Кога пиете Еспумизан?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Окт 2016, 15:31

Купих си таблетки Еспумизан, защото след последното ядене на зелева салата бях с подут корем повече от 12 часа. Сега понякога чувствам тежест в стомаха и се чудя дали и в такива случаи е подходящо да се приема, или е само когато имаш газове? :mrgreen: Знам, че не винаги всичко е по лекарско предписание и не всяко лекарство се приема само при определени симптоми, ами все помага и за друго, затова търся мнения :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот pavleta » 13 Окт 2016, 16:57

Еспумизанът май е за облекчаване на симптоми, а не за лекуване. Така че се приема, когато ти е подут стомаха след преяждане, например. Или имаш газове.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Окт 2016, 09:26

Пия го след като съм хапнала повече и наистина усещам подуване, но не всеки път ми помага. Ако е веднага след като имам проблеми и го изпия, няма ефект, трябва да мине време, да остане само подуването и чак тогава чувствам облекчение.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот balsam » 14 Окт 2016, 10:02

И за болки в стомаха също става, но болки, които пак са следствие от преяждане или газове, не за други.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот Виолета.Христова » 15 Окт 2016, 08:30

За да има ефект се пие 3пъти на ден по 2 таблетки
Виолета.Христова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2016, 15:41

Re: Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот penny » 17 Окт 2016, 09:46

Миналата седмица често ядях салата от зеле и моркови и после стомахът ми беше като топка. Нямах Еспумизан и досега не съм го пила, но следващият път май ще се пробва, не мога да се подложа пак на същото нещо. Против съм да се пият хапчета за щяло и не щяло, но някой път просто е неизбежно.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот puhcheto » 20 Окт 2016, 12:29

Не пия такива работи, а и рядко ми се случва да имам такива проблеми. Не мисля, че си правим услуга като приемаме лекарства за най-малкото неразположение. Чудя се дали може постоянно да се пие Еспумизана, няма ли да спре да действа в един момент?
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот Snejna » 24 Окт 2016, 14:59

Вземам точно след като съм хапвала нещо, което образува газове, като зелето (особено, след като цяло лято не съм яла). И аз скоро се тормозих и на работа ми дадоха 2 хапченца. Мина ми бързо и почувствах облекчение.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот Ginger » 10 Ное 2016, 14:30

puhcheto написа:Не пия такива работи, а и рядко ми се случва да имам такива проблеми. Не мисля, че си правим услуга като приемаме лекарства за най-малкото неразположение. Чудя се дали може постоянно да се пие Еспумизана, няма ли да спре да действа в един момент?


Е, то не се пие постоянно, само когато имаш неразположение. Едва ли всеки ден се ядат храни, които образуват газове или киселини или всеки ден преяждаш.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Кога пиете Еспумизан?

Мнениеот Mon_ton » 14 Ное 2016, 16:48

След като ям зеле, въпреки че го избягвам, винаги си пийвам еспумизан, просто се подувам, а около мен е обгазено и не е приятно. Първия път, след раждането и толкова време след като не бях яла зеле, като се наядох преди няколко седмици умрях от срам пред приятеля ми, не се дишеше в спалнята, пращах го по сред нощ за еспумизан и да чукам на дърво,бързо ми мина, без да става по-зле въздуха. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron