Вършат ли работа веригите за обувки?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот S_Milenska » 17 Яну 2017, 17:23

Искам да взема вериги за обувки за майка ми, която все пада по снега и сега вече се реших на тази покупка. Някой от вас ползвал ли е и доволен ли е, има ли смисъл, или е нещо, което само има за цел да взема пари?
Надявам се ако това не свърши работа, да ми дадете идеи за нещо друго ефикасно в борбата с поледиците, с което може да улесня ходенето на майка ми и да успокоя себе си, че съм направила най-доброто, за да й осигуря сигурно стъпване! Благодаря ви! :grin:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот dessiblond » 17 Яну 2017, 17:50

Какво представляват и как се слагат? Не съм виждала такива неща.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот analizatorka » 18 Яну 2017, 09:29

Аз търсих в интернет да си купя такива приспособления, не знам къде другаде ги продават, но в два-три сайта вече навсякъде пише изчерпана наличност :smile: . Явно тази зима са много търсени :mrgreen: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот miron » 18 Яну 2017, 12:19

dessiblond написа:Какво представляват и как се слагат? Не съм виждала такива неща.

Представлявата верига , която се поставя на подметката и се прихваща към обувката със силиконови "презрамки". Не знам дали върши работа, но със сигурност ще е що годе полезно, но ще е неудобно за ходене, все пак са си 7-8мм. наддигане на крака, та не е подходящо да се носи постоянно.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот kauda » 18 Яну 2017, 13:56

А по леда дали могат да свършат работа такива вериги, нали все пак ще се пързаля? или са по-подходящи, когато заледяването е под снега?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот zagrijena » 18 Яну 2017, 14:13

При всички положения ще вършат работа, то каквото и да сложи човек на подметката по-ръбесто и грапаво, ще върши работа. Бих си взела, само не знам когато съм на токчета как ще стане работата.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот gabinka_80 » 18 Яну 2017, 16:22

zagrijena написа:При всички положения ще вършат работа, то каквото и да сложи човек на подметката по-ръбесто и грапаво, ще върши работа. Бих си взела, само не знам когато съм на токчета как ще стане работата.

Ще ги сложиш на възглавничките, мисля, че ще свършат работа, друг е въпросът защо зимата в снега някой тръгва на токчета. :)
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот Павлина.Велчева-Лазова » 18 Яну 2017, 22:31

Да. Вършат много добра работа. Ходи се без напрежение и страх. Стават и за токчета. На опаковката има снимки как се поставят на различните видове обувки.
Павлина.Велчева-Лазова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2017, 22:28

Re: Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот iwoni » 18 Яну 2017, 23:00

Не изглежда ли много странно на краката, така овързани? Кой знае как ще гледат хората. Досега не съм виждала някой с такива неща на краката си.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Вършат ли работа веригите за обувки?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Яну 2017, 10:52

iwoni написа:Не изглежда ли много странно на краката, така овързани? Кой знае как ще гледат хората. Досега не съм виждала някой с такива неща на краката си.

Какво като те гледат, а ти си сигурен, че няма да се пребиеш? Като паднеш с по-добро око ли те гледат хората? Това е най-безсмисленото съображение, което можеше да измислиш!
Иначе веригите вършат чудесна работа, закарала съм на майка ми и на свекървата и двете постоянно шарят по улиците и така съм спокойна, че хората ще ги гледат кой знае как, но няма да легнат у нас потрошени на стари години!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron