериите. Кеф ти се излежавай вкъщи, кеф ти обикаляй по пътищата, каквото душа му иска на човек.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Pipilota » 10 Авг 2016, 10:12

По принцип казват, че най-добрата отпуска е 2 седмици. Първата седмица се освобождаваш от стреса от работата а вече втората седмица си почиваш. :) Аз винаги си вземам по 2 седмици отпуск и без друго като отидем на море с 2 деца, после имам нужда да си почина. :lol1:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот irka » 10 Авг 2016, 11:09

Аз благородно завиждам на хора, които могат да си позволят да заминат за месец или повече нанякъде и съвсем да се откъснат от рутинното си ежедневие с приятели и компания. Такива са май тези, които упражняват свободни професии. Живеят например в голям град и лятото си отидат на виличката край морето или в планината. Това му казвам почивка.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Авг 2016, 12:22

2-3 седмици почивам всяка година, покрай детето няма друг начин, но и аз се възползвам. Точно успявам да се рефрешна, да си почина и вече да захващам с по-сериозната работа през зимата. :) Не знам как успяват хората да не си починат. А най-голямата грешка, за мен е, да се вземат по ден-2 почивка и да се събират с уикендите. Така как ще си починеш?!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Lollipop » 10 Авг 2016, 13:12

rabotnata pchela написа:2-3 седмици почивам всяка година, покрай детето няма друг начин, но и аз се възползвам. Точно успявам да се рефрешна, да си почина и вече да захващам с по-сериозната работа през зимата. :) Не знам как успяват хората да не си починат. А най-голямата грешка, за мен е, да се вземат по ден-2 почивка и да се събират с уикендите. Така как ще си починеш?!

:+1: Имаш ли възможност за почивка, по-добре да е по-дълга, не разбира се някаква убийствена от месец, но поне 2 седмици. но ако не можеш да отсъстваш и седмица е добре, с почивните дни се събират 9 дена, което не е малко хич. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот kysmet4e » 11 Авг 2016, 22:04

Идеята според мен не е колко дни, а да не е постоянно натоварен! Все едно ли ще бъде да се работи 30 дни в месеца и 12-тия месец отпуска? НЕ! Аз по-скоро бих казал по няколко дни на всеки 2-3 месеца и нещо като лятна ваканцийка (като депутатите) кой би отказал :P
kysmet4e
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Юли 2016, 21:46

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта