По-различни рецепти с червено цвекло!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот Rali_hr » 29 Ное 2016, 13:33

В сезона на кореноплодните често купувам цвекло, обаче напоследък усещам, че го купувам и след няколко седмици го изхвърлям, почти не го използвам, а всъщност много го обичам.Причината явно е в еднообразието - ядем го само на салата с моркови и на сок. :roll: Крайно недостатъчно! Очаквам от вас вкусни предложения как да стане основна част от нашето зимно меню! :roll:
Виждала съм в Лилд да продават готово сварено цвекло вакуумирано, ако дадете идея и то как може да се използва, ще е повече от чудесно. :grin:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот tani05 » 29 Ное 2016, 14:00

Здравейте!
Червеното цвекло е много полезно, можете да го използвате в суров вид, като го настържете ситно на ренде и си направите салата със зеле, морков, ряпа, лимон, зехтин и сол на вкус. В случай, че ви се струва малко тежко като аромат можете да го нарежете на филийки върху намазан с масло съд, изпечете на фурна и залеете със сметана. Има разновидност на руската салата с варено червено цвекло, нарязано на кубчета, нарязано пилешко филе и варени картофи, овкусени с майонеза и гарнирани с кисели краставички. Прясно изцеденият сок е много лечебен, но трябва да се внимава много с дозата, тъй като е много силен за жлъчката и се комбинира разреден с други натурални сокове в минимални количества.
tani05
 
Мнения: 22
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:16

Re: По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот Марочко » 29 Ное 2016, 14:08

Мия го добре, увивам във фолио, поне час в силно загряна фурна, след това да се охлади, беля го и ям! Много, много вкусно!
Марочко
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Ное 2016, 10:44

Re: По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот YoLindi » 29 Ное 2016, 14:26

Яли ли сте пълнено цвекло? Не знаете какво изпускате :wink: . Главата цвекло се обелва и издълбава. Плънката се приготвя от ситно нарязана круша, домат, който се попарва и бели, малко настърган хрян. Посолява се и се капва олио. Пълни се издълбаното цвекло и се пече във фурната. Поднася се залято с кисело мляко.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот Марочко » 29 Ное 2016, 14:42

YoLindi написа:Яли ли сте пълнено цвекло? Не знаете какво изпускате :wink: . Главата цвекло се обелва и издълбава. Плънката се приготвя от ситно нарязана круша, домат, който се попарва и бели, малко настърган хрян. Посолява се и се капва олио. Пълни се издълбаното цвекло и се пече във фурната. Поднася се залято с кисело мляко.


Много странни вкусови усещания, как ще се комбинират?
Марочко
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Ное 2016, 10:44

Re: По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Ное 2016, 15:28

Трова с крушата и домата май не бих го яла! Но виж, аз много го обичам леко запечено, колкото да омекне, в комбинация със сирене и суров спанак и малко ядки, каквито имаш под ръка.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот Jully » 29 Ное 2016, 17:12

Сварявам го, после го блендирам със зехтин, чесън,копър и крема сирене, става страхотно за филийки!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот penelopa » 29 Ное 2016, 23:54

Това много ми хареса последното, звучи много примамливо. Притеснявам се от вкуса на цвеклото, само да няма дъх на пръст, това не му харесвам.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот pravilno » 30 Ное 2016, 12:14

С други съставки като се смеси и подправки и няма да се усеща толкова. На мен не ми пречи този вкус или дъх да го нарека. Пак ми е вкусно.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: По-различни рецепти с червено цвекло!

Мнениеот Guppy » 30 Ное 2016, 15:27

На мен ми харесва, че цвеклото е сладко и ми приляга много добре и на мен със сирене, и аз бих пробвала комбинацията. Печено особено е супер сладко и не вярвам изобщо да му остане вкус на пръст.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта