Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 22 Мар 2019, 09:57

Често си говоря с приятели, които са около 40-50. Ако стане дума за пенсиониране, всички говорят - абе, няма да я доживея тази пенсия.
Интересно, защо всички са настроени така? Вярно, че не ни е добро здравеопазването, но ако нищо не правиш, все някоя годинка след пенсиониране ще преживееш. Тогава да ги питам, как ще се чувстват?
Като страничен ефект - никой не мисли за годините след 64-65, когато реално ще се пенсионираме. Дали ще ни стигнат, откъде ще преживяваме, какво ще сложим на масата?
Мислим пораженчески, откъде идва това? Аз лично имам осигуровки на минималната заплата, имам обаче и застраховка живот. Правя опити и да спестявам в банката. Дали това ще ми е достатъчно, а ако не доживея, ще оставя нещо на жената и децата. Не мисля, че трябва да се откажем да правим най-доброто за себе си.
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот Theresa » 21 Май 2019, 20:51

Защото не доживяват. Надскачаме броя на възможните години, в които можем да се пенсионираме. Уж да работим повече, а изведнъж умираме прави.
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59

Re: Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот IvetooX » 10 Юни 2019, 21:46

Защото наистина не доживяват. Какво се чудите?
IvetooX
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:30

Re: Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот Malina » 13 Юни 2019, 16:37

Защото повечето хора не вярват, че с тоя стрес и начин на живот наистина ще доживеят до пенсия, а и то май по-добре човек да не я доживява. цял живот блъскаш, работиш като роб, съгласяваш се на ниски осигуровки, за да можеш да си осигуриш някакви прилични доходи, поне на младини, а на старини после оставаш с една мизерна пенсия от 200-250 лева.
За кое по-напред с тея пари?! За по-добра пенсия се искат и много високи осигуровки, в България почти няма кой да ти ги даде, или поне не масово, разбира се. Тва е, хората си викат дано да изкарам до там и не изкарват.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот Karina_85 » 28 Юни 2019, 10:32

Защото или начинът им на живот не струва, или са толкова обезверени, че не искат да живеят така до дълбоки старини. Звучи страшно, но не е далеч от истината. Поне в България.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот Пепи72 » 26 Авг 2019, 10:02

Защото е факт - стрес, умора, пренасищане, ГМО-храни. Това уморява, това убива. Все повече млади хора умират всеки ден - било о т войната по пътищата, било по други причини. Да не говорим за социалната политика на държавата - работещите умишлено се пренатоварват, разболяват и т. н. А емигрантите? Те пък може и да доживеят до пенсия, но едва ли ще я вземат тук.
Пепи72
 
Мнения: 48
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:31

Re: Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот Zwallace » 11 Фев 2020, 12:34

Все по-трудно е да имаш пенсия наистина. Хората се опитват да намерят начини да печелят повече пари, за да живеят проспериращ живот. Това е трудно, така че ние трябва да намерим някои начини за преодоляване на подобна ситуация. Избрах надеждна компания, за която работя засега. Нарича се instaforex review instaforex.com/reviews_forex_traders и предоставя професионални услуги за добив, индексиране и търговия с криптовалути.
Zwallace
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Фев 2020, 17:54

Re: Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот marchinko73 » 12 Фев 2020, 17:26

Аз също мисля, че няма да доживея до пенсия. Няма как да стане, след като постоянно вдигат възрастта за пенсиониране. А народът е болен - физически! Аз съм на 46 години, а вече няколко от моите съученици не са между живите... още много мои познати си отидоха, преди да навършат 60 години... не от инциденти - от болести! Това говори ли ви нещо?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 01 Юли 2020, 10:10

Да ни е честито новото увеличение на пенсиите с цели 6,7%!!! Само да доживеем... :lol: А месец, след като вземем първата пенсия, сигурно ще ни се иска да не сме доживявали!
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Защо много хора мислят, че няма да доживеят до пенсия?

Мнениеот radko432 » 20 Май 2021, 14:55

Отговорът е прост – пенсионната възраст е много висока и възрастта ни при смъртност пък е ниска.
radko432
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Май 2021, 14:43


Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта